Velocity (ne audio knyga!) – Trys viename: Lean, Six Sigma ir TOC

VelocityPo kelis mėnesius trukusios pertraukos, praeitą savaitgalį nusprendžiau į rankas paimti popierinę knygą. Jau seniai ją buvau nusižiūrėjęs, norėjau paskaityti ką nors apie Apribojimų teoriją, bet rašytą ne Goldrato, be to labai knietėjo kiek artimiau susipažinti su Lean bei Six Sigma.

Knyga, kaip ir tikėtumeisi iš verslo romano, kurios bendraautorius yra Jeff Cox, susiskaitė labai lengvai – vos per kelis dvi-valandinius prisėdimus vaiko pietų miego metu, 300psl tiesiog tirpte ištirpo.

Siužetas

Siužetas verslo romane, žinoma, nėra tiek svarbus [ginčytina], tačiau verta paminėti, kad čia yra ir keletas meilės istorijų – tarp Amy Cieolara, laikinai einančios prezitento pareigas Hi-T kompozitų kompanijoje ir Tomo Dosono, kuris užsakomuoju skrydžiu sykį ją skraidino iš Šiaurės Karolinos į Niujorką, tarp Viktoro Kizansko bei Saros Švik – mokslininkų, kurie kartu dirbo viename iš Hi-T padalinių, taip pat čia daugybė šeimyniškų situacijų, draugiškų pasišnekučiavimų ir ko tik ne.

Veiksmas knygoje sukasi apie „Hi-T” – aukštųjų technologijų kompaniją, kuriančią bei gaminančią naujas medžiagas, pagrinde iš dervos ir anglies pluošto. Hi-T, po to, kai ją nuperka korporacija „Winner”, tampa nuostolinga, tad „Winner” valdžia nusprendžia imtis veiksmų ir paskiria Amy, dirbusią šioje kompanijoje daugybę metų, laikinai eiti prezidentės pareigas, tačiau su tik su sąlyga, kad ji su savim pasiims ir Veiną Rysą – Lean ir Six Sigma ekspertą, turėjusį labai mažai praktinės patirties gamyboje, tačiau metų metus konsultavusį daugybę vidinių „Winner” klientų Lean ir Six Sigma įgivendinimo klausimais.

Po neproduktyvių bandymų įgyvendinant Subalansuotą Liniją bei kitas Lean iniciatyvas, galų gale grįžtama prie Apribojimų Teorijos, su kuria Merfis, vienas iš gamybos darbuotojų, buvo gerai pažįstamas. Merfio siūlymai buvo visą laiką atmetami Veino, tačiau, praėjus metams nuo Lean ir Six Sigma pokyčių įgyvendinimo pradžios, situacija gamykloje tik prastėja, taigi nelieka nieko kito, kaip tik grįžti prie Sveiko Proto ir pergalvoti viską, kas vyko kompanijoje, kodėl, bei kaip iš šios situacijos išsikapstyti. Apribojimų teorijos, arba tiesiog TOC, pritaikymas knygoje iliustruotas gan įdomiais pavyzdžiais, o daugiausia dėmesio skiriama Realybės Medžiui.

Kuo visa tai baigiasi, sužinosit perskaitę knygą :).

Įvertinimas

Kaip ir dauguma verslo romanų, šis neišsiskiria ypač giliomis teorinėmis žiniomis apie Apribojimų Teoriją, Lean ar Šešias Sigmas, tačiau supažindina su bendrais principais ir parodo, kaip šios teorijos gali būti pritaikyos praktikoje. Taigi, jei jau esi pažįstamas su šių teorijų principais, šią knygą pasilik laisvalaikiui ir pasieškok kito vadovėlio. O jei smalsu sužinoti, kaip vyksta darbas gamyboje, kas tas TOC, Lean ar Six Sigma – tuomet šią knygą labai rekomenduoju.

Geriau audio ar paprasta knyga?

Popierinę knygą į rankas paimu jau labai retai, dažniausiai tiesiog pritrūkstu tam laiko, tad renkuosi audio knygą, nes ją galiu skaityti vairuodamas, sportuodamas ar pan. Vis dėlto, turiu pripažinti, kad popierinė knyga turi savų privalumų – tikrai labai malonu buvo skaityti knygą savo tempu, savo tembru, laikant ją rankose, verčiant puslapį po puslapio.. Tai tikrai ne paskutinė mano perskaityta popierinė knyga.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: