Savaitgalio skaitiniai #16. Justinas Žilinskas, „KGB Vaikai“

Žinių RadijasLeave a Comment

Savaitgalio Skaitiniai
Savaitgalio Skaitiniai
Savaitgalio skaitiniai #16. Justinas Žilinskas, „KGB Vaikai“
Loading
/

Šiandien norėčiau Jus supažindinti su paties autoriaus Justino Žilinsko įgarsinta audioknyga “KGB vaikai”. Tai pasakojimas iš 1996 metų, tačiau skirtas visokio amžiaus jaunimo kartoms.

Jauniausiai kartai knygoje pasakojama dar nepažinta istorija, kurioje mažai ką sakys užmarštin dingę pavadinimai, tačiau suvoks, kiek daug lėmė mobiliojo telefono turėjimas ir kodėl veikėjai negūglina. Tuo tarpu vyresnioji karta galės pasvajoti apie studentišką jaunystę bei džiugiai prisiminti savo pirmuosius mobiliųjų telefonų modelius.

Knygoje yra dar viena karta: kam – senelių, o kam – tėvų. Karta, kuriai reikėjo gyventi dvigubą gyvenimą – galvoti viena, o kalbėti visai ką kita, nes už kiekvieną neatsargų žodį grėsė kalėjimas. Knyga apie laiką, kai kompromisas su sąžine buvo kasdienybė.

Audioknyga „KGB vaikai“ yra istorinis romanas: šeštųjų nepriklausomos Lietuvos metų tikrovė, politinė situacija ir kasdienybė su sovietinio laikotarpio reliktais. Tuo pačiu, tai ir detektyvinis, nuotykių bei mistinis pasakojimas, kuriame veikėjai ne veltui pavadinti „KGB vaikais“.

Pagrindiniai šio romano veikėjai Rasa ir Vilius narpliojasi praeityje, nuo kurios priklauso jų ateitis. Pamažu į šviesą ima lįsti sudėtingos tėvų ambicijos, jaunystės klaidos, sandėrių su režimu istorijos, galinčios sugriauti jų ateitį.

KGB mirė – tegyvuoja KGB!

Nuorodos: