Eliyahu M. Goldratt – Tikslas 2. Sėkmė priklauso ne nuo laimės.

Tikslas 2Pirmąjį „Tikslą” perskaičiau prieš gerus du metus ir nuo to laiko karts nuo karto perskaitydavau kokią knygą apie Apribojimų Teoriją (TOC), tačiau Antrąjį Tikslą kažkaip sugebėjau praleisti, nors jau seniai dulkėjo lentynoje, ir net Trečiąjį Tikslą jau buvau perskaitęs kur kas anksčiau. Prie knygos dar grįšiu, bet iš pradžių norėčiau trumpai papasakoti, kas, mano supratimu, yra Apribojimų Teorija:

Apribojimų Teorija

Mano supratimu, tai eilė įrankių, padedančių kryptingai spręsti įvairaus masto ir sudėtingumo problemas. Tai gali būti paprastos problemos, tokios kaip „Pirkti naują telefoną, ar ne? (senasis juk dar veikia..)” ir sudėtingos – pvz. „Kaip padaryti šį majonezo fabriką pelningu?”.

Pavadinta ši teorija buvo taip todėl, kad, pasak jos autoriaus, bet kurios sistemos bendrąjį pralaidumą (o pralaidumas – tai greitis, kuriuo uždirbami pinigai per pvz. gaminamo produkto pardavimus) lemia didžiausias sistemos apribojimas (dažnai vadinamas „butelio kakliuku”), tiesiogiai lemiantis greitį, kuriuo įmonė juda link pagrindinio tikslo.

Tai nuolatinio tobulėjimo procesas, kadangi „pašalinus” apribojimą (kas nebūtinai yra teisingas veiksmas), visada atsiras kitas apribojimas. Ir tai yra nuostabu! (Sunku paaiškinti kodėl, bet perskaičius bent vieną knygą, tikrai bus aišku)

Knyga

Kuomet pradėjau skaityti šią, ketvirtąją mano knygų iššūkio knygą, supratau, kad ne be reikalo „Tikslai” sunumeruoti – ši knyga iš tiesų yra pirmosios tęsinys ir toliau nuosekliai plėtoja Apribojimų Teoriją. Šių žinių man labai trūko mėginant suprasti knygą „Tikslas 3”, o taip pat ir kelias kitas vėliau Eli Goldrato parašytas knygas.

Nors rašymo stiliumi ši knygą stipriai nusileidžia pirmąjam Tikslui (prie kurio plunksną prikišo Jeff Cox), TOC pradedantiesiems (tokiems kaip aš) ją perskaityti labai rekomenduoju. Šioje knygoje rasite daugybę įdomių Konfliktų debesies pritaikymo pavyzdžių sprendžiant konfliktus tiek versle, tiek šeimoje, taip pat daug dėmesio skiriama Realios Dabarties bei Pažangios Ateities medžiams.

Gero skaitymo!


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: