Noriu garsinti audioknygas. Ką man daryti?

Leiskite, atspėsiu: draugai nuolat kartoja, koks nuostabus jūsų balsas, kaip puikiai skaitote ir kad turėtumėte garsinti knygas? O galbūt knygų garsinimas – sena jūsų svajonė? Puiku! Papasakosiu, kaip mes galime pamėginti bendradarbiauti.

Bet pirmiausia turiu perspėti dėl dviejų dalykų:

1. Knygų garsinimas iš tiesų yra sudėtingas, profesionalumo reikalaujantis darbas. Ir mes keliame itin aukštus reikalavimus knygos atlikimo kokybei. Per savaitę ganame 5-10 laiškų ar feisbuko žinučių iš norinčių knygas garsinti, tačiau tik 1 iš 10 „atlaiko“ pirminę atranką.

2. Kadangi gauname daug užklausimų (ir įrašų perklausymui), atsakysime tik tiems, kas pereis į antrą etapą. Išsamus paaiškinimas kodėl atrankos nepraėjote paprastai reikalauja labai (LABAI) daug darbo, kadangi vertiname ne tik balso tembrą, bet ir tarimą, artikuliaciją, intonavimą, teksto suvokimą (kas atsispindi intonavime), skaitymo gebėjimus ir t.t.

Taigi dar kartą noriu užakcentuoti: tikrai neatsakysime visiems.

Todėl šiam tikslui sukūrėme facebook grupę, kurioje (tikiuosi) vieni kitiems padėsite ne tik įvertinti savo balso galimybes, bet galbūt galėsite atrasti kitų bendradarbiavimo galimybių.

Taigi, ką daryti jei norite garsinti knygas?

Trys paprasti žingsniai:

1. Išsirinkite savo mėgstamą knygą ir įgarsinkite ištrauką į savo telefoną.

Jeigu tiesiog norite garsinti ir knyga jums nėra svarbi, išsirinkite vieną grožinę ir vieną negrožinę knygą ir įgarsinkite 5-10 minučių ištraukas iš jų. Tačiau, iš mano patirties, talentas paprastai atsiskleidžia skaitant mėgstamą knygą. (aktoriai, apie jus aš nekalbu – jūs bet ką galite perskaityti taip, tarsi jums asmeniškai tai būtų svarbiau už viską pasaulyje)

2. Įkelkite į platformą internete, kuri leistu šiuo įrašu pasidalinti grupėje.

Paprasčiausia tą padaryti per Soundcloud arba Clyp.it. Ir viena ir kita platforma reikalauja registracijos, tad jei jau registravotės vienoje iš jų, ją ir naudokite.

3. Pasidalinkite šiuo įrašų „Audioknygų garsinimas“ facebook grupėje.

Prisijunkite prie facebook grupės „Audioknygų garsinimas“, pasidalinkite įrašu ir paprašykite įvertinimo.

Žinau, kad gali būti labai sunku žengti šį žingsnį, tačiau anksčiau ar vėliau jūsų balsas turės būti išgirstas (jei norėsite garsinti knygas) ir, na, kritikos bet kuriuo atveju neišvengsite. Juolab, jeigu svajojate su tuo sieti savo ateitį – kuo anksčiau išsiaiškinsite, ką reiktų patobulinti, tuo anksčiau ši jūsų svajonė taps realybe.

Taip pat pateikiu trumpą DUK su atsakymais į šiuos dažniausiai užduodamus klausimus:

Ar knygas garsina tik autoriai?
Nors ir stengiamės, kad, esant galimybei, lietuvių autoriai patys garsintų savo knygas, ne visada tokia galimybė yra, todėl ieškome balsų net ir lietuvių autorių knygoms.

Ar įmanoma iš to gyventi?
Iš knygų garsinimo? Kol kas ne. Prisidurti prie atlyginimo – taip, galima, bet pragyventi, net ir su minimaliais poreikiais, tikrai ne.

Kokie vertinimo kriterijai?
Daugybė! Štai pagrindiniai: balso tembras, artikuliacija, dikcija (taip pat ir tarmės nebuvimas (su retomis išimtimis)), intonavimas, tempo išlaikymas, gyvybingumas.

Įkėliau įrašą, kodėl nesulaukiu atsakymo?
Kaip minėjau, Audiotekos atstovas atsakys tik tiems, kas pereis pirminę atranką (pereiti ją nėra lengva), tad jei nesulaukiate atsakymo, greičiausiai dar yra erdvės tobulėjimui.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: