Pumpurėliai – nerealiai patogios ausinės audio knygoms klausyti

Kokias tu ausines naudoji audio knygoms klausyti? Aš keletą kartų bandžiau naudoti tas, kurias gavau kartu su telefonu, bet su jomis audio knygų ilgai klausyti negalėdavau – po pusvalandžio ausys taip paskausdavo, kad po to savaitę nieko nebenorėdavau girdėti! Apple bandė taisyti padėtį su Earpodais, bet man jie pasirodė tiek pat nepatogūs.

Neseniai buvau išvykės į ilgą kelionę, jos metu stebėjau, kokias ausines žmonės naudoja. Įdomu, kad daug kas vis dar naudoja standartines ausines ir tiesiog kenčia: trina, krapštinėja ausis ir baigia vos po kelių minučių.

Aš audio knygų galiu ištisai klausyti 3-4 valandas, o jeigu knyga gera ir galimybės leidžia (kaip kad buvo šios kelionės metu), tai ir dar ilgiau!

Kaip man tai pavyksta? O gi viskas dėl „Pumpurėlių” (pavadinimas išgalvotas =) – ausinių, kurios nerealiai patogiai įsitaiso ausyje. Jas atradau daugiau nei prieš 5 metus ir nuo to laiko džiugina jos mane kasdien.

Pumpurėliai – tai ausinės, kurios iš tiesų yra pumpuro formos ir kišasi į išorinės ausies kanalą. Techniškai ir tos senosios ausinės, kurios parduodamos su telefonu, vadinamos taip pat (angl. earbuds), tačiau, manau, sutiksite, kad tik šios tikrai vertos Pumpurėlio vardo.

Kaip veikia tie Pumpurėliai?

Viskas labai paprasta – nors ir ausinės turi labai mažą garsiakalbį, garsas girdisi kuo puikiausiai, kadangi minkšti pumpurėliai pilnai užkemša ausis. Dėl šios priežasties, jos dar ir nutildo aplinkos triukšmus – taip ne tik geriau girdisi klausoma audio knyga, bet ir lėčiau iškraunamas telefono akumuliatorius.

Žinoma, kitas neblogas sprendimas audio knygoms ar muzikai klausyti yra ant ausų dedamos ausinės, bet jos užima daug vietos ir naudoja daugiau energijos, o kasdieniam klausymui vaikštant parke ar važiuojant autobusu, man labiau patinka „lengvas”, mobilus sprendimas, kuriam man nereikia skirti nei papildomo dėmesio, nei vietos.

Kaip minėjau, pumpurėlių būna visokių visokiausių, tad siūlau gerai pasieiškoti tokių, kurie tikrai tiktų tau. Jeigu bėgioji, galbūt visai neblogai susirasti tokius su lankeliu ar papildomais tvirtinimais aplink ausis.

Noriu atkreipti dėmesį, kad į komplektą paprastai įeina trys-penkios poros skirtingų dydžių gumyčių – labai svarbu išsibandyti visas ir susirasti tokias, su kuriomis klausyti būtų gera.

Mano pumpurėliai

Kokias ausines naudoju aš? Pirmieji mano pumpurėliai buvo Sennheiser MM50. Man jie super patogūs! Trūkumai: (a) valdymo pultelis neturi garso reguliavimo mygtukų, (b) patvarumas – laikui bėgant laidelis susidėvėjo nuo trinties kišenėje. Jei dabar reikėtų naujų pumpurėlių, greičiausiai pasirinkčiau Sennheiser MM70 – abi anksčiau minėtos problemos jau išspręstos, o pumpurėliai tokie pat patogūs.

Dabar naudoju savo antruosius pumpurus – a-JAYS Four. Pasirinkau juos dėl patvarumo – iš tiesų, kasdien naudoju beveik tris metus, atrodo ir skamba kaip nauji. Vienintėlis trūkumas – mano ausims jie ne taip gerai tinka kaip Sennheiseriai. Bet kokiu, jais galiu mėgautis audio knyga nors ir visą parą, skirtumas pasijunta tik kai užsidedu pirmtakus.

Taigi, jeigu tavo dabartinės ausinės klausantis audio knygų sukelia bent kažkokį diskomfortą, labai rekomenduoju išbandyti Pumpurėlius.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: