Savaitgalio skaitiniai #18. Rimantas Kmita, „Pietinia Kronikas“

Žinių RadijasLeave a Comment

Savaitgalio Skaitiniai
Savaitgalio Skaitiniai
Savaitgalio skaitiniai #18. Rimantas Kmita, „Pietinia Kronikas“
Loading
/

Šį šeštadienį Žinių radijo laidoje „Savaitgalio skaitiniai“ (7:00) skambės labai netradicinė audioknyga – Rimanto Kmitos, „Pietinia Kronikas“. Įgarsinta paties autoriaus ir dar šiaulietiška šnekta. Tai knyga apie Šiaulius, o tiksliau apie bachūrą iš Pietinio rajono. Kožos ir treningai, meilė ir pinigai, laukinis kapitalizmas ir regbis. Juokas pro ašaras ”i viskas – originals”.

„Pietinia kronikas“ yra romanas, kokio Lietuvoje dar nebuvo. Istorija nukelia į netolimą XX a. pabaigą – jauni BIX’ai, treningai, kambarys su „Rembo“ plakatu ant sienos, kelionės į Latviją, regbis. O tuo pačiu – laikui nepaklūstanti meilė ir nusivylimai. Bet tai dar ne viskas. Tai gyva istorija, pasakojama šiaulietiškai – neredaguota, nepagražinta.

Kaip teigia kritikas Virginijus Kinčinaitis „Rimantas Kmita man primena, kad bendrinė kalba gali būti tik abstrakti valdžios kalba. Todėl, norėdamas kalbai grąžinti jos medžiagiškumą, faktūrą, vibruojantį vietos dvasios pojūtį, turi atsigręžti į tarmiškas pasaulio ištaras.“

Kviečiame susipažinti su audioknyga. O kuomet jau susipažinsite, visą audioknygą įsigyti galite čia. Nes kaip ir nėra abejonių, kad atsispirsite pagundai perklausyti visą audioknygą.

Nuorodos: