Greiti pinigai – tik iliuzija. Ar ne?

audio knyga greiti pinigaiŽinoma, kad greiti pinigai yra tik iliuzija! Todėl labai rekomenduoju perklausyti Algirdo Karaliaus audio knygą, pavadinimu „Greiti Pinigai“.

Manote, autorius knygai sugalvojo ironišką pavadinimą? Visai ne! Ši knyga iš tiesų yra apie tai, kaip greitai užsidirbti pinigų.

Hm?!

Pradėsiu nuo pradžių. Visų pirma turiu prisipažinti štai ką:

  1. Netikiu ir niekada netikėjau į paprastus, greitus būdus praturtėti (nors šiaip uždirbti daugiau aš nieko prieš)
  2. Algirdo Karaliaus viešas įvaizdis man nelabai patinka. Tiesa, asmeniškai su juo aš nesu bendravęs.

Tai kodėl vis dėlto rekomenduoju jo knygą? Leiskite paaiškinti.

Gyvenime vadovaujuosi viena iš Warreno Buffetto taisyklių, kuri skamba taip:

When promised quick profits, respond with a quick „no”.

T.y. Kai kas nors tau pasiūlo greitą būdą praturtėti, tiesiog atsakyk trumpu „ne“. Taigi, augdamas su šiuo stereotipu į visus mokymus ir knygas, siūlančias greitai praturtėti visada žiūrėdavau su šypsena veide. Tačiau prieš kelis metus dalyvavau pusės metų trukmės mokymuose apie investavimą ir laikui bėgant pradėjau klausyti vis daugiau audio knygų apie verslą, pinigus, rinkodarą, pardavimus, žmogaus mąstymą ir pan.

Visos šios knygos tik dar kartą patvirtino, kad, norėdamas kažką pasiekti, turi daug mokytis, dirbti, taikyti įgytas žinias praktikoje, ugdyti teisingus įpročius, keisti savo mąstymą ir t.t.

Bet štai ką dar pastebėjau. Dauguma skaitytų knygų, audio knygų, straipsnių ar aplankytų seminarų turėjo labai patrauklius (tačiau dažnai šiek tiek klaidinančius) pavadinimus, kurie žadino smalsumą. Štai keletas pavyzdžių:

– „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“
– „7 sėkmės lydimų žmonių įpročiai“
– „Milijonas per 7 metus“
– „4 valandų darbo savaitė“
– „Mąstyk ir būk turtingas“

Šios knygos savo turiniu yra iš tiesų puikios, taigi netrukus į knygų pavadinimus pradėjau žiūrėti pro pirštus ir daugiau dėmesio skyriau jų aprašymui, nei pavadinimams.

Kai pastebėjau, kad Audiotekos knygynėlyje turime audio knygą „Greiti pinigai“, nepaisydamas mano dviejų aukščiau paminėtų išankstinių nuostatų, nusprendžiau imti ją ir perklausyti. (Tikriausiai teisingų audio knygų dėka laikui bėgant tapau kiek atviresnis)

Kodėl rekomenduoju šią audio knygą

Visų pirma svarbu paminėti, jog šią knygą įgarsino ne autorius, o Andriejus Aputis (audio knygos ištraukos galite pasiklausyti čia) – tai labai sveikintina, nes Algirdas turi šiokį tokį akcentą, kuris klausant knygos neabejotinai kliūtų.

Antra, nors ir ši knyga iš tiesų žada tai, kuo aš netikiu – greitus pinigus („greitai“ autorius apibrėžia kaip „per ateinančius 1-3 mėn“), ji užkuria niekam tikusių stereotipų naikinimo mašiną, o nuo to ir prasideda pokyčiai. Jeigu vis dar gyvenate su įsitikinimu, kad pinigai prie gero nepriveda, priimti šią knygą gali būti sunku – jeigu manote, kad pinigai Jūsų prie gero neprives, tai tikrai taip ir bus. Sukąskite dantis ir sulaužykite šį giliai įsišaknijusį įsitikinimą (paskui bus lengviau, pažadu!).

Ir trečia, knygoje iš tiesų pateikiama eilė būdų užsidirbti papildomų pajamų. Suprantama, jei kol kas nieko nežinote apie pardavimus, marketingą ar finansus, jums dar reiks nemažai išmokti, kad įgyvendintumėte šiuos planus, tačiau jei niekada nepabandysite – jums 100% nieko nepavyks. O jei bandysite – gali būti visaip. Galbūt nepasiseks vieną kartą, antrą, trečią… Bet galiausiai, jei būsite atkaklus ir nuolat tobulėsite, nepasisekti jums tiesiog negali!

Pabaigai noriu pateikti vieną ištraukią iš šios audio knygos:

„Neurofinansai atsako, kodėl 95% žmonių tarpusavyje dalijasi tik 5% viso pasaulio pinigų <...> Žmogaus elgesį nulemia dvi pagrindinės jėgos:

1. Noras išgyventi malonumą,
2. Noras pabėgti nuo skausmo.

Būtent šie du pagrindiniai motyvai ir lemia mūsų veiksmus, atitinkamai ir mūsų gyvenimo rezultatą. Tarp turtingų ir neturtingų žmonių neurologiniame lygmenyje yra tik vienas skirtumas: 95% planetos žmonių jaučia didžiulį malonumą išleistami pinigus, t.y. pirkdami produktus ar paslaugas ir atvirkščiai, jaučia milžinišką skausmą, stresą, kai pinigus reikia pasilikti sau. Jie tai vadina taupymu ar ekonomija.

Būtent dėl šios priežasties 95% žmonių, gyvenančių planetoje išėję į pensiją taip ir neturi sukaupę jokios didesnės pinigų sumos. Nepriklausomai nuo to, kiek jie uždirba, pinigus išleidžia iki mėnesio pabaigos. Net ir tie, kurie sugeba sukaupti tam tikras pinigų sumas, labai greitai jas išeikvoja pirkdami brangesnius produktus ar paslaugas.

Kas gi vyksta turtuolių galvoje? Turtingi žmonės išgyvena skausmą, kai jiems tenka atsisveikinti su pinigais (paprasti žmonės tai vadina gobšumu) ir nepakartojamą malonumą, kai pinigai lieka pas juos. Turtingi žmonės supranta, kad turtingumas – ne tai, kiek tu gali išleisti pinigų, o kiek pinigų lieka tavo kišenėje po visų išlaidų.“

Įdomu, ar ne? Plačiau apie tai – Algirdo Karaliaus audio knygoje „Greiti pinigai“.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: