Jei nenori uždirbti daugiau ir gyventi geriau, šis pasakojimas tikrai ne tau!

Tai – tavo pasirinkimas

Gali kasdien po 8 valandas darbe kentėti ir vis tiek gyventi nuo algos iki algos. Vos sudurdamas galą su galu. Į automobilį, kuris tau tikrai patinka, nedrįsdamas net pažiūrėti. Arba, gali gyventi sėkmingą, laimingą gyvenimą ir uždirbti daugiau, nei kada nors drįsai pasvajoti.

Jei vis dar kartoji sau, kad tu negali uždirbti daugiau, nes tu negimei turtingoje šeimoje ir tu tikrai nesugebėsi, jei vis dar šaipaisi iš tų, kurie tiki tokiais „paistalais“ – laikas atsipeikėti. Penktadienis neturi būti geriausia savaitės diena. Jos visos gali būti nepakartojamos!

Taip, tikra tiesa, kažkada praturtėti galėjo tik tie, kurie žinojo tai, kas kitiems buvo neprieinama. Tik tie, kurie gimė turtingoje šeimoje. Tik tie, kurie nuo mažumės buvo mokomi, kaip reikia elgtis su pinigais.

Tik štai – tie laikai seniai baigėsi. Mes gyvename informacijos amžiuje, kur visos žinios yra pasiekiamos lengva ranka. Klausimas tik – ar tu priimsi sprendimą gyventi geriau nei gyveno tavo tėvai, giminės ir draugai ir pasinaudosi žiniomis, kurios tau prieinamos jau dabar, ar liksi ten, kur esi, nes „nėra taip jau ir blogai…“ o be to, „būna ir dar blogiau…“.

Tai – tavo pasirinkimas.

Istorija apie studentą, neradusį darbo ir grįžusį gyventi pas savo tėvus

Noriu papasakoti tau vieną istoriją. Praėjusią vasarą, vieną šiltą rugpjūčio šeštadienio popietę su šeima tryse vaikščiojome prie Vilniaus Archikatedros. Kaip įprasta (tokią puikią dieną), čia sukiojosi jaunimas su riedlentėmis, paspirtukais, BMX’ais ir… telefonais rankose.

Prisėdom ant suoliuko. Nespjęs net gurkštelėti kavos (kurią pasičiupau Rkiosk’e), pamačiau pro šalį einantį grupioką. Tai ką pamačiau, mane tiesiog pribloškė.

Su Marium kartu mokėmės VU, Saulėtekyje – sėdėdavom vienam suole per anglų kalbos paskaitas (tai buvo vienos iš nedaugėlio paskaitų, kurias mėgau ir stengdavausi nepraleisti). Marius buvo tylus, nemėgo išsišokti, rengdavosi irgi labai paprastai. Žodžiu, niekuo neišsiskirdavo.

Dauguma grupiokų kažkodėl jo nemėgo (dauguma grupiokių – taip pat; manau, su mergina apskritai jo niekada nebuvau matęs), bet universitete mes kažkaip atrasdavom bendrą kalbą. Vis dėlto, baigus mokslus, draugystė taip ir nutrūko.

Tai štai kas mane nustebino tą šilta rugpjūčio popietę, prabėgus aštuoneriems metams po universiteto baigimo: (1) Marius ėjo ne vienas, (2) buvo pasitempęs, ir, (3) pamatęs mane, pats priėjo pasisveikinti – net supažindino mus su jį lydėjusia išskirtinio grožio mergina (kaip netrukus paaiškėjo, jo mergina).

Ilgai nedelsdamas, pasiūlau kurį vakarą susitikti – prisiminti senus gerus laikus. (Žinoma, be kita ko, mane tiesiog labai domino, kas gi jam „atsitiko“).

Tai, ką jis papasakojo, mane išvertė iš koto

Baigęs universitetą, Marius ilgai negalėjo susirasti normalaus darbo. Kasininku ir padavėju dirbti jam labai nepatiko. Svajojo dirbti nekilnojamojo turto brokeriu, bet pardavinėti jis paprasčiausiai nemokėjo. Mariaus tėvai turėjo nedidelį šeimos verslą – ekologinį ukį, tad galų gale jis nusprendė grįžti gyventi pas savo tėvus (įsivaizduoju, koks tai turėjo būti sunkus sprendimas) ir padėti jiems su šeimos verslu – išvežioti prekes.

Dirbti išvežiotoju irgi nebuvo jo pašaukimas, bet, taip bent jau prisidėjo prie šeimos verslo (ir užsidirbdavo šiokiam tokiam pragyvenimui).

Prie vairo Marius praleisdavo nemažai laiko, paprastai – apie 2-3 valandas per dieną. Atrodytų, nieko tokio. Ir Mariui taip atrodė, bet vieną dieną jis nusprendė paskaičiuoti, kiek gi iš tiesų laiko jis praleidžia prie vairo.

500 valandų. Penki šimtai valandų per metus. 500 iššvaistytų valandų, per kurias jis nė kiek nepasistumėdavo arčiau savo svajonės – svajonės dirbti nekilnojamo turto brokeriu.

Penki šimtai valandų!

Šis skaičius Marių tiesiog pribloškė. Nieko nelaukęs, nusprendė veikti. Pradėjo ieškoti internete, kas galėtų pamokyti pardavimų. Skelbimai kvietė į visokiausius seminarus (kurie visi turėjo vieną bendrą bruožą – buvo labai brangūs), bet tokie seminarai netiko ne tik dėl kainos, bet ir dėl to, kad jis negalėjo tam skirti tiek daug laiko.

Be to, jis norėjo mokytis savo tempu. O seminaruose – tektų derintis prie visos grupės, todėl nusprendė ieškoti toliau.

Galų gale interneto forumuose atrado, kaip atrodė, visai neblogą sprendimą – knygą apie pardavimus. Brian Tracy knygą „The Psychology of Selling“ (Pardavimų Psichologija). Tiesa, ne šiaip knygą, o tokią knygą, kurią galėjo skaityti net ir dirbdamas. Taip, audio knygą! (Galit įsivaizduoti, kaip aš apsidžiaugiau tai išgirdęs)

Nauja pradžia

Tai buvo tik pradžia. Taškas, nuo kurio, Mariaus gyvenimas pradėjo keistis negrįžtamai. Pritaikęs tai, ko išmoko Brian Tracy audio knygoje, jau po trijų mėnesių jis sėkmingai įsidarbino nekilnojamojo turto agentūroje.

Metų bėgyje Marius tapo vienu geriausiu brokeriu agentūroje. Negalėjau tuo patikėti, bet, kaip jis pats man pasakojo, tą pačią audio knygą jis perklausydavo bent kartą per mėnesį – nuolat tobulindamas savo įgūdžius, todėl jam tai nebuvo netikėta. Jis aiškiai galėjo stebėti savo pažangą, kaip jis sakė, „viskas vyko natūraliai“.

Tiesa, su moterimis tuo metu jam vis dar sekėsi sunkiai, bet kiek vėliau (kitos audio knygos pagalba) atrado kaip išspręsti ir šią „problemą“.

 
Mano grupiokas pasikeitė neatpažįstamai, ir man buvo gražu į jį žiūrėti. Į mūsų susitikimą jis atvažiavo naujutėlaičiu juodu 3 serijos BMW (ar aš minėjau, kad universitete jis nemėgo išsišokti? Taip, minėjau. Bet šis automobilis jau sakė ką kita)!

Jau kurį laiką knietėjo pasidalinti su jumis šia istorija, bet labai džiaugiuosi, kad išlaukiau. Išlaukiau ko? Išlaukiau, kada ši audio knyga – „Pardavimų psichologija“ – bus išleista lietuviškai! Ir štai ji čia, tad noriu dabar trumpai šią audio knygą ir pristatyti.

Brian Tracy audio knyga „Pardavimų psichologija“

Audio knyga Pardavimų psichologijaAprašymas: Ši audio knyga jums atskleis, kaip tinkamai išnaudoti savo potencialą ir pardavimų srityje pasiekti tokių rezultatų, kurie atrodė neįmanomi. Jūs sužinosite, kaip per kelis mėnesius ar net kelias savaites padvigubinti, patrigubinti ar net paketurgubinti savo pardavimus ir pajamas.

Audio knyga „Pardavimų psichologija“ sėkmingai parduodama visame pasaulyje. Nuo išleidimo ši programa jau yra išversta į šešiolika kalbų ir yra klausoma dvidešimt keturiose šalyse. Tai geriausiai parduodama profesionalaus pardavimo mokymo programa istorijoje.

„Sunkų darbą ir sėkmę gyvenime galima palyginti su pakilimu ir lėktuvo pilotavimu. Kai įlipate į lėktuvą ir riedate pakilimo taku, jūs susisiekiate su bokštu ir paprašote leidimo kilti. Kai tik gaunate leidimą, jūs priverčiate lėktuvą judėti visu greičiu, 100 procentų, kad pajudėtumėte pirmyn pakilimo taku ir pakiltumėte į orą.

Štai, ką noriu tuo pasakyti. Jei priversite lėktuvą judėti tik 80 procentų ar net 90 procentų, Jūs niekada nepasieksite pakilimo greičio. Jūs liksite ant žemės, kol baigsis pakilimo takas ir lėktuvas suduš.

Gyvenime yra taip pat. Daugelis žmonių sunkiai dirba, bet neatiduoda visų jėgų darbui, neatsiduoda 100 procentų. Dėl to jie niekada nepasiekia pakilimo taško, kad atsidurtų tarp 10 procentų geriausiųjų savo srityje. Jie visada lieka ant žemės, tarp vidutinybių. Jie lieka tarp 80 procentų pardavėjų, kurie uždirba tik 20 procentų pinigų sumos, kurią galėtų uždirbti.

Gera žinia yra tai, kad jei pradėsite judėti visu greičiu ir lėksite pakilimo taku vis greitėdami, greitai pakilsite. Jei nenustosite judėti vis greičiu, jūs vis kilsite ir kilsite, kol galiausiai pasieksite kreiserinį aukštį. Kai jau pasieksite kreiserinį aukštį, galėsite atleisti greitį, judėti šiek tiek ramiau ir kelionės metu išliksite tame kreiseriniame aukštyje.

Jau dabar jūs turite savyje gebėjimą tapti geresniu, padaryti daugiau ir turėti daugiau, nei kada nors turėjote gyvenime. Tapdami absoliučiai puikiais pasirinktoje padavimų profesijoje, galite pasiekti visus tikslus ir įgyvendinti visas svajones. Galite susikurti nuostabų gyvenimą sau ir savo šeimai. Galite tapti vienu vertingiausių žmonių savo šalyje ir pramonės šakoje. Galite pelnyti visų jus supančių žmonių pagarbą. Galite ženkliai pakeisti savo kompanijos, savo klientų ir savo bendruomenės gyvenimus. Išmokę ir praktiškai pritaikę pardavimų psichologiją, galite pasiekti žvaigždes ir tam nėra jokių ribų.“ — Brian Tracy

Plačiau su šia audio knyga „Pardavimų psichologija“ susipažinti galite čia.

Nekantriai laukiu, kada Jūs papasakosite man savo istoriją. Net neabejoju, kad ir ji mane išvers iš koto.

Šilčiausi linkėjimai,
Aurimas

P.S. Jei svarstote, ar Marius yra tikrasis mano grupioko vardas, atsakau: ne. Saugodamas “Mariaus” privatumą, vardą šiame įraše pakeičiau.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: