Trys draugai (ir Karlas)

Koks puikus jausmas apima, kai gali išpildyti duotus pažadus, ar ne?

Prieš pusmetį kolega Aurimas rašė apie žinomiausią Erich Maria Remarque romaną „Vakarų fronte nieko naujo“ , o šiandien galiu išpildyti Audiotekos pažadą įgarsinti dar vieną „prarastosios kartos“ rašytojo knygą — „Trys draugai“.

Romanas pirmą kartą išleistas 1937 metais, tačiau jo temos niekada nesenstančios: vyriška draugystė, noras gyventi ir mylėti.

Apie ką ši knyga

Istorija apie tris draugus prasideda antrąjį pokario dešimtmetį, mieste, kuris nebuvo įvardintas (tačiau panašus į Berlyną).

Robertą Lokampą, Otą Kėsterį, Gotfrydą Lencą sieja karo meto prisiminimai ir vienintelis tikras dalykas nestabiliame pokario pasaulyje — draugystė.

Ypatingą (išdrįsiu pasakyti) ketvirtojo draugo vietą, autobiliais besidominčių ir juos remontuojančių vyrų dirbtuvėse užima Oto Kėsterio „Karlas“. Tai lenktyninis automobilis, po kurio apgaulingai nudrengtu kapotu besislepiantis galingas variklis — tarsi nevaržomos laisvės ir noro gyventi simbolis.

Karlas tampa ir lemtingu pradžios tašku Roberto (tragiškos) meilės Patricijai istorijoje.

Draugų išgyvento karo praeitį, žmonių susvetimėjimą bedarbystės ir politinių neramumų metu, padeda ištverti lenktynių azartas, nesibaigiantis romas, apsimestinai nerūpestingas gyvenimas ir juodojo humoro skydas.

Nepaisant visų sunkumų ir netekčių, klausantis šios knygos dažnokai negalėdavau paslėpti šypsenos…

Sutapimai (?)

Galbūt knyga taip įtraukia ir todėl, kad autorius rašo tarsi apie save sugrįžusį iš karo ir bandantį stotis ant kojų. Aubiografinių detalių tikrai daug:

  • Karo ir pokario patirtys,
  • Iš autoriaus „paveldėtas“ Roberto Lokampo gebėjimas groti pianinu, susidomėjimas automobiliais,
  • Patricijos panašumas į pirmąją Remarko žmoną — išvaizda, liga ir sanatorijos Šveicarijoje, toks pat mylimojo dovanotas šuo.

Beje, romaną autorius ir dedikavo savo pirmajai žmonai, nors tuo metu jau buvo su ja išsiskyręs.

Įdomių sutapimų turime ir mes 😉.

Antrąją E.M. Remarque audioknygą išleidžiame tą pačią savaitę, kai minimas jo gimtadienis! (1898 m. birželio 22 diena).

Apie audioknygą trumpai:

 

Autorius: Erich Maria Remarque
Pavadinimas: TRYS DRAUGAI
Garsina: Aurimas Nausėdas
Trukmė: 15 val. 36 min.
Nemokama ištrauka: 45 min.

Trijų draugų nuotykiai, meilės istorija, netektys ir gebėjimas džiaugtis trumpomis laimės akimirkomis įtrauks ir nepaleis iki pat audioknygos pabaigos.

GAUK 20% NUOLAIDĄ AUDIOKNYGAI

 

Vasariški linkėjimai,  🔆
Inga


Apie Autorių

Inga Vilimė

Audioknygas jaukinausi ilgai (iki šiol tai darau), o pradėjau nuo savanoriško jų garsinimo Lietuvos aklųjų bibliotekoje. Knygas dažniausiai skaitau, o audioknygos puikiai papildo kasdienes keliones automobiliu, pasivaikščiojimus ir buities darbus namuose.


Pasidalink: