Savaitgalio skaitiniai #1. Walter Isaacson audioknyga „Steve Jobs“

Žinių RadijasLeave a Comment

Savaitgalio Skaitiniai
Savaitgalio Skaitiniai
Savaitgalio skaitiniai #1. Walter Isaacson audioknyga „Steve Jobs“
/

Audioknygų pasiklausyti jau galite ir Žinių radijo bangomis – šeštadieniais, 7:00, laidoje „Savaitgalio skaitiniai“.

Pirmojoje laidoje, laidos vedėja Ernesta Platūkytė kviečia susipažinti su Walter Isaacson audioknyga „Steve Jobs“. Jūsų smalsumui, noriu pasidalinti keletu įdomių faktų apie Steve Jobs ir, žinoma, kviečiu pasiklausyti laidos įrašo.

Ar žinojote, kad:

  1. Dar prieš įkuriant „Apple“, Styvai Džobsas ir Vozniakas sumeistravo ir pardavinėjo „mėlynasias dėžutes“ – $100 kainuojančius įrenginius, kurių pagalba buvo galima nemokamai skambinti į bet kurį pasaulio galą.
  2. Jaunystėje Styvas vartodavo LSD ir dėl to nė kiek nesigaili. Knygoje Džobsas prisiminė šią patirtį kaip vieną iš trijų svarbiausių dalykų savo gyvenime. Jo manymu, LSD galėjo stipriai prisidėti prie „Mąstyk kitaip“ požiūrio, kuris Apple kompaniją iš kitų išskiria iki šių dienų.
  3. Biologiškai Styvas Džobsas buvo pusiau musulmonas. Jis buvo įvaikintas, tačiau jo biologinio tėvo vardas yra Abdulfatas Jundalis. Jo biologinė motina buvo amerikietė Joana Kerol Šybel. Joanos tėvas neleido jai tuoktis, tad Styvą jie atidavė įvaikinimui.
  4. Sykį Džobsas stipriai pamelavo Vozniakui. Kuomet „Atari“ kompanijai jie sukūrė žaidimą „Breakout“, uždarbį susitarė pasidalinti perpus. „Atari“ Styvui sumokėjo $5000, tačiau Styvas pasakė, kad gavo $700 ir Vozui davė tik $350.
  5. „Slėpkim savo Poršus.“ 90-tųjų pradžioje, prieš investuotojui atvykstant į „NeXT“, Styvas išbėgo į stovėjimo aikštelę paslėpti savo „Porsche“ automobilio ir paprašė kolegos Rendžio Adamso padaryti tą patį, sakydamas: „Pamatęs „Poršus“ jis pagalvos, kad pinigų mes turim“.
  6. Džobso religija buvo Zen Budizmas. Meditacijos ir minimalizmo jis važiavo mokytis į Indiją.
  7. Jūsų jaučiamas susijaudinimas išpakuojant Apple produktą – neatsitiktinumas. Įpakavimas buvo didžiulė Džobso aistra, o Apple kompanijoje buvo grupelė žmonių, kurie atidarinėdavo dėžutes tikrindami, koks įpakavimas sukelia pačią tinkamiausią emocinę reakciją.

Nuorodos: