10 Knygų, Pakeitusių Mano Gyvenimą

Kiekviena knyga, sugraužta ar suklausyta, palieka tam tikrą pėdsaką mūsų gyvenime. Nors kai kurias knygas užmirštame vos užvertę paskutinį puslapį (ar bent jau mums taip atrodo), būna tokių, kurios visiškai sujaukia ar bent gerokai aplamdo mūsų gyvenimus.

Buvo tokių knygų ir mano gyvenime. Ir ne viena! Štai 10 autorių ir jų knygų, kurios, mano manymu, padarė didžiausią įtaką man:

  1. „Altorių Šešėly“, nes išmokė mylėti ir gerbti knygas. Perskaičiau ją per savaitgalį. Kaip knygų neskaitančiam vienuoliktokui, sutikit, visai neblogai.
  2. „Stepių Vilkas“, nes dėl jos pamėgau Hessę.
  3. „Sidharta“, nes supratau, kad dar daug knygų reikia perskaityti, kad suprasti apie ką čia iš tikrųjų rašoma. (Po jų sekė ir „Po ratu“, ir „Roshaldė“, ir „Stiklo karoliukų žaidimas“. Sunku buvo nustoti skaityti Hessę)
  4. Škėmos „Balta drobulė“. Ačiū, Škėma, kad išdrįsai rašyti kitaip. Perskaitęs šitą knygą, nustojau nerimauti dėl to, kad manęs (priešingai nei visų klasiokų) nedomina futbolas ar krepšinis ir leidau sau būti kitokiu.
  5. Joseph Murphy – „Jūsų pasamonės galia“. Nėra tai knyga, kurią skubėčiau rekomenduoti, tiesą sakant, visos jos perskaityti man nepavyko. Bet tai buvo mano pirmoji pažintis su neurolingvistika, pirmoji knyga, padėjusi pažinti neribotas žmogaus galimybes ir už jų įgyvendinimo slypinčią „mechaniką“. Meluočiau, jei sakyčiau, kad ji nepadarė didelės įtakos mano gyvenime.
  6. Leo Babauta „The Power of Less“, nes per ją atradau minimalizmą, audio knygas ir saviugdą.
  7. „Septyni sėkmės lydimų žmonių įpročiai“ – labiausiai už įprotį “begin with an end in mind”, bet ir dar už daug ką. Ačiū Kovi, iš tavęs daug išmokau.
  8. Seth Godin. Iš visų jo knygų, išskirčiau „Linchpin“ ir „The Dip“ – jas perklausiau ne vieną kartą.
  9. Eliyahu M. Goldratt. Nedaug jo knygų neperskaičiau, o prasidėjo viskas, žinoma, nuo „Tikslo“. Jo knygos išmokė į problemas darbe ar gyvenime žiūrėti sistemiškai.
  10. Malcom Gladwell – „Outliers“. Būtina. Perskaityti. Šitą. Knygą. (Tiesa, aš šios knygos klausiau paties Malkomo balsu)

Nors į šį sąrašą ir nebesutilpo, negaliu nepaminėti ir dar dviejų praėjusio šimtmečio pradžios JAV rašytojų, kurių knygos paliko gilų pėdsaką – tai Dale Carnegie ir Napoleon Hill.

P.S. Šis įrašas buvo pradėtas dar 2012 metų kovą, bet netrukus numestas į šalį. Šiandien Kristina metė man #10booksthatshapedyouchallenge iššūkį, tad, pamaniau, puiki proga jį supaprastinti ir išpublikuoti :).


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: