Savaitgalio skaitiniai #17. H.G.Wells, „Pasaulių Karas“

Žinių RadijasLeave a Comment

Savaitgalio Skaitiniai
Savaitgalio Skaitiniai
Savaitgalio skaitiniai #17. H.G.Wells, „Pasaulių Karas“
Loading
/

Šiandien laidoje „Savaitgalio skaitiniai“ – Herbert George Wells audioknyga „Pasaulių karas“, kurią įgarsino Algis Ramanauskas.

Ši knyga yra pirmasis šiuolaikinis romanas apie ateivių įsiveržimą. Tai vienas žymiausių mokslinės fantastikos kūrinių apie konfliktą tarp žmonijos ir nežemiškos rasės.

Kai romanas pasirodė pirmą kartą, vertinimų buvo įvairiausių, tačiau istorija labai greitai išpopuliarėjo, buvo kuriami vaidybiniai filmai, radijo dramos, įvairios komiksų adaptacijos, televizijos serialai.

Istorija prasideda pasakojimu apie planetas, apie gyvenimą prieš karą, kai vieną dieną, netoli Londono iš dangaus nukritęs metalinis cilindras sukelia vietinių gyventojų susidomėjimą. Pamėginus jį atidaryti smalsuolius sunaikina iš cilindro išlindęs neregėtas padaras. Žmonėms nespėjus suvokti, kas vyksta, iš dangaus pradeda kristi cilindrai, o iš jų išsilaipinę ateiviai užpuola žmones, nesunkiai palauždami jų pasipriešinimą. Atrodo, kad žmonija pasmerkta, bejėgė prieš šiuos padarus ir ją gali išgelbėti tik stebuklas…

Nuorodos: