Vienas įprotis, apvertęs mano asmeninius finansus aukštyn kojom

Ar tau teko kada nors girdėti apie „kiauro vamzdžio sindromą“? Aš pirmą kartą apie jį išgirdau prieš 5 metus – profesoriaus Rimvydo Jasinavičiaus asmeninių finansų valdymo mokymuose. Šis paprastas suvokimas visiems laikams pakeitė tai, kaip aš tvarkausi su pinigais (o galiausiai ir mano finansinę padėtį).

Antrą kartą apie šį sindromą išgirdau klausydamas tik ką pasirodžiusios Žilvino Butkevičiaus audioknygos „Finansinės Sėkmės Formulė“. Paprasčiausia šį fenomeną apibūdinti būtų taip:

Didėjant mūsų pajamoms, tiek pat padidėja ir išlaidos


Kitaip tariant, kiek uždirbam, tiek ir išleidžiam. Iš pradžių pamaniau, kad tai visiška nesąmonė – aš tiesiog per mažai uždirbu, todėl viską ir išleidžiu. Tuomet prisiminiau, kiek uždirbdavau anksčiau ir kad, tiesą sakant, ir su tiek anksčiau puikiausiai pragyvendavau.

Užtruko ne vieną dieną įsisąmoninti tai, bet galiausiai, kelis mėnesius atidžiai stebėdamas savo pajamas ir išlaidas, įsitikinau, kad tai tikrai yra visiška tiesa. Tada ir supratau, kad jeigu visada išleisiu viską, ką uždirbu, tai niekad nieko ir neliks (elementaru, žinau :).

Tai ką dabar daryti su tuo suvokimu?

Labai paprasta: reikia suprasti, kad jeigu nori dalį pinigų sutaupyti (ir vėliau juos, pavyzdžiui, investuoti ar už juos pasidovanoti sau atostogas Šri Lankoje), turi įprasti tik gavęs atlyginimą, tam tikrą dalį pinigų iškart atidėti – pervesti į kitą sąskaitą, gal net į kitą banką.

Pakartosiu dar kartą:
Atidėti turi ne tai, kas liks mėnesio gale (nes paprastai juk nelieka nieko), o 5-10% nuo atlyginimo – iškart, tik jį gavus.

Aišku, čia tik pirmas žingsnis, bet jį gali žengti jau šiandien. Vėliau jau kiek laisviau galima pradėti galvoti apie papildomus pasyvius pajamų šaltinius, kaip sutaupytus pinigus tinkamiau paskirstyti, finansinius tikslus ir t.t. Apie visa tai kur kas plačiau – Audioknygoje „Finansinės Sėkmės Formulė“, kurioje autorius kalba ir apie:

  • Finansinės sėkmės principus ir kaip juos taikyti,
  • 7 priežastis, kodėl dauguma žmonių netampa finansiškai laisvais,
  • Kas lemia tai, ar turėsi pakankamai pinigų ir ar mėgausiesi finansine laisve,
  • Finansinės laisvės deklaracijas ir afirmacijas,
  • Ką finansiškai sėkmingi žmonės daro kitaip, nei tie, kurie turi nuolatinių problemų su pinigais.

Kaip šį naują įprotį įgyvendinti praktiškai

Kadangi jau daugiau nei tris metus naudoju šešių sąskaitų sistemą (apie ją Žilvinas taip pat kalba audioknygoje) ir mano pajamos kiekvieną mėnesį yra skirtingos, tai mėnesio pradžioje su didžiausiu malonumu jas paskirstau rankiniu būdu ir tai jau tikrai tapo įpročiu.

Bet kai tik pradėjau, viską supaprastinau iki minimumo – man nereikėdavo pajudinti nei piršto. Kiekvieną mėnesį gaudavau lygiai tokio pat dydžio atlyginimą, todėl prisijungęs prie swedbank banko internetu, sukūriau automatinį mokėjimą – kiekvieno mėnesio dešimtą dieną, iškart po atlyginimo, 10% buvo automatiškai pervedama į taupomąją sąskaitą kitame banke.

Pirmus du mėnesius buvo šiek tiek keista, bet realiai pinigų trūkumo visiškai nepajutau. O kai pradėjau matyti, kaip kaupiasi santaupos, man atsivėrė naujas pasaulis. Dabar jau galėjau galvoti, ką galima su tais pinigais nuveikti, pradėjau domėtis investavimu, verslu, tuomet atsirado motyvacija ir kurtis naujus pajamų šaltinius, nes žinojau, kad nebeišleisiu visko, ką uždirbu.

Šio naujo įpročio dėka, kartais su šeima galėdavome leistis į prabangią kelionę (pvz mėnesį praleidome Floridoje, kur plaukiojome su delfinais, savaitę praleidome Majamyje, savaitę kruizinėje kelionėje Karibų jūroje, Orlando Walt Disney pasaulyje ir k.t.), tačiau dėl mokėjimo taupyti, galiausiai atsirado ir Audioteka bei daugybė naujų lietuviškų audioknygų.

Taigi, kviečiu tave padaryti vieną paprastą žingsį: čia ir dabar, prisijunk prie savo banko ir sukurk automatinį mokėjimą, kad iškart po atlyginimo, bent 5% tavo uždarbio būtų automatiškai pervedami į kitą sąskaitą. Kad būtų dar paprasčiau, pridedu nuorodą, kaip susikurti periodinį mokėjimą pagrindiniuose Lietuvos bankuose:

Jei taupomosios sąskaitos dar neturi, tai šiandien po darbo užsuk į banką ir paprašyk, kad ją atidarytų. Taupomoji sąskaita visiškai nieko nekainuoja (kadangi kortelės jai nereikia).

Ir pabaigai, keletas audioknygų, kurios man padėjo geriau tvarkytis su finansais ir siekti finansinių tikslų (visas jas gali pradėti klausyti nemokamai):

  1. Brian Tracy, „Suvalgyk Šitą Varlę“
  2. Darius Pietaris, Tavo Sėkmės Medžioklė
  3. Napoleon Hill, „Mąstyk ir Būk turtingas“
  4. Algirdas Karalius, „Greiti Pinigai“
  5. Brian Tracy, „Savidisciplinos Galia. Jokių Pasiteisinimų“
  6. Charles Duhigg, „Įpročio Galia. Kodėl mes taip elgiamės ir kaip tai pakeisti“
  7. Žilvinas Butkevičius, „Finansinės sėkmės formulė. Tavo asmeninis gidas į finansinę laisvę“
GAUK 20% NUOLAIDĄ AUDIOKNYGAI

 

Dabar jau tikrai viskas. Sėkmės pradedant šią be galo įdomią kelionę!


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: