Ieškomas tamsiausios 2014 metų audio knygos režisierius

PAPILDYMAS: Ši audio knyga jau įgarsinta ir išleista. Knygą režisavo radijo laidos „Radioaktyvūs“ vedėjas, aktorius (o dabar jau ir audioknygų režisierius) Robertas Balčiūnas. Pasiklausyti ir įsigyti audioknygą „Dingusi“ galite čia.

Draugai sako, turi režisieriaus talentą – „turėtum pastatyti spektaklį, ar net filmą susukti“? Studijuoji režisūrą ar ją baigei, ir nekantrauji save išbandyti? O gal tavo portfolio jau puikuojasi keletas sėkmingų projektų ir ieškai naujo iššūkio?

Jei surinkai bent vieną „taip“, štai tau pasiūlymas:

The director
Netrukus Audioteka pradės garsinti vieną populiariausių 2012 metų knygų JAV – Gillian Flynn trilerį „Dingusi“. Ši knyga pačioje New York Times bestselerių viršūnėje praleido net 8 savaites, o NPR perkamiausiųjų sąraše puikavosi lygiai pusę metų!

Lietuvių kalba „Dingusi“ knygynų lentynų dar nepasiekė, na o Holivude jau sukamas filmas „Gone girl“, kurį išvysime 2014-tųjų Spalį. Šiame filme pagrindinius vaidmenis atliks tokios garsenybės kaip Benas Affleckas ir žavioji Rosamund Pike.

Knyga „Dingusi“

Šiaurės Kartagina, Misūrio valstija, JAV. Šiltas vasaros rytas. Nikas Danas ir Eimė Elijot ruošiasi švęsti penktąsias savo vestuvių metines. Besipuošiant šventei, sumanioji ir dailioji Niko žmona netikėtai dingsta iš išnuomotos nuostabaus grožio vilos ant Misisipės kranto. Metų vyras, Nikas, stebina savo keistomis fantazijomis apie savo žmonos galvos tekstūrą ir formą, tačiau ištraukos iš Eimės dienoraščio atskleidžia, jog ši „alfa“ mergina – perfekcionistė galėjo bet ką privesti prie bedugnės krašto.

Didėjant policijos, žiniasklaidos, o taip pat ir beprotiškai susirūpinusių Eimės tėvų spaudimui, miesto auksiniam berniukui nelieka nieko kito, kaip išsijuosus meluoti, viską slėpti ir perženginėti bet kokias tinkamo elgesio ribas. Nikas labai keistai išsisukinėja, jis neabejotinai įtartinas, bet ar tikrai jis yra žudikas?

Įvykiams pakrypus netikėta linkme, visos miesto porelės pradeda nerimauti dėl to, kaip gerai jie pažįsta savo antrąsias puses. Palaikomas savo sesers dvynės Margo, Nikas savo kaltę neigia. Bet jei Nikas nenužudė savo žmonos, tuomet kur ji dingo? Ir kas toje sidabrinėje dovaų dėžutėje, paslėptoje jų miegamojo spintoje?

Savo aštriu rašymo stiliumi ir tik jai būdingomis psichologinėmis įžvalgomis, Gillian Flynn dovanoja nepaprastai įtraukiantį, velniškai tamsų ir išradingai supainiotą trilerį, kuris dar kartą patvirtina jos, kaip karčiausios šių dienų rašytojos, statusą.

Apie audio knygą „Dingusi“

Vos tik pasirodžiusi, audio knyga „Gone girl“ (anglų kalba), tiek dėl unikalaus siužeto, tiek dėl kritikų ypač palankiai įvertinto atlikimo, žaibiškai tapo Audible.com bestseleriu. Originalo kalba knygą įskaitė aktoriai Julia Whelan ir Kirby Heyborne. Beje, knyga yra atliekama ne rolėmis, o po skyrių – taip, kaip vystosi ir knygos pasakojimas.

Lietuvių kalba knygą „Dingusi“ garsins saldžioji porelė, jaunieji Nainiai Jonas ir Simona:
 
Jonas Nainys ir Simona Nainė
Fotografas: Algis Kriščiūnas

Režisieriaus darbas bus susipažinti su knyga, susikurti audio knygos vaizdinį, dalyvauti knygos garsinime ir užtikrinti, kad rezultatas tą vaizdinį atitiktų.

Taigi, kaip Simonai ir Jonui seksis garsinti šią audio knygą, didžiąja dalimi priklausys nuo Tavęs.

Kaip dalyvauti atrankoje

Tiesiog užsiregistruok šioje formoje. Noriu perspėti, laiko liko mažai – atrankai registruojame iki Sausio 10d.

Forma panaikinta, kadangi konkursas jau įvyko ir knyga jau buvo įgarsinta

Dažniausiai užduodami klausimai

– Iki kada priimamos paraiškos dalyvauti atrankoje
Paraiškos priimamos iki 2014 metų sausio 10d.

– Ar tai pasiūlymas pilnai darbo dienai?
Ne. Šiuo metu režisieriaus ieškau tik šiam projektui įgyvendinti. Žinoma, jei puikiai susidirbsime gali būti, jog kartu dirbsime ir ateityje, tačiau šis kvietimas yra tik šiam projektui įgyvendinti.

– Kada vyks garsinimas?
Sausio bei vasario mėnesiais.

– Kur vyks garsinimas?
Vilniuje, Basanavičiaus gatvėje.

– Kiek laiko iš manęs atims šis darbas?
Dirbti reikės dvi-tris dienas per savaitę, po tris-keturias valandas (po 1.5-2h su kiekvienu iš atlikėjų)

– Kas man iš to?
Visų pirma, tai galimybė realizuoti save naujoje srityje, gal net atskleisti savo tikrąjį talentą. Antra, tai galimybė sukurti kažką tokio, ko Lietuvoje dar neturėjome – be galo įtraukiančią, gyvą lietuvišką audio knygą. Trečia, tai puiki galimybė užsidirbti.

Taigi, kviečiu registruotis visus norinčius. Apie visas kitas sąlygas papasakosiu kuomet užsiregistruosite.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: