Medituokite

Ilgą laiką meditacija man atrodė nerimtas užsiėmimas. Mažų mažiausiai, laiko švaistymas. Tačiau kai pradėjau skaityti knygas, kurias parašė daug nuveikę ir pasiekę žmonės, pastebėjau, kad dauguma jų skiria laiko vienokiai ar kitokiai meditacijai.

Tiesa, kartais to taip ir nevadina: vieni eina rytais pasivaikščioti ar pabėgioti, kiti užsiiminėja joga ar klauso gongų, treti turi savo rytinės arbatos ar kavos ritualą, bet visais atvejais tikslas yra vienas: kasdien skirti bent kelias minutes vidinei tylai, pabūti čia ir dabar.

Kiti apie meditaciją kalba labai atvirai. Pavyzdžiui Ray Dalio – finansų ekspertas bei verslininkas, valdantis didžiausią pasaulyje apribotos rizikos fondą, savo knygoje (kurioje savo darbuotojams pateikia savo gyvenimo principus) taip rašė:

Meditacija, labiau nei bet kas kitas mano gyvenime, padėjo man tapti sėkmingu


Steve Jobs, buvęs kompanijos Apple vadovas, taip pat aktyviai užsiimdavo šia praktika.

Meditacijos moko ir Martynas Jocius (mano mėgstamiausias lietuvių saviugdos knygų autorius) savo audio knygoje „Dėmesio Virsmai“.

Norite sužinoti, ką duoda meditacija? Kam ji reikalinga? Kaip tai daryti? Kviečiu susipažinti su pirmuoju audio knygos „52 Pokyčiai“ pokyčiu, kurį ir mes praktikuosime (bent jau) visą ateinančią savaitę:

 

P.S. Jei šiame puslapyje atsidūrėte atsitiktinai, daugiau apie audio projektą „52 Pokyčiai“ galite sužinoti čia.