Po velnių, Hilai! Tu ir vėl tai padarei…

Kai sužinojau, kad netrukus pasirodys pirmoji lietuviškai įgarsinta Napoleon Hill audioknyga, labai apsidžiaugiau – „Mąstyk ir būk turtingas“ man paliko neišdildomą įspūdį ir slapčia vyliausi, kad būtent šia knyga pagaliau galėsiu pasidalinti su visais, kas labiau mėgsta knygas klausyti lietuviškai.

Tada sužinojau tiesą. Išgirdęs naujosios knygos pavadinimą, ne tik nusiminiau, bet dar ir baisiai susierzinau.

„Pergudrauti Velnią“ – pavadinimas tikrai nežadėjo nieko gero, o dar „gudrus“ marketinginis triukas ant viršelio:

Slėpta nuo 1938-tųjų!

Tarsi tai turėtų sužadinti mano smalsumą!

Bet tai buvo mano taip numylėto Napoleono Hillo knyga… Negalėjau „nurašyti“ knygos vien dėl jos viršelio. Taigi, nusprendžiau suteikti jai šansą – išsiaiškinti, kas čia iš tiesų per knyga, ar ji tikrai parašyta Hillo ir apie ką ji galų gale (net jei ir neišdrįsčiau niekam prisipažinti, kad ja domėjausi).

Ir visgi mes apie ją kalbamės. Vadinasi, apie ką pasikalbėti yra.

Jei trumpai, šis kūrinys yra tiesiog genialus – Hillas dar kartą parodė, kad jis yra visiškas asmeninio tobulėjimo guru, dar prieš šimtą metų rašęs apie tai, kas šiandien daug kam dar yra nežinoma ar nepasiekiama (ar bent jau jie taip galvoja).

Gal net šiandien labiau, nei bet kada anksčiau. Bet pradėkime nuo pradžių.

Pokalbis su Velniu

Kad ir kaip atgrasiai skambėjo knygos pavadinimas, didžiausią susirūpinimą prieš pradedant klausyti audioknygą man kėlė Pokalbis su Velniu. Net ir puikiai suprasdamas, kad tai buvo tik įsivaizduojamas pokalbis, kurį Hill’as panaudojo kaip literatūrinę priemonę, niekaip negalėjau suprasti, kodėl???

Kodėl, po velnių, jis pasirinko tokią lėkštą formą?

Tada pradėjau klausyti ir viskas pasidarė aišku. Kaip ant delno. O gi todėl, kad:

  1. Tai įtraukia (jau vos po kelių minučių klausymo)
  2. Tai įtikina (jau vos po kelių minučių klausymo)
  3. Tai užburia (jau vos po kelių sekundžiu klausymo)

Klausai knygos, supranti, kad šis pokalbis tik Hill’o vaizduotės vaisius, bet vis tiek klausyti be galo smagu, nes šiame pokalbyje puikiausiai atsispindi visa Hill’o sėkmės filosofija, kuriai aš pritariu visais 100%. O dar ji pateikiama iš į kampą įsprausto šėtono lūpų!

Net mano šešiametis sūnus šios knygos klausė išsižiojęs ir tik vietomis atsitokėdavo pasidžiaugti, kad velnias jo niekaip neužvaldys, nes jis galvoja savo galva, pats daro savo namų darbus, nerūko ir nepasiduoda kitoms velnio pagundoms.

Apie ką ši knyga

Knygos paantraštė čia gan tiksli – knyga yra apie tai, kaip gyventi laisvai ir sėkmingai.

Laisvai nuo ko? Laisvai nuo klaidinančių stereotipų, savisabotažo, plaukimo pasroviui įpročio, hipnotizuojančio ritmo (apie tai plačiau knygoje) ir bet ko, kas trukdo pasiekti nuolatinės laimės būseną.

Laimė, pagal Hill’ą, tai ne džiaugsmo akimirkos pasiekus tikslą ar aplankius sėkmei, o nuolatinė būsena, kylanti iš teisingai gyvenamo gyvenimo. Jis pateikia konkrečius principus, įpročius, kuriais vadovaujantis tai galima pasiekti.

Štai septyni principai, kuriuos, pasak knygos autoriaus, reiktų įvaldyti, norint „pergudrauti velnią“:

  1. Aiškiai apibrėžto tikslo turėjimas
  2. Savidisciplina
  3. Mokymasis iš nesėkmių
  4. Aplinkos įtakos suvokimas ir kontrolė
  5. Gebėjimas naudoti laiką, kaip įrankį
  6. Harmonija
  7. Atsargumas

Jei viskas atrodo aišku ir suprantama, tai taip atrodo tik dėl to, kad dar neklausėte šios audioknygos. Šie principai knygoje gvildenami labai giliai ir ją perklausius, dviprasmybių nelieka.

Knygoje taip pat daug dėmesio skiriama baimėms, kurios, pasak „Velnio“ yra pagrindinis jo įrankis žmonėms valdyti. Šioje ištraukoje išgirsite visas šešias baimes, o taip pat sužinosite, kurios dvi yra pagrindinės, „Velniui“ pasitarnaujančios dažniausiai:

Pradėti knygą klausyti galima nemokamai!

Kol dar nepabėgote, noriu atkreipti dėmesį, kad tiek audioteka.lt svetainėje, tiek per programėles iPhone ar Android, šią audioknygą galima pradėti klausytis nemokamai – atsisiųsti galima beveik valandą įrašo! O tada jau patys sprendžiate – investuoti į save, ar ne. Nemokamą audio knygos skyrių atsisiųsti galite čia.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: