7 dėmesio vertos nemokamos audio knygos anglų kalba

Nemokamų audio knygų anglų kalba yra daugiau, nei galima įsivaizduoti. Pasirodo, yra savanorių, įgarsinančių tas knygas, kurios nebėra saugomos autorių teisių įstatymo ir atiduodančių įrašus dykai. Įrašo kokybė, žinoma, kartais nukenčia, tačiau kai gauni už dyką, tikrai negali skųstis! Be to, visada gali prieš siunčiantis (ar jau atsisiuntus) pasiklausyti balso ir nuspręsti, ar tau tinka. Didžiąją dalį LibriVox išleistų audio knygų lengvai rasite šiame puslapyje:

Books Should Be Free

Lietuvoje autorių ir gretutinių teisių įstatymas autorių turtines teises gina 70 metų po autoriaus mirties, taigi visos knygos, parašytos prieš daugiau nei 70 metų, su sąlyga, kad ir autoriaus nebėra gyvųjų tarpe 70 ar daugiau metų, taip pat gali būti laisvai įgarsinamos ir platinamos. (Gal yra savanorių?)

Čia išrinkau 7 audio knygas, kurios, mano manymų, yra vertos dėmesio, ir kai kurias jau esu vienokiu ar kitokiu būdu „suvartojęs”. Šios knygos yra labai skirtingų žanrų, todėl nieko nuostabaus jei tau pasirodys, kad viena knyga galbūt ir būtų įdomi, bet visos kitos – visiškai ne į temą. Klausimas tik, kuri tema tave labiausiai domina? (palik komentarą puslapio apačioje)

Karo Menas

Tai knyga apie karo strategiją ir taktiką, vedančią į pergalę, parašyta Sun Dzi Kinijoje daugiau nei prieš 2000 metų. Man ją parekomendavo kompanijos, kurioje šiuo metu dirbu, COO, kaip vadybos pradžiamokslį. Ilgą laiką dvejojau, tačiau prieš gerą pusmetį perklausiau šią audio knygą. Buvo tikrai įdomu, nors teko pasipratinti prie keisto knygos stiliaus. Ar naudinga? Sunku pasakyti, manau, kad labai priklauso nuo požiūrio į konkurenciją ir kiek dažnai su ja susiduri. Manau, kad dar grįšiu prie šios knygos, tačiau tik reikalui esant.

Ištrauka iš knygos aprašymo knygos.lt svetainėje:

„Maždaug 400-aisiais metais prieš Kristų, tuo metu, kuris Kinijoje buvo žinomas kaip Kovojančių karalysčių laikotarpis, iškilo karvedys Sun Tzu. Jo gebėjimas iškovoti pergales padovanojo jam šlovę ir galią. Norėdamas perduoti išmintį, kurią sukaupė mūšiuose per daugybę metų, jis parašė knygą „Karo menas”, kuri iki šių dienų laikoma geriausia strategijos knyga, kokia tik yra parašyta žmonijos istorijoje.

„Karo menas”, kuriame Sun Tzu detaliai perteikia ištisą filosofiją apie tai, kaip įtikimai nugalėti varžovus, per amžius patarinėjo karo strategams tiek Rytuose, tiek Vakaruose. Daugiau nei dviejų tūkstančių metų senumo principai vis dar yra taikomi bet kurio mūšio lauke, bet kurioje Žemės rutulio vietoje, bet kuriuo metu… Ir jie padeda pasiekti pergalę.

Verslas, kaip ir karas, yra jėgų kova – dinamiška, greita, paremta tiek emocijomis, tiek ir technologijomis, amžina, bet ir nuolat kintanti. Būtent todėl daugybė verslo žmonių pasaulyje atranda Sun Tzu mokymų vertę.”

Puikybė ir Prietarai

Nesu didelis romanų mėgėjas (nors paauglystėje esu perskaitęs ne vieną dešimtį jų), tačiau nusprendžiau įdėti vieną kitą populiarų romaną paįvairinimui. Be to, tokie romanai kaip šis paprastai įgarsinami ypač kokybiškai. Štai oficialus šio Džeinės Osten romano aprašymas iš manoknygos.lt:

Anglijos provincijoje gyvenančios Benetų šeimos panelės žavi visus, todėl nenuostabu, kad kaimynystėje įsikūręs žavus ir turtingas ponaitis Binglis iš pirmo žvilgsnio karštai įsimyli vyriausiąją Benetų dukrą. Tačiau jaunuolio seserys nepritaria tokiam brolio pasirinkimui, nes Benetai joms atrodo stačiokiški ir pernelyg neturtingi.

Seserų nuomonę palaiko ir ponas Darsis – turtingas patrauklus jaunas džentelmenas, geriausias Binglio draugas. Bet netikėtai ir jis pats įsimyli kitą Binglių dukterį – išdidžią ir užsispyrusią Elizabetą. Mergina iš anksto nusiteikusi priešiškai ir visomis išgalėmis priešinasi, kaip jai atrodo, išpuikėlio kerams. Tačiau ir šis neketina lengvai apsiduoti. Tarp jaunuolio ir Elizabetos užverda nuožmi jausmų kova…

Džeinė Eir

Štai ką apie šią knygą rašo knyguklubas.lt:

„Džeinė Eir“ – autobiografiškiausia Šarlotės Brontės knyga. Tai ir viena gražiausių meilės istorijų anglų literatūroje. Tačiau jos negalima pavadinti banalia meilės istorija su laiminga pabaiga…

Visų niekinama ir žeminama našlaitė Džeinė auga giminaičių namuose o vėliau – prastos reputacijos našlaičių prieglaudoje. Paaugusi pradeda dirbti egocentriško misterio Ročesterio dukrelės aukle. Neišvaizdi, tačiau inteligentiška moteris sužavi Ročesterį. Įsiplieskia meilė. Bet ar Ročesterio pečius slegianti paslaptis nesunaikins jųdviejų jausmo?

Džeinės Eir istorija, parašyta 1847 m., įdomi ir šiandien: prieš keletą metų romanas buvo įtrauktas į populiariausių visų laikų Didžiosios Britanijos knygų dvidešimtuką. Romanas daug kartų ekranizuotas.

Aplink Pasaulį Per 80 Dienų

Paauglystėje perskaičiau ne vieną Džulio Verno knygą ir visos jos man tuo metu ypač patiko. Nežinau, ar pasirįžčiau dabar perklausyti Džulio Verno knygą, tačiau su ta pačia problema susiduria didžioji dauguma romanų :). Štai trumpas šios knygos aprašymas:

Tada dar nebuvo lėktuvų ir kitų greito keliavimo priemonių, kai anglų džentelmenas Filijus Fogas susilažino iš 20000 svarų sterlingų, kad jis apkeliaus pasaulį per 80 dienų. Savo kelionėje jis sutinka gražuolę indų princesę, apsirinka patikėjęs pagarsėjusiu nusikaltėliu, yra persekiojamas leidimą jį areštuoti turinčio detektyvo. Pasekite jo fantastišką kelionę per keturis žemynus, drąsiai įveikiant laiko spąstus. Tai kupina veiksmo, nuotykių ir pavojų, įtempta ir labai romantiška kelionė.

 

 

Šerloko Holmso Nuotykiai

Jei mėgsti detektyvus, LibriVox rasi daugybę jų, ne tik Sero Arturo Konano Doilio populiariąją Šerloko Holmso seriją. Šioje audio knygoje rasi 12 atskirų Daktaro Vatsono ir Šerloko Holsmo istorijų, kurių klausyti ypač patogu, kadangi kiekviena jų trunka apie valandą.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komunistų partijos Manifestas

Šiais kapitalizmo laikais, kas gali būti įdomiau, nei Karlo Markso ir Frydricho Engelso teiginiai apie komunizmą. Štai trumpas aprašymas iš marksistai.lt svetainės:

Komunistų partijos manifestą 1848 metais išleido K. Markas ir F. Englesas. Tai viena įtakingiausių visų laikų politinių deklaracijų. Šis leidinys apibrėžė, kas yra komunizmas ir komunistai, aprašė pagrindinius komunistų tikslus ir metodus, trumpai, primytiviai bei argumentuotai nurodė, kodėl verta būti komunistu. Verta paskaityti kiekvienam, kas nori sužinoti, kas yra komunistai ir kodėl jie yra kas yra.

 
 
 
 
 

Sapnų psichologija

Zigmundas Froidas, tiesiogiai ir netiesiogiai (t.y. per savo dukterį Aną Froid ir sūnėną Edvardą Berne), turėjo be galo daug įtakos visuomenės vystymuisi. Jis išrado psichoanalizę, kuri iki šiol yra sėkmingai ir plačiai taikoma tiek korporacijų, tiek ir politikoje siekiant suvokti pamatinius žmogaus poreikius bei kaip juos patenkinti. Ne per seniausiai su žmona peržiūrėjome BBC susuktą ir veik niekam nežinomą 4 dalių dokumentinį filmuką pavadinimu „The Century of Self” apie psichoanalizės praktinį pritaikymą, kuris gan aiškiai parodo, kiek mažai galios mes iš tiesų turime ir kaip esame kontroliuojami mums nesuvokiamais būdais. Filmuką galite peržiūrėti čia.

O šią audio knygą ketinu perklausyti tam, kad šiek tiek geriau suprasčiau, kaip Froido psichoanalizė yra taikoma praktiškai. Kam? Žinoma tam, kad vėliau galėčiau ją panaudoti prieš Jus! 🙂

Jei nuspręsi perklausyti bent vieną iš šių knygų, pranešk, kaip sekėsi.

O šiaip suprantu, kad knygos anglų kalba tai čia „ne biznis”. Bus ir lietuviškų audio knygų – kantrybės! Užsiregistruok formoje po šiuo straipsniu (ar pačioje puslapio apačioje) taip parodydamas susidomėjimą, o aš pranešiu, kai tik bus galima jų įsigyti.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: