Kiek pinigų užsidirbo „kaip uždirbti milijoną“ knygų autoriai? (Ir kaip juos iš tiesų uždirbo)

Parašyti knygą apie tai, kaip uždirbti milijoną, šiandien gali bet kas. Internetas tiesiog perpildytas „devyniais būdais uždirbti dar daugiau pinigų“. O kur dar visi webinarai, online kursai, straipsniai ir youtube vaizdo klipai.

Pasėdėjęs internete vos pusdienį, padrikos informacijos prisirinkti gali ir visai dešimčiai knygų.

Važinėdamas į darbą ir pats esu suklausęs ne vieną dešimtį audioknygų šia tema. Ir nors jos man padėjo sukurti verslą, kurio vertė jau viršija tą išsvajotąjį milijoną, visgi tikrai ne visos audioknygos buvo vienodai vertingos — juolab, kad neretai viena kitai stipriai prieštaraudavo.

Tame tikrai yra ir pliusų — tokie prieštaravimai skatina kritinį mąstymą. Būtent dėl to gilinantis į bet kokią temą visada rekomenduoju perklausyti ne vieną, o mažiausiai tris-penkias skirtingų autorių knygas ta pačia tema.

Tačiau štai svarbus klausimas: ar norėtumėte mokytis kaip užsidirbti iš tų, kurie viską uždirbo tik rašydami apie tai knygas? Abu mes puikiai žinom atsakymą: jeigu planuoji uždirbinėti rašydami knygas apie tai, kaip uždirbti milijoną, kodėl gi ne? 😅

Visais kitais atvejais — ačiū, bet.. ačiū, ne!

Taigi nusprendžiau pasidomėti — kaip iš tiesų praturtėjo Lietuvoje išpopuliarėję „kaip uždirbti milijoną“ knygų autoriai, ir kiek pinigų jie patys užsidirbo.

Pradėkime nuo paties garsiausio finansų eksperto Lietuvoje:

1. Robert T. Kiyosaki

Kijosakis yra parašęs visą galybę knygų finansų tema, tačiau garsiausia jų, kuri taip pat yra išleista ir kaip audioknyga — tai „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“. Ši knyga — tai (beveik) autobiografinis pasakojimas apie du Kiyosakio „tėčius“, kurie mokė jį dviejų labai skirtingų požiūrių į pinigus.

Nors į Kiyosakį žiūriu truputi kreivai, man asmeniškai ši jo knyga davė tikrai daug — galiu drąsiai pasakyti, kad Kiyosakiui esu dėkingas už tai, kad jis paskatino mane pradėti verslą, kuris jau kuria 10 darbo vietų ir, tikiu, didele dalimi prisideda prie neformalaus mūsų šalies švietimo.

Bet grįžkime prie mūsų klausimo — tai kaip Kiyosakis užsidirbo pinigų?

1977 metais jis pradėjo pirmąjį savo verslą, tačiau kaip pradedantis verslininkas, deja, nebuvo labai sėkmingas. Po kelių nesėkmingų bandymų — įniko giliai į skolas ir patyrė asmeninį bankrotą.

Ironiška, tačiau daugmaž tuo metu jis pradėjo kitus mokyti kaip elgtis su pinigais, kad išvengti bankroto ir — jo charizmos ir palankaus laikmečio dėka — tapo sėkmingu motyvaciniu pranešėju.

Ir būtent motyvacinių pranešimų ir finansinio raštingumo mokymų dėka jis ir užsidirbo milijonus, kuriuos iki šiol sėkmingai investuoja į nekilnojamąjį turtą.

Turto vertė šiuo metu: 80M JAV dolerių
Pagrindinis pajamų šaltinis: finansinio raštingumo mokymai (įskaitant knygas), motyvaciniai pranešimai
Knygų temos: asmeniniai finansai, investavimas, nekilnojamas turtas, verslumas
Rekomenduojama audioknyga: „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“

2. Grant Cardone

Vienas garsiausių pasaulyje pardavimų guru, Grant Cardone, gimė 1958 metais neturtingoje šeimoje ir nuo vaikystės svajojo, kaip užaugęs bus labai labai turtingas.

Tačiau iki 25 metų gyveno itin audringą gyvenimą ir turėjo rimtų bėdų su priklausomybe nuo narkotikų. Situacija tapo nevaldoma ir, atsidūręs reabilitacijoje, galiausiai nusprendė pradėti naują gyvenimą.

Įsidarbino automobilių pardavėju ir, nors pardavėjo darbo ir negalėjo pakęsti, suprato kad atsidavęs darbui, neturės laiko net pagalvoti apie narkotikus.

Uždirbtus pinigus pradėjo investuoti į nekilnojamąjį turtą ir pamažu jo turtas pradėjo augti. (savo istoriją su pinigais jis papasakojo trumpoje savo knygelėje „Milijonieriaus užrašai“)

Kadangi pardavinėti jam sekėsi, netrukus pradėjo konsultuoti kitus automobilių pardavėjus ir gamintojus — mokydavo juos savo pardavimo paslapčių. Ir šie mokymai galiausiai išaugo į labai rimtą biznį.

Pardavimų jis moko iki šios dienos, ir dauguma jo knygų yra būtent apie tai, kaip tapti geresniu pardavėju.

Grant Cardone yra parašęs 5 knygas, 2 iš jų jau išverstos ir įgarsintos lietuviškai, o jo nekilnojamojo turto imperijoje – virš 4500 NT objektų.

Turto vertė šiuo metu: 300M JAV dolerių
Pagrindinis pajamų šaltinis: NT, pardavimų mokymai
Knygų temos: pardavimai, asmeniniai finansai, motyvacija
Rekomenduojama audioknyga: „Parduok arba parduos tave“

3. Tony Robbins

Kaip ir Grant Cardone, Anthony Robbinsas gimė neturtingoje šeimoje. Tačiau jo situacija šeimoje buvo tikrai ypatinga: girtuokliaujanti jo mama keitė vyrus vieną po kito ir pats Tonis dar 14-kos buvo išmestas iš namų.

Būdamas dar paauglys pradėjo klausyti saviugdos audioknygų, lankytis seminaruose ir ieškoti būdų kaip pradėti gyventi amerikietišką svajonę.

Ir ta jo pradžia tikrai nebuvo rožėm klota, bet šią istoriją gal pasilikime kitam kartui, nes tikrai yra daug ką papasakoti.

Po daugybės nesėkmių, Tonis galiausiai išpopuliarėjo pardavinėdamas savo produktus per ilgo formato reklamos pranešimus vėlyvojoje televizijoje (taip vadinamus „infomercials“ — vieno jų įrašą galite peržiūrėti čia).

Šiuo metu jis valdo 33 įmones, kurių metinės pajamos viršija 1 milijardą JAV dolerių. Ir, jei gerai suprantu (nes įmonių sąrašas niekur nepateiktas), dauguma šių įmonių veikia mokymų versle.

Turto vertė šiuo metu: 600M JAV dolerių
Pagrindinis pajamų šaltinis: seminarai, įvairūs verslai
Knygų temos: motyvacija, santykiai, psichologija, verslumas, produktyvumas, finansai
Rekomenduojama audioknyga: „Pažadinkite savyje milžiną“

4. Gary Keller

Šis autorius stipriai išsiskiria iš visų mūsų jau aptartų — Gary Keller visų pirma yra multi-milijoninės, vienos didžiausių pasaulyje, nekilnojamojo turto kompanijos „Keller Williams Realty International“ įkūrėjas ir vadovas.

O knygas NT agentams, investuotojams į nekilnojamąjį turtą ir verslininkams jis pradėjo rašyti jau kiek vėliau.

Viena Gary Keller knyga labai išsiskiria iš visų — tai knyga „Tik vienas dalykas“.

Šią audioknygą esu perklausęs jau 6 kartus — ir kiekvieną kartą iš jos išsinešdavau be galo daug naudos, nes po kiekvieno perklausymo pritaikydavau vieną naują dalyką ir savo gyvenime.

O pati knyga yra apie tai, kaip susitelkti į tai kas svarbiausia, kaip maksimaliai padidinti savo produktyvumą ir pasiekti ypatingų rezultatų. Audioknygą „Tik vienas dalykas“ perklausyti bent vieną kartą rekomenduoju visiems.

O tada jau patys nuspręsite ar norite tokio gyvenimo, tokių įspūdingų rezultatų, ir ar esate pasiryžę imtis autoriaus aprašytų veiksmų, kad tai pasiekti.

Turto vertė šiuo metu: 200M JAV dolerių
Pagrindinis pajamų šaltinis: Nekilnojamas turtas
Knygų temos: nekilnojamasis turtas, investavimas, produktyvumas, verslumas, finansai, motyvacija
Rekomenduojama audioknyga: „Tik vienas dalykas“

5. MJ Demarco

Nors MJ Demarco turtas siekia „vos“ 10 milijonų JAV dolerių, tačiau dvi jo parašytos knygos tikrai vertos dėmesio.

Kaip ir Gary Keller, knygas jis pradėjo rašyti jau gerokai po to, kai finansiškai pasiekė viską, apie ką svajojo. Ir tai tikrai labai jaučiasi, nes knygose jis visiškai nieko nepardavinėja — na galbūt tik idėją, jog norėdamas turėti ypatingus rezultatus, turi dėti ypatingas pastangas, ir tai daryti išmintingai.

MJ Demarco pradžia nebuvo lengva — nuo vaikystės jis svajojo apie nuosavą Lamborghini, skaitydavo daug sėkmės literatūros, išbandė viską – nuo investavimo, iki tinklinės rinkodaros — tačiau visos jo pastangos nueidavo perniek ir savivertė dėl to tik dar labiau sumenkdavo.

Kol vieną dieną, dirbdamas limuzino vairuotoju, slapčia nugirdo pokalbį tarp labai turtingo verslininko ir jo dviejų partnerių (nuo ko ir prasidėjo jo paties „Greitkelis link milijono“).

Na o jis pats užsidirbo sukūręs nedidelę interneto svetainę, kuri patenkino vienos mažos žmonių grupės labai aiškų poreikį. Kaip jis pats mokėsi programuoti, kas tai per svetainė, kaip jam sekėsi šita kelionė — paliksiu atrasti jums patiems jo pirmojoje knygoje.

Turto vertė šiuo metu: 10M JAV dolerių
Pagrindinis pajamų šaltinis: internetinis verslas
Knygų temos: finansai, verslumas, produktyvumas
Rekomenduojama audioknyga: „Greitkelis link milijono“

6. Brian Tracy

O kaip su vienu populiariausių Lietuvoje produktyvumo, pardavimų, verslumo ir finansų guru — Brian Tracy?

Panašią istoriją greičiausiai jau girdėjote: Tracy gimė vargingoje šeimoje, kuri sunkiai sudurdavo galą su galu, taigi nuo jaunų dienų augo su nuostata „aš negaliu sau to leisti“.

Būdamas 20-ties pradėjo 8 metus trukusią kelionę po pasaulį, kurios metu dirbdavo viską kas tik pasitaikydavo. Tačiau tuo pačiu jis skaitė ir klausė daug knygų — kaip jis pats sako, jis perskaitė/perklausė apie 6000-7000 knygų ir taip visiškai pakeitė savo nuostatas.

Galiausiai, Tracy pradėjo pardavinėti. Iš pradžių nebuvo labai sėkmingas pardavėjas, tačiau knygų dėka išmoko užsibrėžti vis aukštesnius tikslus ir jų sėkmingai siekti.

Tuomet pradėjo rengti motyvacinius pranešimus ir su laiku įtraukė vis daugiau temų: kaip užsidirbti daugiau, kaip būti laimingu, kaip vadovauti, kaip pardavinėti ir pan. Būtent seminarų, knygų ir audioknygų šiomis temomis dėka jis pasiekė savo sėkmės viršūnę.

Ir, tiesą sakant, jo knygos tikrai visai neblogos.

Turto vertė šiuo metu: 15M JAV dolerių
Pagrindinis pajamų šaltinis: seminarai, knygos, garso programos
Knygų temos: finansai, pardavimai, produktyvumas, motyvacija
Rekomenduojama audioknyga: „Mokslas apie pinigus“

7. Napoleon Hill

Galiausiai, pasikalbėkime apie autorių, kuris, kaip spėjama, užaugino daugiausiai milijonierių ir milijardierių per pastarąjį šimtmetį. Ar tai tiesa ar ne — manau, niekada nesužinosim. Tačiau viena aišku — jo knyga „Mąstyk ir būk turtingas!“ yra perkamiausia tokio pobūdžio knyga visame pasaulyje, ir daugybė šių dienų turtuolių pamini ją kaip vieną svarbiausių jų gyvenime.

Na o pats Napoleon’as Hill’as niekada nebuvo labai turtingas. Savo karjerą jis pradėjo kaip žurnalistas, vėliau bandė verslauti — tačiau nesėkmingai.

Pasak paties Hill’o, laimingo atsitiktinumo dėka, būdamas jaunuolis susipažino su turtingiausiu to meto žmogumi, JAV plieno magnatu Andrew Carnegie, kurio turto vertė šiandien būtų verta 310 milijardų JAV dolerių. (nors yra ir manančių, kad šis susitikimas iš tiesų niekada neįvyko)

Būtent A. Carnegie paragino Hill’ą susitikti su 500 turtingiausių to meto žmonių, apklausti juos, ir susisteminti išgautus sėkmės dėsnius. Ir po 20-ties metų darbo, šio darbo vaisiai ir virto garsiąja knyga.

Hill’as mirė 1970-taisiais ir manoma, kad jo turto vertė tuo metu turėjo būti tarp 1 ir 5 milijonų JAV dolerių, kas šiandienos dolerio verte būtų nuo 6,4 iki 32 milijonų JAV dolerių.

Turto vertė šiuo metu: 6,4-32M JAV dolerių
Pagrindinis pajamų šaltinis: knyga „Mąstyk ir būk turtingas!“
Knygų temos: finansai, sėkmė, produktyvumas, motyvacija, tobulėjimas, misticizmas
Rekomenduojama audioknyga: „Mąstyk ir būk turtingas!“

Visos tos knygos — naivuoliams! O gal ne?

Kadangi apie „kaip uždirbti milijoną“ knygas rašau jau ne pirmą kartą, tai užbėgsiu įvykiams už akių ir atsakysiu į vieną dažniausiai pasitaikančių komentarų:

„Aha, paskaitai knygą ir milijonierius! Ha-ha“

Kadangi pats audioknygų apie verslą, finansus, marketingą, pardavimus, žmonių psichologiją pradėjau klausyti daugiau nei prieš 10 metų — tai galiu drąsiai pasakyti, kad būtent tokių audioknygų dėka pamažu išsiugdžiau verslumo įgūdžius — iki savo pirmojo (ir kol kas vienintelio) verslo, beveik 15 metų dirbau „aityšniku“ — optimizuodavau duomenų bazes, kiaurą parą sėdėdavau prie kompo, buvau užsidaręs „gykas“, nemėgau žmonių, nekęsdavau pardavėjų, nežinojau nieko nei apie verslą nei apie marketingą, žodžiu, truputi nuo to laiko pasikeičiau — ir būtent audioknygų dėka.

Kodėl audioknygų, o ne knygų? Paprasta: aš neturiu laiko knygoms (ir ypač jo neturėjau tada, kai viskas prasidėjo).

O audioknygas klausau net ir visiškai neturėdamas laiko:

  • vairuodamas,
  • bėgiodamas,
  • tvarkydamas namus,
  • laukdamas eilėse,
  • kartais dar paklausau prieš miegą.

Kitas dažnas klausimas, kurį gaunu:

Ar atsimeni ką nors po to? Prisipažinsiu, reikėjo priprasti. Dvi pirmos audioknygos tai tikrai „pro vieną ausį įėjo, pro kitą išėjo“. Bet — kadangi labai norėjau įsisavinti žinias iš tų pirmųjų audioknygų, tai aš jas klausiau po kelis kartus. O jau po to viską labai gerai atsimindavau. Tai dabar klausyti audioknygos – tas pats kaip knygą skaityti: būna kad kažką pamirštu, bet svarbiausius dalykus — puikiai atsimenu.

Gali pradėti klausyti nemokamai

Vienas geriausių dalykų klausant audioknygų per Audioteką — tai kad visų audioknygų gali pradėti klausyti nemokamai. Kuo ilgesnė audioknyga — tuo ilgesnė ir nemokama ištrauka.

Pavyzdžiui jeigu knygos ilgis 10 valandų, tai dažnai bent pusvalandis ar net visa pirma valanda bus nemokama — taip gali pilnai išsibandyti visas Audioteka programėlės funkcijas, prisipratinti prie balso, aiškiau suprasti ar tau įdomus turinys ir t.t.

Ir jei jau nuspręsi kažkokią audioknygą įsigyti, čia gali gauti 20% nuolaidą savo pirmajam audioknygų krepšeliui.

Pradėk čia

Audiotekoje saviugdos audioknygų jau tikrai labai daug, tad išsirinkti nuo ko pradėti gali būti nelengva, nes dauguma jų — pasaulyje pripažinti bestseleriai.

Iš šio sąrašo viršuje, daugumą knygų esu klausęs jau 2-3 kartus ir tikrai kiekvieną jų parekomenduočiau perklausyti bent kartą.

Tačiau jeigu reiktų parekomenduoti vieną audioknygą finansų tema — tai būtų MJ Demarco audioknyga „Greitkelis link milijono“, todėl dalinuosi čia šios audioknygos 30min nemokama ištrauka:

Šią ištrauką gali klausyti ir per nemokamą Audioteka programėlę savo telefone — kas yra žymiai patogiau, nes nereikės palikti įjungto ekrano, galėsi patogiai reguliuoti skaitymo tempą, programėlė atsimins paskutinę audioknygos klausymo poziciją, na ir galėsi patogiai rinktis ir kitas audioknygas.

Linkėjimai,

P.S. Įdomu būtų išgirsti komentaruose, kuris iš šių autorių jums pasirodė labiausiai vertas dėmesio ir kodėl?


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: