Ir vėl ta pati istorija. Kaip ir kiekvienais metais.

Naujųjų metų išvakarės. Šampanas, vynas, smeigtukais perverti sumuštiniai su lašiša ant batono, draugai, juokas ir, žinoma, istorijos. Kaip gi be jų. Viskas prasideda nuo, regis, nekalto klausimo, kuris lyg žaibas trenkia per visą kūną:

Tai pasipasakokit, kokie gi Jums buvo šie metai?
 
Ir prasideda.

Naujieji

Kas gavo naują darbą, kas nusipirko butą, Jonas metė rūkyti, Dovilė susirado naują vyrą, Justinas parašė dar vieną knygą, Gediminas perskaitė trisdešimt šešias, Jokūbas pabuvojo visuose septyniuose žemynuose (taip, net ir Antarktidoje!), Indrė pradėjo savo verslą, Dainius…

Mintyse įsijungi savo laiko mašiną ir bandai prisiminti bent vieną reikšmingą įvykį savo gyvenime šiais metais.. Bent vieną!

Sportuoti? Na.. planavau, bet taip ir nepradėjau. Rūkyti? Buvau metęs. Visą savaitę! Tada tas pats Jokūbas taip sunervino su savo kelionėm… Nuosavas verslas? Taip! Jau beveik pradėjau. Tiesa, vasarį apsirgau, tad nebesuspėjau su darbais. Tada atėjo atostogos, vėliau aplankė tėvai, na, kažkaip nebeliko laiko. Bučiau tikrai pradėjęs, bet jie visi…“

Bet po truputi pradedi kabintis: prisimeni, kad porą kartų buvai filme, perskaitei daugybę straipsnių delfyje – kasdien bent po dešimt. Be to, feisbuke pasveikinai kelis senus draugus su gimtadieniu!

Ne.. nerimta.

Kokie Tau buvo šie metai?

Iš paskutinių stengiesi išsisukti nuo TO klausimo, karštis muša – net drabužiai limpa prie kūno. Kai galų gale Jokūbas tavęs tiesiai šviesiai paklausia, viską tiesiog nuleidi juokais:

O aš perskaičiau feisbuką!
 

Draugai prapliumpa juoku. Na štai, ramu. Net ir tavo veide pasirodo šypsenėlė. Vis dėlto, giliai širdyje, jauti, kad draugai juokiasi ne iš tavo juokelio. Juokiasi, nes žino, kad kiekviename juokelyje yra tik dalis juoko.

Taip. Jie juokiasi iš tavęs.

Vakarėlis tęsiasi. Tik ne tau. Tavo galvoje sukasi tik viena mintis:

„Kitais metais viskas bus kitaip. Aš jums visiems parodysiu! Aš ne tik pradėsiu savo verslą ir apkeliausiu pasaulį! Aš apkeliausiu pasaulį su savo nauja jachta! Kitais metais mes stovėsim ant mano jachtos denio vidury raudonosios jūros ir jūs net neuždousit man šito klausimo – viskas bus kaip ant denio!“

Staiga prisimeni, kad jau girdėjai šią istoriją. Neseniai. Lygiai prieš metus. Ir dar prieš metus. Viskas prasidėdavo lygiai taip pat – naujųjų pradžioje pasižadi sau, kad šie metai bus kitokie, susidėlioji planus, net užsirašai juos. O atėjus pavasariui, nepameni ne tik kur tas lapelis su planais dingo, bet ir kad jis apskritai buvo.

Žinau, nes ir aš ten buvau. Metų metus. Gruodžio 31 man buvo gedulo ir nevilties diena – ji primindavo man, kaip gyvenime aš nieko negaliu pasiekti, kad ir kaip to norėčiau ir stengčiausi. Primindavo, kaip puikiai moku atidėlioti darbus, nukėlinėti savo tikslus ir pasiduoti „nekaltoms“ pagundoms.

Net šiurpuliukai perbėgo per kūną.

Ilgiau tai tęstis negali

Vieną dieną, viskas pasikeitė. Sunku net patikėti, bet viskas tikrai prasidėjo vieną dieną. Tiesa, ne gruodžio 31 ir ne sausio 1, o (kaip tuo metu atrodė) visiškai eilinę rudens dieną – 2009-tųjų rugsėjo 14-tąją.

Tai buvo vienas sunkiausių periodų mano gyvenime – tuo metu auginome ypatingai neramų vos pusės metų kūdikį, ir niekam, apart darbo ir nuolat verkiančio vaiko migdymo, nelikdavo ne tik laiko, bet ir jėgų. Prieš jam gimstant, aš jau buvau pradėjęs skaityti knygas, bet netrukus ir šis planas nuėjo šuniui ant uodegos.

Tada padariau patį svarbiausią atradimą savo gyvenime, ir, nuo to laiko, mano gyvenimas daugiau niekada nebebuvo toks pat.

Štai kaip nuo tada viskas pasikeitė:

 • Pradėjau rašyti internetinį dienoraštį (dabar per mėnesį jį aplanko daugiau nei 10,000 lankytojų!)
 • Rytais pradėjau bėgioti (taigi visuomet esu puikios formos ir kupinas energijos)
 • Išmokau atsirinkti, kas man yra svarbiausia gyvenime (ir taip nuveiti kur kas daugiau)
 • Pradėjau naują veiklą (šiuo metu baigiame gaminti jau penktąjį produktą)
 • Įkūriau sėkmingai veikiančią internetinę parduotuvę
 • Supratau, kaip svarbu yra kartais save palepinti – išmokau šių norų neslėpti nuo savęs
 • Pradėjau taupyti – išmokau tai daryti taip, kad nė nepajausčiau, kad kažkas pasikeitė

Taigi, mano gyvenimas, galima drąsiai sakyti, apsivertė aukšyn kojom. Kai tik supratau, kad tai veikia, vos tik įvyko pirmieji pokyčiai, pažadėjau sau pasidalinti šiuo atradimu su visais, ką tik sutiksiu kelyje. Aš buvau visiškai paklydęs, o šie pokyčiai padėjo man gyvenime atrasti kryptį ir prasmę.

Šis atradimas gali padėti ir tau. Žinau, nes šiuo atradimu jau pasidalinau su dviem šimtais penkiasdešimt ieškančiųjų praėjusiais metais ir jie jau padarė neįtikėtinų atradimų apie save, savo neribotas galimybes ir išmoko pasiekti daugiau darydami mažiau.

Nori sužinoti kas tai buvo? Štai trys dalykai, kuriuos aš atradau:

 1. Audio knyga
 2. Leo Babauta
 3. Saviugdos žanras

Tiksliau, trys viename, nes tai buvo saviugdos knygų autoriaus Leo Babauta audio knyga.

Kai draugas pirmą kartą užsiminė apie audio knygas, pamaniau, šaiposi – „audio knygos juk akliesiems ir dislektikams“. Tačiau po kelių savaičių nesėkmingų bandymų atrasti laiko paskaityti „tikrą“ knygą, nusprendžiau pabandyti audio.

Tik tada supratau, kad audio knygos juk galiu klausyti net ir kai vairuoju! Arba kai stumdau parke vežimėlyje miegantį vaiką. Arba gulėdamas lovoje prieš miegą. Arba… Tai buvo nerealu!

(Vėliau sužinojau, kad vakaruose audio knygos populiarumu jau vejasi knygas, nes ten išmaniaisiais telefonais jų klausosi VISI)

Leo Babauta audio knyga man buvo tikras išsigelbėjimas. Būtent jos pagalba supratau, kaip darydamas mažiau, galiu pasiekti geresnių rezultatų.

Tapk nesustabdomas ir Tu!

Šiandien noriu su tavimi pasidalinti lietuviškai įgarsinta Leo Babauta audio knyga „52 Pokyčiai“. Tai daugiau nei audio knyga. Tai pokyčių programa, kuri padės suprasti, kodėl dažniausiai mums nepavyksta įgyvendinti pokyčių – ypač tų, kuriuos sau pasižadame per Naujuosius, ir išmokys tai daryti taip, kad pasisektų.

Ši audio knyga buvo garsinama visus 2014-tuosius, o net du šimtai penkiasdešimt žmonių šiame projekte jau dalyvavo dar kūrybinio proceso metu. Noriu pakviesti ir tave prisijungti prie 415-kos šiais metais jau prisijungusių dalyvių!

Kiek tai kainuoja? Nė kiek. Dalyvavimas visiškai nemokamas. Tai mano dovana tau.

Užsiregistruok ir gauk po vieną audio knygos „52 Pokyčiai“ skyrių per savaitę


Dėmesio:

 • Registraciją būtina patvirtinti, el. paštu gausi patvirtinimo nuorodą
 • Čia nėra jokių įsipareigojimų, išeiti gali bet kada, vienu paspaudimu. Jokių klausimų.
 • Atsisakymo nuorodą rasi kiekvieno laiško apačioje
 • Tavo el. pašto adresas bus akylai saugomas nuo šiukšlintojų

Prisijunk prie 415-kos jau užsiregistravusių dalyvių, jei ir tu:

 • naujiems įpročiams formuoti negali skirti daugiau nei penkių minučių per dieną
 • nori keistis, bet vis grįžti prie senų įpročių
 • nebijai išbandyti naujų dalykų – to, ko dar niekada anksčiau nedarei
 • kitais metais nori būti tas, kuris apie savo metus galės papasakoti daugiausiai

Pagarbiai,
Aurimas

P.S. Jei nori tiesiog įsigyti šią audio knyga ir visuomet patogiai nešiotis savo telefone, Audioteka.lt svetainėje (ar per programėles išmaniesiems) tą gali padaryti vos už €3.59. Audio knygą rasi paspaudęs šią nuorodą.