Protingo Šunsnukio mintys

Nuotrauka iš Alex Monaco.lt facebook paskyros

Kartais internete gali atrasti tokių perlų, kuriais tiesiog negali nepasidalinti. Čia – vienas jų, feisbuko grupėje „Žodžio spalvos“ Adelės Žeimytės išsakytos mintys apie Alex Monaco audioknygą „Laimingi Šunsnukiai“.

Skaityti bet kur ir bet kada, net tamsoje – jėga.

Šitaip skaitomos AUDIO knygos. Gana naujas skaitymo būdas Lietuvoje. Dėl patogumo-nepatogumo, malonumo-nemalonumo dar diskutuojama, bet… Viena vertus, tai labai geras būdas pailsinti akis, kita vertus – labai patogu net, jei nėra elektros ar ji labai taupoma :).

Be to, jeigu save laikai 100-iniu vizualu ir pasaulį vertini tik per akis, tai labai geras būdas praplėsti savo ribas ir palavinti klausymo įgūdžius. Taip, pasibraukti įdomių minčių, kaip daug kas įpratę, nepasibrauksi (nebent susistabdysi ir užsirašysi). Bet esu tikra, kad didžiausia nauda – tie sakiniai ir mintys, kurie liks galvoje nei pasibraukus, nei išsirašius. Jei prisimeni esmę, vadinasi, – ta mintis tavo.

Audioknygą „Laimingi šunksnukiai“ pasirinkau atsitiktinai, net per daug nesigilindama į anotacijas – viena akimi tik. Ir autorius ar jo skleidžiamos idėjos visai į mano apžvalgos akiratį anksčiau nebuvo pakliuvusios. Tiesiog perskaičiusi pavadinimą, pagalvojau – paklausysiu nuotykinę knygą su gyvenimiškų patarimų prieskoniu.

Paklausiau.

Tikrai protingo šunksnukio prašyta knyga ir tai rašau kaip komplimentą, kurį supras tik knygą perskaitęs/išklausęs… Be abejonės pagarba knygą įgarsinusiam Jokūbui Bareikiui, sukūrusiam puikią nuotaiką. Net neabejoju, kad ši nuotaika išsilaikytų skaitant ir popierinį variantą, bet ši versija tikrai leido puikiai praleisti laiką.

O laikas neprailgo dar ir dėl to, kad autorius labai įtikinimai kalbėjo apie sėkmingo gyvenimo galimybes. Barė ir koneveikė, ramiai patarinėjo ir griovė įsitikinimus: „Dėl visko kaltas likimas“, „Jei būčiau gražesnis“, „Esu nereikalingas kitiems“ ir kt…

Rodos, nieko naujo. Girdėta, ar ne? Iš tiesų tai knyga arba tiesiog paskaitymui, arba žinomų tiesų pasikartojimui, arba ėmimui ir veikimui, nuostatų keitimui čia ir dabar, kad atitinkamo skyriaus mintis ateityje ne kažkur iš naujo skaitytum, o sakytum – va, sutinku, galiu patvirtinti asmeniniu pavyzdžiu ir taip papildyti šią knygą.

Mat… Kai grįžau į Audioteką parsisiųsti viršelio nuotraukos, pamačiau komentarą, tiksliau čia jo pirmasis sakinys: „Senas saldainis, naujame popieriuke.“ Sutinku, kad kai kurios čia išsakytos tiesos apmąstytos dar Senosios Graikijos filosofų. Bet visgi dar kažkas ne taip, jei tiek tūkstančių metų žmonija, super ištobulinusi techniką, niekaip nesusitvarko su egzistenciniais klausimais.

Dėl to ir reikalingi įvairūs popieriukai, kad progresas žmonių galvose nuolat vyktų. Ši knyga – dar viena galimybė save tobulinti ne tik FEISBUKIŠKĖSE ir ne tik į namus atslinkus paslaptingam LANGIAŽMOGIUI.

P.S. Nauji žodžiai cituojami iš knygos. Joje rasite ir kitų, kuriuos puikiai galėsite pritaikyti ir kasdienėje kalboje.

Atsiliepimo autorius: Adelė Žeimytė


Apie Autorių

Bendruomenė


Pasidalink: