Audioknyga, kurią vartoti reikėtų saikingai. N-18

Šio straipsnio gali ir pasiklausyti:

Papasakosiu apie audioknygą, kurią reikėtų vartoti saikingai ir nusiteikus šaltam realybės dušui arba … įsipylus stiklinę viskio. 🥃

Anot autoriaus, parašyti šiai knygai jam prireikė 20 naktų, 20 pintų viskio, 35 pakuočių alaus ir 80 cigarų.

Buvo kilus mintis ir man šiek tiek „įsijausti“ rašant laišką, bet tiesiog ramiai pagalvojau apie savo netobulumą ir pasinaudojau autoriaus patarimu, iškaltu ant jo antkapio „Don‘t try“ (Nesistenk).

„PAŠTAS“, Charles Bukowski audioknyga

Čarlzo Bukowskio „Paštas“. Pirmas, ir daugelio kritikų nuomone, geriausias JAV underground‘o rašytojo romanas. Dugne atsidūrusio žmogaus dienoraštis, aštri satyra, ir (atleisk, jei tau taip nepasirodys) graudžių meilės istorijų knyga.

Prieš n-iolika metų Bukowskį pražiopsojau. Sako, kad svaigo tada nuo jo romanų labiau nei autorius nuo savo įkvėpimo šaltinio. Kuriuo beje Bukowskis pats tapo kitam rašytojui – Markui Mansonui.  Knygos „Subtilus menas nekrušti sau proto“ pradžiai, labai tiko tas „Nesistenk“ ir idealus pavyzdys žmogaus, kuris pasiekė šlovės susitaikęs su savo trūkumais ir spjovęs į sėkmę. Subtilu…

Pacituosiu: „Matai, nepaisant parduotų egzempliorių ir šlovės, Bukovskis buvo nevykėlis. Jis tai žinojo. Ir jo sėkmę lėmė ne pasiryžimas tapti nugalėtoju, bet žinojimas ir pripažinimas, kad yra nevykėlis. …. “

Kaip surasti balsą … Henriui Činaskiui?

Romaną „Paštas“ Bukowskis parašė būdamas 50-ies, gavęs 100 dolerių kasmėnesinę išmoką iš juo patikėjusio leidėjo ir pagaliau galėjęs mesti darbą JAV pašte.

Henrio Činaskio – alkoholiko, turinčio problemų su moterimis, pinigais ir gal net pačiu savimi – autoriui išsigalvoti nereikėjo. Galvoti reikėjo mums.

Kas galėtų, o ir norėtų dovanoti balsą tokiam herojui?

Rinkomės ilgai,  nes buvo tokių, kas autorių mėgo ir skaitė, bet viešai jo skaityti nenorėtų. Kai kuriuose balsuose trūko kažko – gal gyvenimiškos patirties, gal aštrumo. Kai kurie buvo tiesiog per daug gražūs.

Apie Dovydą Bluvšteiną užsiminė vienas mūsų garsistų. O jį išgirdusi supratau – patiks tikrai ne visiems, bet Bukowskis juk irgi ne kiekvienam. 🤷‍♀️

Va taip girtuoklis Henris Činaskis ir gavo dar vieną gyvenimo dovanėlę – muzikologo, melomano, radijo laidų vedėjo 🎤 Dovydo Bluvšteino 🎤 balsą.

Aš nuo jo tiesiog kaifuoju, kolegė nelabai gali klausyti ir todėl man labai labai įdomu, ką apie knygą ir atlikimą manysi tu.

Trumpai apie audioknygą:

Autorius: Charles Bukowski
Pavadinimas: „PAŠTAS“
Skaito: Dovydas Bluvšteinas
Trukmė: 5 val. 2 min.
Ištrauka: 20 min.

Labai lauksiu atsiliepimų. Iki!

Inga


Apie Autorių

Inga Vilimė

Audioknygas jaukinausi ilgai (iki šiol tai darau), o pradėjau nuo savanoriško jų garsinimo Lietuvos aklųjų bibliotekoje. Knygas dažniausiai skaitau, o audioknygos puikiai papildo kasdienes keliones automobiliu, pasivaikščiojimus ir buities darbus namuose.


Pasidalink: