Šie 25 klausimai padės tau išsiaiškinti, ar esi Greitkelyje link milijono, ar visgi Šunkelyje. (Ar dar blogiau – Kelkraštyje!)

Iki MJ Demarco audioknygos „Greitkelis link milijono“ maniau, kad tikrai žinau tiesiausią kelią į finansinę nepriklausomybę. Ir įsivaizdavau, kad tuo keliu sėkmingai keliauju — turiu verslą, atsidedu ateičiai, investuoju, nuolat mokausi… Tačiau ši audioknyga man visiškai nulaužė protą.

Supratau, kad… na, tikrai ne visai gerai suprantu ką darau. Ir — nepaisant to, kad turiu savo verslą (ir pats jam vadovauju) — šio kelio dar tikrai negaliu vadinti Greitkeliu.

Tačiau būtent šios audioknygos dėka sėkmingai žengiu žingsnius, kurių dėka mano verslas turėtų įgauti kur kas didesnį pagreitį ir tikrai taps panašus į Greitkelį.

Jei tau atrodo, kad ir tu keliauji Greitkeliu, kviečiu užduoti sau šiuos 25 MJ Demarco išvardintus klausimus.

25 klausimai, kurie padės suprasti, ar esi Greitkelyje

Skirk laiko ir nuosekliai perskaityk (bei atsakyk į) šiuos žemiau esančius klausimus. Ne visi atsakymai yra lengvi ir akivaizdūs. O išsamiau į juos MJ Demarco atsako mano jau minėtoje audioknygoje. Pradėkim:

1. Kokių svajonių turėjai vaikystėje? Ar vis dar jų sieki?

2. Jeigu šias svajones pamiršai, kodėl?

3. Ar tavo svajonės iš fantastiškų pasiekimų ir įkvepiančio gyvenimo virto paprasčiausiu išgyvenimo ir komforto poreikių tenkinimu?

4. Kokios nuostatos, įsitikinimai apriboja tave nuo svajonių išsipildymo? Kaip jie susiformavo? Kažkoks sukrečiantis įvykis? Auklėjimas? Bažnyčia? Išsilavinimas?

5. Kas tau yra turtai? Prabangios prekės ir įvaizdis? Laisvė? O gal prasmingas darbas?

6. Ar materialūs daiktai ir vartojimas (įskaitant dėl to atsiradusias paskolas ir skolas) suvaržė tavo galimybes rizikuoti ir susitelkti į savo svajonę?

7. Ar tavo tėvai ar kiti autoritetingi žmonės įpareigoja tave gyventi tau nepriimtiną gyvenimo būdą, nors tai ir nerezonuoja su tavo širdimi ir siela?

8. Koks yra didysis tavo gyvenimo tikslas? Kas tau gyvenime suteikia prasmės jausmą?

9. Ar komfortas bei „normalus“ gyvenimas (padori mašina, Netflixas, vakarėliai savaitgaliais) tau yra prasmingas gyvenimas? Jeigu taip, kaip tai įtakoja tavo motyvaciją? Pasiryžimą rizikuoti?

10. Prisimink kada paskutinį kartą jauteisi visagalis, gebantis įveikti bet kokias kliūtis… kas tuo metu vyko tavo gyvenime?

11. Kokių apgailestavimų turi gyvenime? Tai, kaip šiuo metu klostosi tavo gyvenimas — ar gailiesi dėl to? Gal gailėsiesi po savaitės, po mėnesio ar visą likusį gyvenimą?

12. Kaip tu reaguoji į besikeičiančią kultūrą ir pokyčius visuomenėje? Priešiniesi tam? Tave tai erzina? Ar tai tiesiog nepatogumas su kuriuo turi gyventi? O gal gebi tame įžvelgi galimybes?

13. Kaip esi susidėliojęs skaičius savo gyvenime? Ar jie gražiai veda tave į norimus turtus, ar visgi į vidutinybės gyvenimo būdą?

14. Jeigu šiuo metu įgyvendini kažkokią idėją ar galvoji ją įgyvendinti, kaip tai perstruktūruoja tavo skaičius?

15. Tarkime, kad tavo darbo užmokestis auga infliacijos tempu. Kiek daugiausiai gali uždirbti per ateinančius dešimt metų? O kiek iki pensijos? Kiek gali sutaupyti iš šių pajamų? 10%? 30%? Ar šie skaičiai veda į ankstyvą finansinę nepriklausomybę? O gal kaip tik turtingas būsi tik senatvėje?

16. Jeigu sutaupytum 10% nuo savo atlyginimo per metus ir niekada neprarastum darbo, kiek metų prireiktų, kad taptum milijonierius? Kiek tada būtų vertas milijonas eurų? (atsižvelgiant į infliaciją) Ar už tiek įsigytum namą? Ar tik gerą automobilį?

17. Jeigu parduotum 100 000 prekių po 50€, kiek pinigų uždirbtum? Ar galėtum tai padaryti per dešimtmetį? Per metus? Per mėnesį? Nuo ko tada priklausytų tavo pajamų augimo tempas ir jų stabilumas?

18. Ar turi sistemą kaip ne tik uždirbti pinigus, bet ir gauti daugiau laiko sau? Jeigu ne, kodėl? Ko reikia, kad galėtum tai pradėti ŠIANDIEN?

19. Jeigu kasmet uždirbtum 5% nuo 10 000 000 eurų, kiek tai būtų per mėnesį? Kokį gyvenimo būdą pasirinktum jei tiek uždirbtum? Kokį darbą dirbtum? (jei apskritai dirbtum)

20. Koks tavo požiūris į sėkmę? Tai funkcinė priklausomybė tarp tikimybės ir įdėtų pastangų? Ar visiškas atsitiktinumas? Jeigu mestum monetą, kokia tikimybė, kad teisingai atspėsi, kuria puse ji nusileis? Kokią įtaką čia turi sėkmė? Ar tai tik tikimybės klausimas?

21. Kiek idėjų esi sugalvojęs, kurias vėliau — po kelių mėnesių ar metų — pamatei įgyvendintas? Kas tave tuomet sustabdė?

22. Kaip tu vertini idėjas? Idėjos vertos milijonų, todėl reikia jas labai saugoti? Ar tai tik mintys, kurias norint paversti „kūnu“, reikia be galo daug energijos ir atsidavimo?

23. Jeigu tu turėtum 90 milijonų eurų, kaip tada išeitum į pensiją? Po to kai nusipirktum viską apie ką kada nors svajojai ir apkeliautum pasaulį, ką tada veiktum? Užsiimtum labdara? Kurtum naują verslą?

24. Ar turi sėkmingą mentorių savo gyvenime? Tokį, kuris su meile gali su meile tiesiai į akis pasakyti tau, ką privalai padaryti, kad taptum sėkmingu?

25. Jei ne, ar norėtum tokį turėti?

MJ Demarco audioknyga „Greitkelis link milijono“ ir yra tas mentorius, kuris gali tave nuvesti ten, kur tu iš tiesų nori nukeliauti.

Mažų mažiausia ką gausi iš šios audioknygos — tai kur kas aiškiau, visiškai blaivomis akimis pamatysi, kur veda tavo šiuo metu pasirinkta gyvenimo strategija.

Tačiau aš tikiu, kad ji dar ir įkvėps tave šį tą pakeisti savo gyvenime, kad galiausiai pradėtum judėti savo tikrosios svajonės link.

Kodėl audioknyga? Daugybė priežasčių, bet jei konkrečiai apie šią knygą — paprasčiausiai dėl to, kad jos klausysi tikrai dar ne vieną kartą. Manau, sutiksi kad tą pačią popierinę knygą paimti į rankas antrą kartą yra tikrai sunku (nebent po kelių metų). Bet, kai gali tiesiog mašinoje kartoti dar ir dar kartą tuos pačius skyrius, kurie paliko tau didžiausią įspūdį — tai tikrai laaabai patogu.

Ir šiaip, pasakyk atvirai — kiek tau paprastai užtrunka perskaityti knygą? Bent jau man, su mano užimtumu, perskaityti 350 psl. knygą man užtrunka geriausiu atveju 2-3 mėnesius! (o realiai, tikriausiai net nebaigčiau skaityti, nes per tą laiką atsirastų keletas kitų įdomių knygų).

Tuo tarpu audioknygą vairuodamas, sportuodamas ir vaikštinėdamas po miestą perklausau per 2-3 savaites, dažnai ir dar greičiau.

Jeigu dar nebandei audioknygos, labai rekomenduoju tą padaryti. Juolab, kad Audiotekoje bet kurios audioknygos gali pradėti klausyti nemokamai.

O šios MJ Demarco audioknygos „Greitkelis link milijono“ nemokamos ištraukos (25 min.) gali pasiklausyti ir čia:

(nors per Audioteka programėlę tikrai daug patogiau)

P.S. Su nuolaidos kodu MINUS20 dabar šitą audioknygą gali įsigyti 20% pigiau! Nuolaidos kodą gali įvesti čia, Audioteka svetainėje.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: