8 audioknygos apie tai, kaip užsidirbti daugiau

Turtuolis Seras Richardas Brensonas

Tyrimai rodo, kad 85% turtingųjų per mėnesį perskaito ar perklauso 2-3 asmeninio ar profesinio tobulėjimo knygas. Taip – per mėnesį! Ne per gyvenimą, ne per metus, o per mėnesį.

Jei tai padeda jiems, kodėl negalėtų padėti tau?

„Bet kas turi laiko skaityti?“, – pasakysi. Ir čia turiu su tavim sutikti – darbai, mokslai, šeima… o dar norisi ir pramogoms rasti laiko.

Būtent todėl ir rašau apie audioknygas – jų gali klausyti vairuodamas (ypač gerai per „kamščius“), eidamas į darbą, sportuodamas, tvarkydamasis.. Svarbiausia, kad audioknyga visada guli telefone ir vos tik turi kelias minutes – įsijungi ir klausai!

Beje, tie patys tyrimai sako, kad net 63% turtingųjų klausosi audioknygų pakeliui į darbą ar į namus. Vadinasi, jos tikrai pasiteisina ne tik man! 🙂

Čia atrinkau 8 audioknygas, kurių pagalba finansinius tikslus pasieksi greičiau. Kai kurios jų – rekomenduojamos tų pačių turtingųjų. Bet rasi ir porą vertų dėmesio lietuvių autorių audioknygų.

Žinoma, jokių garantijų. Bet jei tikrai nori praturtėti, iš šių audioknygų išmoksi daug.

1. Napoleon Hill – „Mąstyk ir būk turtingas!“

 • Napoleon Hill audioknyga „Mąstyk ir būk turtingas!“
 • Jei nežinai nuo ko pradėti, pradėk nuo šitos audioknygos. „Mąstyk ir būk turtingas!“ – asmeninio tobulėjimo biblija. Nuo jos pradėjo Tony Robbins (jis iki šiol visiems rekomenduoja šią knygą), Brian Tracy, daugiametis Coca-cola prezidentas Donald R. Keough ir tūkstančiai kitų turtuolių.

  Napoleon Hill šią knygą rašė daugiau nei 20 metų. Per tą laiką jis apklausė 500 turtingiausių žmonių Amerikoje, kad išsiaiškintų sėkmės dėsnius. Galiausiai, viską susistematizavo ir sudėjo į šią knygą.

  Beje, žmogus, kuris paskatino Napoleon’ą rašyti šią knygą buvo plieno magnatas Endriu Karnegis – tuo metu antras turtingiausias pasaulio žmogus.

2. Brian Tracy – „Suvalgyk šitą varlę!“

 • Brian Tracy audioknyga „Suvalgyk šitą varlę!“
 • Produktyvumas ir efektyvumas – turbūt pačios svarbiausios turtingųjų savybės, o ši Brian Tracy audioknyga ir yra apie tai, kaip išmokti dirbti efektyviau, neatidėliojant svarbiausių darbų.

  „Suvalgyk šitą varlę“ – viena perkamiausių ir geriausiai vertinamų visų laikų Brian Tracy knygų, būtent todėl ją ir pateikiu čia antru numeriu. Iš knygos aprašymo:

  Brian Tracy aiškiai ir koncentruotai nurodo, kokie esminiai principai užtikrina efektyvų asmeninio laiko valdymą: apsisprendimas, organizuotumas ir ryžtas. Garso knygoje yra pateiktas 21 praktiškas žingsnis, kuris padės Jums išvengti darbų atidėliojimo ir padaryti daugiau svarbiausių darbų šiandien.

3. Kjell Nordstrom ir Jonas Ridderstråle – „Fankiškas verslas visiems laikams“

 • Kjell Nordstrom ir Jonas Ridderstråle audioknyga „Fankiškas verslas visiems laikams“
 • Verslas – nebūtinai pats tinkamiausias būdas uždirbti daugiau pinigų tau, tačiau ši audioknyga toli gražu nėra vien tik apie verslą. Ji – apie besikeičiantį pasaulį ir kaip tradicinius verslus keičia naujo tipo organizacijos ar net pavieniai veiklūs individai.

  Čia rasi daug idėjų, kur nukreipti savo talentus – labai rekomenduoju tiems, kas turi daug energijos kažką daryti, bet stokoja idėjų, ką konkrečiai veikti.

  Turiu tik perspėti – knyga parašyta labai „fankiškai“. Autoriai sparčiai šokinėja tarp, regis, tarpusavyje nesusijusių temų ir ypač knygos įžanga atrodo be galo paini. Bet perklausius pirmuosius du skyrius, vėliau viskas pradeda įgauti prasmę ir pasidaro aiškiau, kur link viskas veda.

  O žiūri autoriai tikrai labai toli į ateitį ir dauguma jų prognozių rašant pirmąją šios knygos redakciją jau pasiteisino. Audioknygą „Fankiškas Verslas visiems laikams“ rasi čia.

4. Charles Duhigg – „Įpročio galia“

 • Charles Duhigg audioknyga „Įpročio Galia“
 • Prisipažinsiu, šią knygą klausiau jau 3 kartus. Du kartus originalo kalba įskaitytą paties autoriaus ir dar kartą įskaitytą jau lietuviškai (beje, įskaitytą tobulai) Simo Stankaus. Ir dėl to, kad knyga tikrai įdomi, bet ir todėl, kad neužteko perklausyti ją vieną kartą, kad išmokčiau žinias taikyti praktiškai.

  Trumpas ir labai teisingas knygos pristatymas iš jos aprašymo:

  Dauguma mūsų kasdienių pasirinkimų gali atrodyti kaip gerai apgalvoti sprendimai, bet taip nėra. Jie tėra įpročiai. Ir nors kiekvienas įprotis pats savaime reiškia labai mažai, ilgainiui tai, ką valgome, žodžiai, kuriuos kasnakt pasakome vaikams prieš miegą, tai, ar taupome, ar leidžiame pinigus, ar dažnai sportuojame, minčių ir darbotvarkės susidėliojimas turi milžinišką įtaką mūsų sveikatai, darbo našumui, finansiniam saugumui ir laimei.

  Perklausęs šią knygą išmoksi keisti savo įpročius, o įpročiai (taip pat ir finansiniai įpročiai) yra vienas svarbiausių veiksnių, nulemiančių tavo rezultatus. Audioknyga „Įpročio Galia“ – labai rekomenduoju.

5. Zig Ziglar – „Gimęs Nugalėti“

 • Zig Ziglar audioknyga „Gimęs Nugalėti“
 • Apie Zig Ziglar pirmą kartą sužinojau iš Seth Godin – vieno garsiausių marketingistų, daugybės knygų autorių („Purpurinė karvė“, „Kaištis“, „Ikaro apgaulė“ ir pan.), kuris, beje, lankėsi ir Lietuvoje – Forum One konferencijoje.

  Pasirodo, Zig Ziglar buvo jo mentorius, įkvėpėjas, Seth Godin ne kartą rašė, kaip jis automobilyje valandų valandas klausydavosi Zig Ziglar įrašų ir tokiu būdu keitė savo mąstyseną (o kartu ir mąstymo įpročius).

  Beje, prieš perkant audioknygą, rekomenduoju pasiklausyti šios knygos ištraukos, nes, bent jau man, nelabai patiko kaip knyga įgarsinta – teko klausyti sukandus dantis. Bet turinys knygos – labai geras. Realiai tai yra žymiojo Zig Ziglar seminaro „Born to Win“ (Gimęs Nugalėti) garsinė versija.

6. Brian Tracy – „Savidisciplinos Galia. Jokių Pasiteisinimų!“

 • Brian Tracy audioknyga „ Savidisciplinos Galia. Jokių Pasiteisinimų!“
 • Ši Brian Tracy audioknyga – motyvacijos bomba.

  Dauguma žmonių mano, kad sėkmingiems žmonėms tiesiog pasisekė – jie gimė po laiminga žvaigžde arba jie turi ypatingų talentų. Tačiau viskas kur kas paprasčiau: sėkmingi žmonės tokiais tampa savidisciplinos dėka.

  Brian Tracy yra puikus to pavyzdys – nebaigė aukštosios, kelis metus dirbo fizinį darbą, kol suprato, kad tai jo niekur nenuves. Ir tik savidisciplinos dėka jis apvertė savo gyvenimą aukštyn kojom – išmoko pardavinėti, tuomet pradėjo investuoti į nekilnojamą turtą, dar vėliau – konsultuoti kompanijas, versti mokymus, motyvacinius seminarus.

  Audioknygos „Savidisciplinos Galia. Jokių Pasiteisinimų!“ pagalba ir tu gali pakeisti savo gyvenimą. Gal tik šiek tiek. O gal ir visiškai apversti jį aukštyn kojom.

Pabaigai, pasiūlysiu porą lietuvių autorių audioknygų.

7. Žilvinas Butkevičius – „Finansinės sėkmės formulė“

 • Žilvinas Butkevičius – „Finansinės Sėkmės Formulė“
 • Žilvinas Butkevičius – vienas iš kompanijos „M capital“ savininkų, programos „7 savaičių iššūkis“ autorius, nuolat šmėžuojantis asmeninio tobulėjimo seminaruose, o taip pat ir mano pažįstamas (ne paslaptis, kad tuose seminaruose retsykiais šmėžuoju ir aš).

  Žilvino istorija tikrai įspūdinga (ją išgirsi pačioje audioknygoje, tad čia daug nepasakosiu) – jis pradėjo kaip barmenas, tačiau nuosekliai dirbdamas su savo mąstysena pasiekė tikrai puikių finansinių rezultatų. Šioje garso programoje Žilvinas dalinasi įrankiais, kuriais naudojasi pats ir kuriuos rekomenduoja kitiems.

  Daugybę programoje minimų technikų naudoju ir aš, ir būtent jos padėjo man greičiau pasiekti išsvajotą finansinę laisvę. Beje, kad geriau suprastum, kaip veikia šios technikos, vis tik labai rekomenduoju pirma perklausyti Napoelono Hillo audioknygą „Mąstyk ir būk turtingas!“.

8. Aivaras Pranarauskas – Success.lt audioknygų rinkinys

 • Aivaras Pranarauskas – Success.lt audioknygų rinkinys tavo sėkmei
 • Tai net keturios Aivaro Pranarausko audioknygos viename rinkinyje:

  1. „Plastinė Operacija Charakteriui“
  2. „Stiprios Mintys Virsta Pinigais“
  3. „Pinigai – Mano Talentas“
  4. „Kodėl Paleidžiame Pinigus“

   
  Savo audioknygose Aivaras giliai aptaria labai daug temų – nuo charakterio iki elgesio su pinigais. Audioknygos „Plastinė Operacija Charakteriui“ pagalba išmoksi atsisakyti ribojančių įsitikinimų ir išsiugdysi teisingus įpročius, kurie būtini norint sumažinti stresą, atrasti savo pašaukimą.

  O trijose audioknygose apie pinigus Aivaras kalba apie žmonių santykį su pinigais ir kaip tai nulemia jų turimą pinigų kiekį, kokių stereotipų reiktų atsisakyti (kokie būdingi būtent lietuviams), kodėl vienų žmonių idėjos virsta rezultatais, o kitų ne, ir dar daugybe kitų įdomių temų.

  Šį rinkini rasi čia: Success.lt audioknygų rinkinys.

Beje, visų šių knygų gali patogiai klausytis per Audioteka app’są – tiek iPhone’ui, tiek Android’ui. Labai patogu, nes nereikia kilnotis failų (nors gali juos atsisiųsti ir MP3 formatu, jeigu nori) ir audioknyga pradeda grot ten, kur paskutinį kartą klausei.

Tik pirkti knygas rekomenduoju per svetainę, o ne per programėlę, nes svetainėje mažesnės kainos. O kadangi pirkdamas užsiregistruoji su savo el. paštu, tai užtenka prisijungti appse ir iškart matysi visas knygas, kurias prikai per svetainę.

Pabaigai, noriu pasidalinti viena kinų patarle, kurią labai mėgstu:

„Geriausias laikas pasodinti medį buvo prieš 20 metų. Antras pagal gerumą yra dabar

 
Taip kad kviečiu neatidėlioti ir imtis veiksmų jau šiandien. O jei nežinai, kur pradėti, pradėk čia.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: