Vieno geriausių investuotojų pasaulyje gyvenimo (ir darbo) principai

Šio straipsnio gali ir pasiklausyti:

Prieš atskleisdamas šį finansų pasaulyje gerai žinomą žmogų, noriu papasakoti šiek tiek priešistorės — kodėl jis yra laikomas vienu geriausių investuotojų pasaulyje.

Ar tau teko girdėti apie „Bridgewater Associates“? Tai 1975-taisiais įkurtas rizikos draudimo fondas. Jau daugiau nei 15 metų tai yra DIDŽIAUSIAS pasaulyje rizikos draudimo fondas, valdantis virš 140 milijardų JAV dolerių. „Bridgewater“ klientų sąraše — tokios organizacijos kaip Pasaulio bankas, McDonald’s ar Kalifornijos „sodra“ (CalPERS).

Kodėl visa tai tau pasakoju?

Nes už šio fondo stovi vienas žmogus, kuris vaikystėje buvo visiškas nevykėlis, o šiandien daug kas jį laiko finansų genijumi.

Mat būdamas vaikas, Bridgewater įkūrėjas turėjo rimtų mokymosi sutrikimų, ir nei jis, nei jo tėvai ar, juo labiau, mokytojai niekaip nebūtų patikėję, kad kažkada, savo pastangomis, jis iškils į pasaulio turtingiausiųjų 100-tuką.

Bėda, kurią turėjo mažasis džiazo muzikanto ir namų šeimininkės sūnus — tai bloga mechaninė atmintis. Jis niekaip negalėdavo atsiminti dalykų, kurie neturi logiško paaiškinimo (net telefono numerių), todėl mokyklos jis tiesiog nekentė. Gal būtent dėl to dar būdamas 12-kos metų, jis susidomėjo prekyba rinkoje, su kuria vėliau ir susiejo visą savo likusį gyvenimą.

Tikriausiai didžiausias Bridgewater Associates sėkmės ir patikimumo įrodymas — tai kad tai vienas iš nedaugelio fondų, kuris nuosekliai — net ir per krizes — lenkia S&P 500 indeksą. Nuo 1991 iki 2005 metų šis fondas turėjo tik 3 neigiamos grąžos metus (ir nė karto neviršijo 4%).

Šio fondo įkūrėjas — Ray Dalio. Ir jis yra laikomas ne tik vienu geriausių visų laikų investuotojų, bet ir vienu didžiausių finansų novatoriumi. Šiandien Audiotekoje pasirodė pirmoji jo knyga:

„PRINCIPAI. Gyvenimas ir darbas“, Ray Dalio audioknyga

Manau, galiu drąsiai sakyti, kad principai ir buvo tai, kas Rėjui padėjo susikurti sėkmingą gyvenimą. Štai ką pasakoja pats knygos autorius:

Principus išsiugdžiau per visą gyvenimą, daugybę kartų klysdamas ir ilgai mąstydamas apie savo klaidas. Nuo pat vaikystės buvau smalsus, savarankiškas mąstytojas, nuolat prisigalvodavęs nutrūktgalviškų tikslų. Iš jaudulio virpančia širdimi įsivaizduodavau trokštamus dalykus, patyriau keletą apmaudžių nesėkmių, mėgindamas juos gauti, išsiugdžiau principus, apsaugojusius mane nuo tų pačių klaidų kartojimo, tik tada keičiausi ir tobulėjau, todėl galėjau planuoti ir siekti gerokai ambicingesnių tikslų – daryti tai greitai ir dažnai.“

Ši, pirmoji Ray Dalio knyga, manau, tau tikrai patiks, nes tai — jo gyvenimo ir darbo principai, kurių kiekvieną galimą apsvarstyti ir — pritaikyti savo gyvenime, arba nuspręsti atmesti. (Jis, beje, rašo ir antrąją knygą — ekonomikos ir investavimo principus).

Audioknygą „PRINCIPAI“ sudaro trys dalys.

Pirmoji — tai autoriaus autobiografija. Čia jis pasakoja apie 7 savo gyvenimo etapus — nuo ankstyvosios vaikystės, kuomet pabudo jo trauka nuotykiams, iki šių dienų (baigdamas rašyti knygą Ray Dalio sulaukė 67-erių). Galiausiai autorius apžvelgia visą savo gyvenimą iš dabartinės perspektyvos — kaip jo mąstymas ir elgesys keitėsi per visą jo gyvenimą.

Antroji knygos dalis — gyvenimo principai. Juos autorius suskirstė į penkias grupes, penkis esminius principus:

  1. Priimkite tikrovę ir susigyvenkite su ja.
  2. Penkių žingsnių programa: ženkite penkis žingsnius ir gaukite iš gyvenimo viską.
  3. Būkite nešališkas.
  4. Supraskite, kad visi žmonės užprogramuoti skirtingai.
  5. Išmokite sumaniai priimti sprendimus.

Kiekvieną jų sudaro daugybė smulkių principų, kuriuos autorius nuosekliai ir nuodugniai išnagrinėja.

Trečioji dalis — tai darbo principai. Tai pati ilgiausia knygos dalis, kurioje principus autorius suskirstė į tris didžiules grupes. Šios trys grupės — tai trys esminiai uždaviniai, kuriuos turi įgyvendinti sėkmingas įmonės vadovas:

  1. Sukurti teisingą organizacinę kultūrą.
  2. Rasti tinkamus žmones.
  3. Sukurti ir tobulinti organizacijos veikimo mechanizmą.

Jeigu tau įdomu būtų „įlįsti“ į vieno turtingiausių pasaulyje žmonių smegenis, pamėginti suprasti, kaip jis mąsto, kaip veikia, o gal net ir pritaikyti vieną kitą principą iš jo gyvenimo — kviečiu pasiklausyti šios audioknygos. Tikiu, kad būsi maloniai nustebintas.

Beje, vienas man asmeniškai labiausiai įstrigusių gyvenimo principų — kur Ray Dalio pasakoja jog norėdami suprasti, kaip veikia tikrovė, turime išmokti stebėti gamtą. Ray Dalio sako, jog visi tikrovės dėsniai pas mus atkeliavo iš gamtos ir nors žmogus jų nesukūrė, tačiau perpratę juos ir jais pasinaudodami, galime paskatinti savo pačių evoliuciją ir pasiekti savo tikslus. Pavyzdžiui, mūsų galimybė skraidyti ar siųsti mobiliųjų telefonų signalus po visą pasaulį atsirado tik supratus ir pritaikius egzistuojančius tikrovės dėsnius – fizikos dėsnius ar principus, kurie valdo gamtos pasaulį.

Šį principą (kaip ir daugumą) jis išskaido po gabaliuką ir pateikia gražius logiškus paaiškinimus, kodėl taip yra. Kviečiu pasiklausyti nemokamos ištraukos ir pasinerti į šią tikrai įtraukiančią audioknygą.

Trumpai apie audioknygą:

Autorius: Ray Dalio
Pavadinimas: „PRINCIPAI. Gyvenimas ir darbas“
Skaito: Simas Stankus
Trukmė: 16 val. 44 min.
Ištrauka: 40 min.

Smagaus klausymo!

 

 

 


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: