Mėgaukitės įpročiu

Jeigu norite, kad pokytis taptų įpročiu, vienas svarbiausių dalykų, kurį turite padaryti – tai atrasti, kas Jums teikia malonumą, jei įprotis pats savaime (kol kas) nėra labai malonus. Šiame skyriuje Leo pateikia puikų pavyzdį apie bėgimą, kurį labai neseniai išgyvenau ir aš.

Šį pavasarį vėl pradėjau rytais bėgioti. Bet bėgimas man neteikė jokio džiaugsmo. Kas gali būti smagaus anksčiausiai ryte išversti save iš lovos tiesiai į lauką ir dar iškart pradėti bėgti?

Vis dėlto, kai kas smagaus buvo. Mane džiugino galimybė stebėti bundančią gamtą, įkvėpti gryno oro, pasiklausyti audio knygos ir tiesiog pabūti su savimi. Bent pusvalandį per dieną padovanoti vien tik sau.

Ilgainiui, ir pats bėgimas tapo smagiu užsiėmimu, tačiau pirmas tris savaites, iš lovos tiesiai į lauką išversdavo tikrai ne bėgimo „malonumas“. Dabar, praėjus daugiau nei mėnesiui, sustiprėjus raumenims, šis rytinis ritualas kelia didžiulį pasitenkinimą.

Dauguma naujų dalykų, ypač tų, kuriuos iš pradžių daryti labiau reikia, nei norisi, pirmomis savaitėmis neteikia džiaugsmo. Ką reikia daryti tokiu atveju, pasakoja Leo:

 

P.S. Jei šiame puslapyje atsidūrėte atsitiktinai, daugiau apie audio projektą „52 Pokyčiai“ galite sužinoti čia.