Audio Portretas (Vilnius) – Kur būni, kai eini gatve?

Dzūkijos miškas. Rytas. Zuja pulkas uodžių. Išsitraukiu savo tapšnoklį, ryšio padalos – vos kelios, bet e-mail veikia. Reikia pasitikrinti, ar pasaulis nesugriuvo per pastariausias aštuonias valandas. Ne, nesugriuvo – iškart ramiau. Tapšnoklis pradeda zyzti, zz… zzzz… net įgauna harmoningą skambesį su visa uodų svita.

Sveikas Andriau, čia Aurimas. Žinai, ką? Turiu idėją!

Ketvirtadienis, liepos 11 d., 11.30 val., Vilnius, Katedros aikštė. Ar galima rasti geresnę vietą pirmajam pasimatymui? Galvoje kuriu vaizdinius, kaip turėtų atrodyti Marius. Atpažinti nebus sunku – juk jis fotografas. Turbūt ant kaklo kybos fotoaparatas, per petį bus permesta rankinė su fotoobjektyvais. Vaizdai susilieja su Katedros aikšte ir šurmuliu… gražus gi šis miestas. Akies kraštu užmatau atžingsniuojantį Marių.

Mąstau, kaip reikės pradėti pokalbį. Audio portretas – įdomi idėja, bet gąsdina mintis, jog sutikti praeiviai bus skeptiški, neturės laiko pasikalbėti, nenorės nusifotografuoti ar juolab pasidalinti fotoaparato pagauta akimirka internete.

Trauktis nebėr kur!

Už kelių dešimčių metrų sėdi merginos su ausinukais. Puiki akimirka! Einame link jų ir neriame stačia galva į šį nuotykį. Marius man įduoda laikyti šviesos reflektorių, ir Vilniaus gatvės trumpam virsta fotostudija, nepastebimai užsimezga diskusija apie muziką, garsą, audio knygas. Daugelis sutiktųjų pamini, jog yra girdėję audio knygų, o kai kam tai – naujiena. Sulaukiam nuoširdaus susidomėjimo, klausimų „O kas Jūs?“, „Ar didelė Jūsų kompanija?“ Išgirdę, kad esame audio knygų fanai, sulaukiame daug padrąsinančių žodžių, patarimų, palinkėjimų.

Saulei braižant vakaro horizontą, prisimenu savo nuogąstavimą dienos pradžioje. Kaip aš klydau, manydamas, jog audio portretai liks tik asmeniniuose žmonių albumuose. Mūsų sutikti praeiviai mielai dalinasi su Jumis savo audio portretu, kurių kiekvienas turi vardą: „Vilnius”, „Minskas”, „Oksfordas”, „skubantis į darbo pokalbį”, „besiklausantis Marijos radijo”, „atostogos su šeima”, „švenčiantis gimtadienį”, „dirbantis”, „linksma draugų kompanija”, „pakeliui namo”.

„If I could offer you only one tip for the future, sunscreen would be it“ (Mary Shmich). Jei galėčiau duoti Jums vieną patarimą, jis būtų toks: įsijunkite patinkančią dainą (mano atveju tai Baz Luhrmann), ir geros Jums kelionės vąrstant audio portretus.

Beje, daugelio klausėme, kokią audio knygą jie norėtų išgirsti. Pasidalinsiu savo norais: aš mielai lietuvių kalba pasiklausyčiau Akira Kurosawa autobiografijos, galbūt vieną dieną galėsių ją įsigyti Audioteka platformoje.

Ačiū Jums už nuoširdumą, už pasakojimus, už šypsenas, už gerus žodžius bei padrąsinimus, už idėjas, už kavą, už patarimus, už
įkvėpimą iki vėlumos būti su Jumis ir Vilniumi.

audioknygos.lt audio portretai
 


Apie Autorių

Andrius

Facebook


Pasidalink: