Savidisciplina ir laiko valdymas

Vakar važiuodamas namo klausiau Brian Tracy audio knygos „Savidisciplinos galia“ skyriaus pavadinimu „Savidisciplina ir laiko valdymas“. Mane labai sudomino jo prioritetų sistema, tad noriu ja pasidalinti.

Kadangi laiko planavimu nemažai domėjausi ir anksčiau, dauguma dalykų šiame skyriuje buvo girdėti. Lyg ir savaime suprantama, kad laiko valdyti iš tiesų mes negalime, galime valdyti tik save, savo prioritetus. O štai tai, kaip Brian Tracy siūlo susidėlioti prioritetus, man pasirodė visai įdomu.

Planuojant dienos užduotis (ryte prieš pradedant darbus, ar vakare prieš miegą), jis siūlo prie kiekvienos užduoties prirašyti raidelę A, B, C, D arba E:

A. Tai, ką privalau padaryti, ko neatlikus laukia rimtos pasekmės.
B. Tai, ką turėčiau padaryti. Neatlikus šių užduočių laukia švelnios pasekmės.
C. Tai, kuo smagu užsiimti, bet nebūtų jokių pasekmių šiuos darbus atlikus ar neatlikus.
D. Tai, ką reikia deleguoti t.y. viskas, ką galite perduoti kitiems siekdami atrasti kuo daugiau laiko tiems darbams, kuriuos atlikti galite tik Jūs.
E. Tai, ką reikia išeliminuoti. Kitaip tariant, tai visos užduotys ir visi projektai, kuriuos reikia nutraukti, dėl to, kad jie ne tik nepadeda, bet dažnai ir trukdo siekti Jūsų tikslų.

O toliau viskas labai paprasta – deleguoji darbus, kuriuos suplanavai deleguoti (D), tuomet pradedi nuo (A) ir tik atlikęs visas (A) užduotis gali pereiti prie (B) ir (C) užduočių.

Kadangi tikslus prioritetizavimas man vis dar yra problema – kartais pradedu nuo (C) ar (B) užduočių ir tik tuomet (dažniausiai jau po vidurnakčio), pereinu prie (A), nuo šiandien pradėsiu naudoti šią sistemą, kurią siūlo Brian Tracy. Kas man ypač patinka šioje sistemoje, tai aiškus išryškinimas, kad neatlikus (A) užduočių, laukia rimtos pasekmės, tai iš tiesų įpareigoja jas atlikti prieš visas kitas užduotis.

Kokią prioritetų sistemą tu naudoji?


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: