Robert Kiyosaki – Du tėčiai – turtingas ir vargšas + minčių žemėlapis

Kiekvieną kartą kai paimu į rankas knygą, kurią prieš tai skaitė mano žmona, skaityti ją būna 7 kartus lengviau. Kodėl? Nes svarbiausios vietos visada būna pabrauktos, svarbiausi puslapiai – pažymėti, dažnai net skirtingomis spalvomis, o gale visada galiu rasti ir visos knygos konspektą!

Rimtai, pieštukas jai yra absoliučiai neatsiejamas knygos skaitymo įrankis! Bet prie to dar grįšime..

Dabar trumpai apie knygą. Knyga, anksčiau žinoma pavadinimu „Du tėčiai – turtingas ir vargšas“ (dabar – „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“) Lietuvoje išgarsėjo kaip asmeninių finansų valdymo pradžiamokslis. Jei iki šiol neturi šeimos biudžeto, gyvenimo tikslų, bet turi skolų ir/ar gyveni nuo algos iki algos, šią knygą labai rekomenduoju.

Tik turėk omenyje, kad knyga buvo parašyta 2000 metais t.y. gerokai prieš 2008 krizę. Nuo to laiko kai kurios “žaidimo” taisyklės pasikeitė (kas skaitė knygą, žino, apie ką aš), bet principai, žinoma, išliko tie patys.

Knygoje Kiyosaki moko:

 • kodėl labai svarbu auginti finansinį intelektą
 • kodėl pinigai gyvenime yra svarbūs (nors toli gražu ne svarbiausi)
 • kodėl svarbu dirbti ne tik dėl pinigų
 • kas yra pasyvai ir aktyvai (ne buhalterine prasme)
 • kas yra žiurkių ratas, kaip jame atsidūrėme ir kaip išsivaduoti
 •  
  ir dar daug svarbių pamokų, gyvenimą paversiančių maloniu iššūkiu. Žinoma, šie pokyčiai neateis per dieną (reikės dirbti!), bet jei vis dar kas savaitę nusiperki teleloto bilietą, tikriausiai jau žinai, kad „sėkmė“ neateina per dieną.

  Grįžtant prie konspektavimo, išduosiu tau dar vieną paslaptį – perskaičiusi knygą, mano žmona kartais pasidaro ir minčių žemėlapį! Nežinai kas tai yra? Aš irgi nežinojau, kol ji man neparodė. Bet dabar aš tau parodysiu. Dalijuosi su tavim minčių žemėlapiu, kurį ji susidarė perskaičiusi knygą “Du tėčiai – turtingas ir vargšas” (spausti ant paveikslėlio):

  Du tėčiai - turtingas ir vargšas (minčių žemėlapis)

  Jei kažkas neaišku, ar.. neaišku viskas, nenusimink – perskaitysi knygą ir viskas paaiškės. Tiesą sakant, tuomet žemėlapio turėtų pilnai užtekti, kad puikiausiai prisimintum visą knygą. Na, o jei net ir perskaičius knygą naudos mažai, greičiausiai tavo mintys tiesiog dėliojasi kitaip. Tokiu atveju sudaryk savo minčių žemėlapį ir pasidalink juo su visais!

  P.S. Išduosiu tau dar vieną paslaptį – aš neturiu kada skaityti knygas. Bet… per savaitę perskaitau po knygą jų tiesiog klausydamas 😉 Ir šita Kiyosakio knyga jau yra lietuviškai įgarsinta ir išleista Audiotekoje. Tai siūlau griebti ir net nesižvalgyti į knygas. Nes kas joms turi laiko? :)) AUDIOKNYGĄ „TURTINGAS TĖTIS, VARGŠAS TĖTIS“ RASI ČIA.


  Apie Autorių

  Aurimas Mikalauskas

  Facebook Instagram YouTube

  Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


  Pasidalink: