Ką apie tave sako tavo kvapas? Nauja audioknyga apie paslapingą uoslės pasaulį

Kviečiu padaryti nedidelį eksperimentą. Užtruksi mažiau nei minutę.

Užsimerk ir pamėgink prisiminti:

 • kaip kvepia tavo mėgstamiausias vaikystės patiekalas…
 • tavo močiutės spinta…
 • pirmoji meilė…

Prisimeni? Koks jausmas apima?..

Iš penkių mūsų pojūčių, uoslė retai kada pelno svarbiausios titulą. Jos niekad nesureikšminau ir aš.

Kol nesužinojau, kad praradus uoslę „Sprite“ ir „Coke“ būtų visiškai tokio paties skonio! Kaip beje ir raudonas vynas lyginant su tos pačios temperatūros kava. Lengvai paaukočiau „Sprite“, bet tik ne kavą… ☕️

Šias ir daug kitų įdomybių apie kvapus, uoslę ir jų didžiulę reikšmę pilnaverčiam gyvenimui, išgirdau naujoje Rachel Herz audioknygoje „GEISMO KVAPAS. Paslaptingas uoslės pasaulis“.

Knygos autorė – Rachel Herz – mokslų daktarė, viena iškiliausių kvapų psichologijos eksperčių pasaulyje. Kaip žinomiausia uoslės specialistė ji kviečiama į daugybę radijo ir televizijos pokalbių laidų („Discovery Channel“, „ABC News“, BBC), TED konferencijas, nuolat duoda interviu įvairiems spaudos leidiniams („New York Times“ „Times“ , „O, the Oprah magazine“) bei konsultuoja tarptautines korporacijas.

Autorės susidomėjimas kvapais prasidėjo nuo dar vaikytėje pamėgto skunso kvapo (toks itin savotiškai kvepiantis gyvūnas), o ši knyga – jos pasidalijimas „savo sukauptomis žiniomis apie paslaptingiausią su emocijomis susijusį pojūtį – uoslę. Nuostabų troškimo ir geismo pojūtį.“

Ne tavo nosiai? 🤔

Atleisk už tiesmuką klausimą… bet tokie posakiai tik parodo primirštą uoslės reikšmę. Ir jei smalsiai kiši savo nosį nuolat ieškodamas žinių apie save ir kitus – knyga tau gali patikti.

Pradėjusi klausyti šios audioknygos supratau, kodėl pirmas krūmas, kurį pasisodinau savo kieme – jazminas. Kodėl užmiršus daug savo kelionių vis dar prisimenu Grasą – Provanso miestelį, tituluojamą kvapų sostine.

Ir net tai, ko man kartais pritrūksta audioknygose – ogi to naujos arba ilgai ilgai buvusios lentynoje knygos kvapo! (Nes tik tokias skaičiau vaikystėje ir turbūt iki šiol galėčiau atskirti kaimynų knygų lentynas pagal jų kvapą).

Užtai vaikštinėjant po pavasarėjantį mišką, klausyti šios audioknygos tikrai kvapnus potyris.

Kvapų galia 😌

Uoslė daro didžiulę įtaką bendravimui su kitais, pagerina gebėjimą mokytis ir prisiminti, leidžia patirti stiprias emocijas, atgaivina prisiminimus (tie žydintys jazminai pas senelius…).

Kvapai svarbūs mūsų žmogiškumui emociniu, fiziniu, seksualiniu ir socialiniu požiūriu ir net pasako mums, su kuo biologiškai geriausia susilaukti vaiko.

Audioknygoje pateikiami faktai ir išvados apie uoslės pojūtį grindžiami išsamiais pačios autorės ir kitų mokslininkų atliktais tyrimais. Čia rasi moksliškai pagrįstą, tačiau nesudėtingai ir įdomiai pateiktą informaciją apie tai:

 • kaip uoslė daro įtaką mūsų veiksmams ir reakcijoms, skoniui, mąstymui, meilės jausmui,
 • kaip ji veikia mūsų psichinę ir fizinę sveikatą ar net tai ką perkame parduotuvėje,
 • tiesas ir mitus apie aromaterapiją ir feromonus,
 • kuo ypatingi kvapų sužadinti prisiminimai,
 • kaip pasitelkus žodžius galima sukurti iliuzinius kvapus,
 • kaip kvapai gali sužadinti arba nuslopinti seksualinį potraukį,
 • kada ir kodėl skiriasi vyrų ir moterų uoslė,
 • kaip keičiasi uoslė senstant ir kokią reikšmę tai turi gyvenimo kokybei,
 • kokios naujovės laukia ateityje uoslės pasaulio (pavyzdžiui galimybė užuosti teroristus!)

Beje, jei šiuo metu renkiesi gyvenimo partnerį, išklausyti šią knygą tikrai patarčiau – sužinosi, kas gali apgauti neklystančią uoslę ir nuvesti gamtos požiūriu klaidingu keliu. 😅

Kitu atveju, tiesiog kviečiu kyštelti nosį į nemokamą ištrauką.

Apie audioknygą trumpai:

Audioknyga Geismo kvapas

Autorė: Rachel Herz
Pavadinimas: GEISMO KVAPAS. Paslaptingas uoslės pasaulis
Garsina: Giedrė Ringienė
Trukmė: 7 val. 47 min.

PASIKLAUSYK 45 MIN NEMOKAMOS IŠTRAUKOS

GAUK 20% NUOLAIDĄ AUDIOKNYGAI

 

Pavasariu kvepiantys linkėjimai,
Inga


Apie Autorių

Inga Vilimė

Audioknygas jaukinausi ilgai (iki šiol tai darau), o pradėjau nuo savanoriško jų garsinimo Lietuvos aklųjų bibliotekoje. Knygas dažniausiai skaitau, o audioknygos puikiai papildo kasdienes keliones automobiliu, pasivaikščiojimus ir buities darbus namuose.


Pasidalink: