Nauja audioknyga vadovams, personalo specialistams (o galbūt ir ieškantiems darbo)

Ar žinai, kad beveik pusė įmonėse dirbančių darbuotojų norėtų pakeisti darbą per ateinančius 6-12 mėnesių? Galbūt esi vienas jų? O gal, kaip tik, ieškai puikių darbuotojų ir būdų juos išlaikyti?

Nežinau kas Lietuvoje šią temą ir bendrai situaciją darbo rinkoje išmano geriau nei tik ką Audiotekoje pasirodžiusios audioknygos autoriai — Valerija Buzėnienė ir Saulius Jovaišas — savo įtemptoje dienotvarkėje radę laiko knygos įgarsinimui:

„MISIJA TALENTAI. Kaip pritraukti, atrinkti ir išlaikyti geriausius“, Sauliaus Jovaišo ir Velrijos Buzėnienės audioknyga

Beje, jeigu jau skaitei popierinę knygą, skubu pasidžiaugti kad audioknygos pabaigoje tavęs laukia vertinga staigmena — dar šią vasarą įrašytas autorių pokalbis apie tai, kokių pokyčių darbo rinkoje atnešė daugiau nei prieš metus prasidėjusi pandemija.

Bet grižkime prie pačios knygos ir jų autorių.

Apie knygą

Knygos pavadinimas labai taikliai apibūdina kam ji ir apie ką — tai pirmiausia vadovams, personalo atrankos specialistams, tačiau iš tiesų visiems, kam tenka susidurti su darbuotojų paieška ir atranka skirta audioknyga apie tai, kaip rasti tuos geriausius darbuotojus. Ir.. kas dar svarbiau — kaip jų neprarasti.

Kai kam tai bus labai sunki knyga (kaip kad buvo ir man) — klausant jos suvoki kiek daug sistemingo darbo iš tiesų reikia įdėti, kad tinkamai pasirūpinti savo komanda, ir kaip sunku yra surasti tuos puikius darbuotojus (bet tai greičiausiai jau ir taip žinai..).

Laimei, čia rasi ne tik klausimus, bet ir atsakymus — ir dar su realiais pavyzdžiais iš Lietuvoje veikiančių įmonių: „Rimi Lietuva“, „Devbridge“, „Zalando“, „Swedbank“, „Telia“ ir k.t.

Knygoje aš išskirčiau 7 esmines dalis:

  1. APŽVALGA. Kaip pasikeitė situacija darbo rinkoje per kelis paskutinius metus, ką rodo naujausi tyrimų duomenys, pagal ką darbuotojai renkasi kur dirbti, kaip dirbti, kada jau metas išeiti?
  2. PLANAVIMAS. Kaip tinkamai pasiruošti darbuotojų paieškai, kad išvengti bereikalingo darbo atrankos procese?
  3. ATRANKA. Kur ieškoti? Kaip ieškoti? Kiek laiko sau duoti? Kokius etapus išskirti? Kaip klausinėti kandidatą?
  4. ĮVERTINIMAS. Kaip įvertinti, ar tikrai kandidatas yra tinkamas? Ir kaip nepersistengti jį bandant?
  5. PASIŪLYMO PATEIKIMAS. Galiausiai, teikiame pasiūlymą. Kaip pateikti pasiūlymą, kurio būtų sunku atsisakyti?
  6. ĮVEDIMAS. Vienas svarbiausių (tačiau dažnai labiausiai nuvertinamų) žingsnių šiame procese. Kaip tai daryti tinkamai?
  7. IŠLAIKYMAS. Ką galime padaryti, kad visas šis sunkus darbas nenueitų šuniui ant uodegos — kad darbuotojai liktų ir nė nesidairytų į šalis? 10 gerojo vadovo elgesio apraiškų.

Didžiausia šios knygos vertė, mano akimis — tai jos praktinis pagrindas. Tai, apie ką rašo autoriai, nėra tik sausa teorija, o realiai, dažnai konsultuojant patiems knygos autoriams, Lietuvos įmonėse jau įgyvendinta ir laiko patikrinta praktika.

Apie autorius

Jeigu dirbi vadovaujantį darbą ir nuolat mokaisi, esu tikras, kad žinai ar bent esi girdėjęs apie šios knygos autorius (o greičiausiai ir pačią knygą), tad pristatau juos tik labai trumpai:

Valerija Buzėnienė — talentų pritraukimo, darbuotojų paieškos ir atrankos praktikė, turinti 15 metų vadovavimo patirties, knygos „Boso Valanda“ (o dabar ir „Misija talentai“) bendraautorė, tinklalaidės „Žmogiškieji iššūkiai“ vedėja, konsultuojanti įmones, vedanti mokymus, vadovaujanti tarptautinės įmonės personalo skyriui.

Saulius Jovaišas — verslo valdymo konsultantas, laidos ir knygos „Boso valanda“ autorius, vedantis daugybę mokymų vadovams (juose esu ir pats dalyvavęs — tik geriausi atsiliepimai), ankstesniame gyvenime pats vadovavęs tokioms įmonėms kaip M-1 ir CV Online LT.

Man tiek Saulius, tiek Valerija yra didžiausi autoritetai personalo atrankos srityje, todėl tikrai drąsiai kviečiu pradėti nemokamai klausytis audioknygos „MISIJA TALENTAI“ Audiotekoje ir, žinoma, galiausiai ją ir įsigyti.

Trumpai apie audioknygą:

Autorius: Saulius Jovaišas ir Valerija Buzėnienė
Pavadinimas: MISIJA TALENTAI. Kaip pritraukti, atrinkti ir išlaikyti geriausius
Skaito: autoriai
Trukmė: 7 val. 26 min.
Ištrauka: 25 min.

Šilčiausi linkėjimai,

 

 

 


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: