(Audio) Knygų Iššūkis 2013

Knygų iššūkis 2013Metai eina į pabaigą, tad laikas susidaryti perskaitytinų knygų planą 2013-tiesiems. Dabar tai padaryti yra pats tinkamiausias metas, nes:

 • Už tai dovanų gali gauti knygą, ir ne vieną!
 • Už tai gali gauti kavos, ir ne vieną pupelę!
 • Dabar, kaip niekada, turi laisvo laiko pagalvoti apie tai, kas svarbu
 •  
  100knygu.lt ir blogo „Aš skaitau” autorė, kartu su rėmėjais 15min, Alma Littera, Vaga ir Coffee Inn, skelbia 2013 metų Knygų iššūkį.

  Šio projekto projekto tikslas – skatinti žmones kuo daugiau skaityti. Labai džiaugiuosi matydamas tokią iniciatyvą, apie neskaitymo problemą esu jau rašęs šioje svetainėje. Taigi, pats būtinai jungiuosi prie dalyvių ir kviečiu visus Jus padaryti tą patį.

  Mano iššūkis

  Net neabejoju, kad daugumą knygų ne perskaitysiu, o perklausysiu, bet konkurso sąlygoms tai neprieštarauja. Plačiau apie konkursą skaitykite čia, o štai mano 2013 metų audio ir ne audio knygų iššūkis:

  1. Eliyahu Goldratt – Sėkmė priklauso ne nuo laimės. Beskaidydamas Tikslų seriją, šią knygą praleidau, kadangi ją tuo metu buvo pasičiupusi mano žmona. Bet, studijuodamas kitas Goldrato knygas, vis jaučiu, kad praleidau kažką svarbaus, kas yra parašyta šioje knygoje.

  2. George Orwell – 1984. Manau, pribrendau šiam visų laikų hitui.

  3. Seth Godin – Linchpin. Audio knygą, labai keistu pavadinimu „Kaištis”, klausysiu jau antrą kartą – net jei tai ir prieštarauja konkurso taisyklėms (nors apie tai taisyklėse neužsiminta). Tai labai gera knyga, bet ją perklausiau prabėgom, o antrą kartą noriu klausyti truputi atsargiau. Tai bus ir puiki proga ją aprašyti.

  4. Eliyahu Goldratt – Pasirinkimas. Dar viena knyga, kurią jau esu skaitęs. Šiai knygai, nors ji man ir be galo patiko, manau, buvau dar nepasiruošęs. Todėl šiais metais noriu ją perskaityti dar kartą. Pirmą kartą skaičiau popierinę knygą lietuvių kalba, dabar norėčiau perklausyti audio knygą originalo kalba, bet kol kas jos nerandau.. Jei ką, skaitysiu dar kartą popierinę.

  5. Malcolm Gladwell – Outliers: The Story of Success. Daug gerų dalykų esu girdėjęs apie šią knygą ir jau seniai ji guli Audible norų sąraše. Metas.

  6. Stephen R. Covey – First Things First. Šia knyga, kuri lentynoje guli jau daugiau nei pusę metų, planuoju ištęsėti savo pažadą dar kartą perskaityti Styveno Kovi knygą „7 sėkmės lydimų žmonių įpročiai”.

  7. E. L. James – Penkiasdešimt Grėjaus Atspalvių, nes smalsu, kas šiais laikais yra visiškas bestseleris. Žinau, kad knyga į lietuvių kalbą jau išversta ir šiuo metu spausdinama, tad ir skaitysiu ją lietuviškai.

  8. Patrick Lencioni – The Five Dysfunctions of a Team, nes per daug žmonių ją parekomendavo, be to, jau metus dulka ant lentynos, tad metas nupūsti dulkes.

  9. Rhonda Byrne – Paslaptis. Apie šią knygutę išgirdau tik prieš kelias savaites, nors, regis, beveik visi ją jau perskaitė. Daugumai tai buvo ta knyga, kuri apnešė visas kitas saviugdos knygas. Smalsu..

  10. Timothy Ferris – The Four-Hour Workweek. Per daug apie ją girdėjau ir per mažai žinau.

  11. Anthony Robbins – Ultimate Edge. Šios audio programos įžangą, kurią galima atsisiųsti nemokamai iš Tony Robbins svetainės, perklausiau labai neseniai ir ji tikrai sudomino. Planuoju ją įsigyti ir perklausyti, bet metų gale, kai bus pasibaigę HAI mokymai.

  12. Tony Hsieh, Rob Ten Pas – Delivering Happiness, nes per mažai žinau apie Zappos ir per seniai šią knygą taupau.

  Alternatyvios knygos

  Pagal taisykles dar turiu pasirinkti ir dvi alternatyvias knygas, kurias skaitysiu tuo atveju, jei viena iš dvylikos sąraše esančių knygų pasirodys neverta dėmesio. Štai jos:

 • Jane Austen – Puikybė ir prietarai
 • Clarissa Pinkola Estes – Bėgančios su Vilkais
 •  
  Prisijungsi?


  Apie Autorių

  Aurimas Mikalauskas

  Facebook Instagram YouTube

  Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


  Pasidalink: