Labas, aš Aurimas – tinklaraščio audioknygos.lt bei audioknygų platformos audioteka.lt įkūrėjas.

Paauglystėje atradau labai įdomų dalyką. Atradau, kad iš knygų gali išmokti bet ko! Pavyzdžiui, kaip rašyti gerus reklaminius tekstus, kaip programuoti, megzti (tiesa, megzti taip ir neišmokau), kaip sėkmingiau pardavinėti, taupyti pinigus bei investuoti, kaip siekti tikslų ir gyventi pilnavertišką gyvenimą.

Iš pradžių taip mokydavausi naųjų programavimo kalbų, sistemų valdymo. Kiek vėliau atradau ir knygų, kurios mane įkvėpdavo, padėdavo įprasminti gyvenimą. Supratau, kad knygų skaitymas – tai tarsi bendravimas su protingais žmonėmis ir mokymasis iš jų. Taip su knygomis ir gyvenau iki pat didžiojo lūžio (bet apie tai – vėliau).

Kalbu ir rašau apie audioknygas, nes noriu audioknygomis užkrėsti visą Lietuvą. Kodėl? Nes tikiu, kad knygų ir audioknygų pagalba mes galime tapti geriausiai gyvenančia tauta pasaulyje. Knygos išmokė (ir toliau nuolat nepaliaujamai moko) mane mėgautis gyvenimu.

Kaip viskas prasidėjo

Knygomis užsikrėčiau dar paauglystėje. Svajojau išmokti valdyti kompiuterines sistemas (neslėpsiu, tai atsitiko po to, kai pamačiau filmą „Hackers“ su Angelina Jolie), tačiau neturėjau draugų, iš kurių galėčiau mokytis ar galimybės lankyti brangius kursus.

Laimingo atsitiktinumo dėka atradau, kad tokių dalykų galiu išmokti iš knygų! Taip būdamas 15-kos susiradau pirmąjį darbą, o po 8 metų ir 3 darbų, uždirbau jau daugiau nei 100 kartų daugiau nei pirmąjame darbe. Niekad nenustojau mokytis, tad ir mano rezultatai nenustojo augti.

Kol vieną dieną nustojo.

Vieną dieną mano gyvenimas apsivertė aukštyn kojom. Tai buvo diena, kai man gimė sūnus. Pirmieji tėvystės metai buvo be galo sunkūs – skaityti ir tobulėti norėjau labiau nei bet kada anksčiau, tačiau net jei knygai ir likdavo laiko, nebeturėdavau jėgų. Jaučiausi save išdavęs…

Ši agonija tęsėsi pusę metų, ir štai vieną dieną draugas pasiūlė išbandyti audioknygą. Į pasiūlymą pažiūrėjau labai skeptiškai – buvau šventai įsitikinęs, kad audioknygos skirtos akliesiems ir dislektikams, o man juk viskas buvo gerai. Nieko man nebuvo. Aš tik neturėjau laiko skaityti. Bet nesėkmingi kasdieniai bandymai atversti knygą privertė persvarstyti savo įsitikinimus. Nusprendžiau suteikti audioknygai šansą.

Tai. Buvo. Išsigelbėjimas.

Staiga klausyti knygų galėjau net ir visiškai tam neturėdamas laiko! Iš pradžių tai darydavau stumdydamas po parką vežimėlyje miegantį sūnų, bet netrukus atradau, kad knygos galiu paklausyti ir vairuodamas! (o automobilyje iki tol aš iššvaistydavau TIEK laiko!!!). Kartais knygos paklausydavau ir prieš miegą, o vėliau tai tapo motyvacija rytais bėgioti, dažniau važinėti dviračiu ar net… skusti bulves!

Audioknygos pakeitė mano gyvenimą, įprasmino jį ir įkvėpė šiuo atradimu dalintis su kitais. Tad ir dalinuosi – šiame dienoraštyje bei audioknygų parduotuvėlėje audioteka.lt. Svajoju, kad kiekvienas Lietuvoje bent kartą išbandytų audioknygą (patogiai klausydamas jos savo telefonu) ir net neabejoju, kad daugumai tai bus nuostabus ir visiškai netikėtas atradimas.

Ar dabar skaitau knygas? Tikrai taip! Paaugus sūnui, vis dažniau atrandu laiko ir popierinei knygai. Bet, audioknygos tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi. Dažnai skaitau vieną knygą, o kai sportuoju ar vairuoju – klausau kitą. Taip jų perskaitau dar daugiau.

Taigi mano gyvenime knygos ir audioknygos puikiausiai sugyvena kartu.

O kur gauti Audioknygų?

Džiaugiuosi, kad paklausei! 🙂 Patogiausia audioknygų klausyti išmaniuoju telefonu, todėl rekomenduoju išbandyti audioknygų platformą Audioteka ir programėles audioknygoms klausyti.

Taip pat gali atsisiųsti keletą nemokamų audioknygų, kurias išleido Ugdymo Plėtotės Centras.

P.S. Šiame puslapyje niekada nerasi nuorodų į nelegaliai platinamas audioknygas, nes tam aš nepritariu. Plačiau apie mano motyvus gali pasiskaityti čia.