MITs

Jeigu gyvenime jums svarbu ne tik išsikelti, bet ir pasiekti savo tikslus, šis pokytis – jums.

Išsikelti tikslus, žinoma, yra lengva. Labai lengva. Net neabejoju, kad galite tučtuojau sugalvoti dešimt tikslų, kuriuos norite pasiekti per ateinančius kelis mėnesius ir net išskirti vieną ar du pačius svarbiausius.

Įsivaizduokim, kad taip ir atsitiko – nusprendėte sukurti tinklalapį apie kačiukų auginimą, kurį kasdien aplankytų 1000 ar daugiau lankytojų.

Pirmąją savaitę su visa savo energija judate šio didžiojo tikslo link. Sugalvojate pavadinimą (www.balti-usiukai.lt), užregistruojate domeną, serveryje įdiegiate turinio valdymo sistemą ir pradedate rašyti savo pirmąjį straipsnį.

Viskas einasi kaip iš pypkės – žodžiai tiesiog liejasi per kraštus. Tikslas, žinoma, dar toli, bet jums tai nė motais – jūs užsidegę, motyvuoti, jūs galite tai padaryti!

Dar tik trečiadienis, bet jūsų pirmasis straipsnis jau internete.

Praeina savaitė. Jau parašėte du straipsnius, o tą dieną, kai pasidalinate nuoroda facebook’e, puslapį aplanko net 14 lankytojų! Tačiau retsykiais jau atsiranda svarbesnių darbų – vis dažniau atsidarote paštą, facebook’ą, delfi, praleidžiate ten valandėlę kitą, bet ne daugiau! Suprantama, tiesiog ieškote įkvėpimo. Be to, reikia palaikyti ryšį su pasauliu, paskaityti naujienas, na, kad orientuotumėtės realybėje.

Praeina dar dvi savaitės. Svetainėje jau penki straipsniai. Vieną dieną sulaukiate net 17-kos lankytojų, bet vidutiniškai per dieną balti-usiukai.lt aplanko vos 4 lankytojai. Iki 1000 dar šiek tiek trūksta.

Staiga suprantate, kad per paskutines tris dienas nė sykio nepagalvojote apie savo didįjį tikslą – tiesiog neliko laiko… Netikėtai atsirado kitų svarbių dalykų, regis, dar svarbesnių! Didysis tikslas dar taip toli, o galvoje vis dažniau sukasi mintys apie www.uodegyte.lt – puslapį apie visus naminius gyvūnėlius (su uodega), kuris bus žymiai sėkmingesnis!

Galų gale balti-usiukai.lt keliauja į „archyvą“, šalia dvidešimt septynių kitų projektų, kuriuos labai norėjosi įgyvendinti, bet…

Man taip būdavo. Tiesa, dažniausiai idėjos likdavo tik galvoje, bet net ir tas, kurias pradėdavau įgyvendinti, galų gale numesdavau.

Tada sužinojau, kad yra įrankių, kurių paskirtis – padėti man (ir jums!) sistemingai judėti tikslo link. Šis, septintasis pokytis, tai vienas šių įrankių, kurį naudoju kiekvieną dieną tam, kad atsidurčiau vienu žingsneliu arčiau tikslo:

 

P.S. Jei šiame puslapyje atsidūrėte atsitiktinai, daugiau apie audio projektą „52 Pokyčiai“ galite sužinoti čia.