Noriu garsinti audioknygas. Ką man daryti?

Leiskite, atspėsiu: draugai nuolat kartoja, koks nuostabus jūsų balsas, kaip puikiai skaitote ir kad turėtumėte garsinti knygas? O galbūt knygų garsinimas – sena jūsų svajonė? Puiku! Papasakosiu, kaip mes galime bendradarbiauti.

Bet pirmiausia turiu perspėti: garsinti knygas iš tiesų yra kur kas sudėtingesnis darbas, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Žinau, nes per savaitę gaunu du-tris laiškus ar feisbuko žinutes iš norinčių knygas garsinti, tačiau tik 1 iš 10 „atlaiko“ pirminę atranką.

Iki šiol balsų atranką darydavau vienas pats, tačiau dėl vis didėjančio norinčių garsinti knygas skaičiaus, to padaryti dažnai nebespėju. Todėl sukūriau facebook grupę, kurioje vieni kitiems padėsime ne tik įvertinti savo balso galimybes (vertinime taip pat dalyvausiu ir aš!), bet ir galėsime atrasti kitų bendradarbiavimo galimybių.

Taigi, ką daryti jei norite garsinti knygas?

Trys paprasti žingsniai:

1. Išsirinkite savo mėgstamą knygą ir įgarsinkite ištrauką į savo telefoną.

Jeigu tiesiog norite garsinti ir knyga jums nėra svarbi, išsirinkite vieną grožinę ir vieną negrožinę knygą ir įgarsinkite 5-10 minučių ištraukas iš jų. Tačiau iš mano patirties, tikrasis talentas atsiskleidžia tik skaitant mėgstamą knygą. (aktoriai, apie jus aš nekalbu – jūs bet ką galite perskaityti taip, tarsi jums asmeniškai tai būtų svarbiau už viską pasaulyje)

2. Įkelkite į platformą internete, kuri leistu šiuo įrašu pasidalinti grupėje.

Paprasčiausia tą padaryti per Soundcloud arba Clyp.it. Ir viena ir kita platforma reikalauja registracijos, tad jei jau registravotės vienoje iš jų, ją ir naudokite.

3. Pasidalinkite šiuo įrašų „Audioknygų garsinimas“ facebook grupėje.

Prisijunkite prie facebook grupės „Audioknygų garsinimas“, pasidalinkite įrašu ir paprašykite įvertinimo.

Žinau, kad gali būti labai sunku žengti šį žingsnį, tačiau anksčiau ar vėliau jūsų balsas turės būti išgirstas (jei norėsite garsinti knygas) ir, na, kritikos bet kuriuo atveju neišvengsite. Juolab, jeigu svajojate su tuo sieti savo ateitį – kuo anksčiau išsiaiškinsite, ką reiktų patobulinti, tuo anksčiau ši jūsų svajonė taps realybe.

Labai lauksiu jūsų balsų!

Taip pat pateikiu trumpą DUK su atsakymais į šiuos dažniausiai užduodamus klausimus:

Ar knygas garsina tik autoriai?
Nors ir stengiamės, kad, esant galimybei, lietuvių autoriai patys garsintų savo knygas, ne visada tokia galimybė yra, todėl ieškome balsų net ir lietuvių autorių knygoms.

Ar įmanoma iš to gyventi?
Iš knygų garsinimo? Kol kas ne. Prisidurti prie atlyginimo – taip, galima, bet pragyventi, net ir su minimaliais poreikiais, tikrai ne.

Kokie vertinimo kriterijai?
Daugybė! Štai pagrindiniai: balso tembras, artikuliacija, dikcija (taip pat ir tarmės nebuvimas (su retomis išimtimis)), intonavimas, tempo išlaikymas, gyvybingumas.

P.S. Beje, jeigu būtų galimybė mokytis knygų garsinimo – na, jeigu būtų sukurti garsinimo kursai, kurių metu aktoriai ir balso specialistai mokytų šio meno – ar norėtumėte juose pasimokyti? Parašykite apačioje komentarą – kaip jums tokia mintis?


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Twitter Google+

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau apie mane.


Pasidalink: