Kodėl turėtum pabandyti LSD. Ir dar 6 netikėtos citatos iš Steve Jobs audiobiografijos

600 puslapių! Vis dar negaliu patikėti, kokia stora Walter Isaacson parašyta Steve Jobs biografija. Kas skaito tokias storas knygas?! Bet perklausyti „Steve Jobs“ audiobiografiją vairuojant buvo vienas juokas. Ir nerealus malonumas. O ir užtrukau tik kiek ilgiau nei savaitę (knygą, spėju, būčiau skaitęs tris mėnesius :))

Bet eikim prie reikalo. Štai keletas mane nustebinusių citatų iš Steve Jobs biografijos – pasisakymų, kurie pakeitė mano požiūrį į jį.

„Žmonės nežino, ko nori, kol mes jiems to neparodome“

„Kai kas sako: „Duokite klientams tai, ko jie nori.“ Bet toks požiūris ne man. Mūsų darbas suprasti, ko šie nori, dar prieš jiems užsimanant. Man atrodo, kažkada Henry Fordas pasakė: „Jeigu būčiau paklausęs, ko nori klientai, tie būtų atsakę, kad greitesnio arklio.“ Žmonės nežino, ko nori, kol jiems to neparodai. Todėl niekad nepasitikiu rinkos tyrimais. Mūsų užduotis – perskaityti tai, kas dar neparašyta.“

Tikėkis iš žmonių geriausio ir jie tai pademonstruos

„Per daugelį metų supratau, kad kai turi labai gerus darbuotojus, su jais nereikia elgtis kaip su kūdikiais. Tikėdamasis iš jų gero darbo, gali priversti juos dirbti puikiai. Pirmoji „Mac“ komanda mane išmokė, kad „A“ lygio darbuotojai mėgsta dirbti kartu ir jiems patiems nepatinka, jeigu toleruoji „B“ lygio darbą. Paklauskite to bet kurio tos „Mac“ komandos nario. Kiekvienas pasakys, kad darbas buvo vertas tos kančios.“

Apie religiją

„Krikščionybė praranda esminę savo dalį, kai svarbesnis joje tampa tikėjimas, o ne bandymas gyventi, kaip Jėzus gyveno, ar matyti pasaulį taip, kaip jį matė Jėzus. Mano manymu, skirtingos religijos – tai skirtingos durys į tą patį namą. Kartais man atrodo, kad tas namas egzistuoja, o kartais – kad ne. Tai didelė paslaptis.“

Apie konkurenciją

„iTunes“ perkėlėme į „Windows“, norėdami parduoti daugiau „iPod“ grotuvų. Bet nematome jokios prasmės perkelti muzikos programinės įrangos į „Android“, išskyrus tą, kad „Android“ vartotojai taptų laimingesni. O mes nenorime, kad „Android“ vartotojai būtų laimingi.”

Apie Startuolius ir Antreprenerius

„Nekenčiu, kai žmonės save vadina antrepreneriais. Viskas, ką jie nori padaryti – sukurti įmonę ir ją parduoti arba išplatinti jos akcijas, kad gautų pinigų ir galėtų judėti pirmyn. Jie nenori atlikti darbo, kurį reikia atlikti, kuriant tikrą kompaniją – tai sunkiausia užduotis versle. Tik taip iš tikrųjų atsidėkoji tiems, kurie veikė prieš tai. Kuri bendrovę, kuri ką nors reikštų naujai kartai ar dviem. Tą padarė Waltas Disney, B. Hewlettas bei D. Packardas ir „Intel“ kūrėjai. Jie sukūrė kompanijas, kurios išsilaikė, o ne tik uždirbo pinigų. Noriu, kad ir „Apple“ tokia būtų.“

Kodėl turėtum išbandyti LSD

„LSD vartojimas buvo svarbi patirtis, vienas svarbiausių dalykų mano gyvenime. LSD parodo, kad yra ir kita monetos pusė, to nepameni, kai narkotikai nustoja veikti, bet vis tiek tai žinai. Jie sustiprino mano suvokimą, kas yra svarbu: geriau kurti puikius daiktus nei uždirbti pinigus, reikia priminti žmonėms svarbius dalykus ir sugrąžinti tuos dalykus į istorijos tėkmę, turėjau stengtis daryti tai kuo įmanoma geriau.“

Kodėl jis taip sunkiai dirbo, kurdamas puikius produktus

„Manau, kad dauguma kūrybiškų žmonių nori išreikšti pagarbą tam, ką kiti padarė iki jų. Aš neišradau kalbos ar matematikos, kurią naudoju. Beveik nesigaminu maisto, nesisiuvu drabužių. Viskas, ką darau, priklauso nuo kitų mūsų rūšies atstovų, ant kurių pečių stovime. Ir daug kas iš mūsų nori kažką duoti savo rūšiai. Bandome išreikšti kažką tuo būdu, kuriuo galime, nes negalime parašyti Bobo Dylano dainų ar Tomo Stoppardo pjesių. Bandome naudotis talentu, kurį turime, išreikšti savo gilius jausmus ar parodyti padėką viskam, kas buvo prieš mus, ir kuo nors prie to prisidėti.“

Žinoma, čia tik kruopelytė iš šios nerealios audioknygos. Labai rekomenduoju – ypač skeptikams, nes be visų teigiamų dalykų (ir puikaus galutinio rezultato), autorius patvirtina ir daugybę faktų, dėl kurių kai kam kyla dvejonių (pvz., ar jis tikrai buvo despotiškas, kaip jis elgdavosi su „B“ lygio darbuotojais, ar tikrai jautėsi ypatingas, kaip meluodavo (net ir knygos autoriui) ir pan.

Beje, ši audioknyga prieš kelias savaitės buvo pristatyta „Žinių Radijuje“ – čia galite pasiklausyti gan ilgos ištraukos iš audioknygos.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: