Robin Sharma „5 valandos klubas“

Kada tu keliesi? Tikiuosi, šiuo laišku neprižadinau tavęs anksčiau laiko. 😬

Vis dėlto… kodėl rašau taip anksti?

Nes skubu pranešti, kad Robin Sharma knyga, įkvėpusi milijonus savo dieną pradėti ankstų rytą (taip, būtent 5 valandą!) — jau Audiotekoje:

AUDIOKNYGA „5 VALANDOS KLUBAS

Kada geriau pranešti apie tai, jeigu ne 5 ryto, ar ne? 😉

Pradėsiu trimis prisipažinimais:

 1. Ilgą laiką (gerus 10 metų) savo dieną ir aš pradėdavau 5 valandą ryto.
 2. Šios knygos anuomet neskaičiau, tačiau turėjau susikūręs panašų į autoriaus rekomenduojamą ryto ritualą.
 3. Po vieno įvykio, nustojau keltis penktą — tad dėl šio laiško teko ir pačiam šiek tiek perlipti save.

Kodėl? Netrukus viską paaiškinsiu (ir dar papasakosiu apie vieną stebuklą, kuris neseniai nutiko mano gyvenime)

Bet iš pradžių pasikalbėkim apie šią knygą.

Apie ką ši audioknyga

Knyga „5 valandos klubas“ — tai nėra paprasčiausiai kvietimas keltis anksčiau ir taip nuveikti daugiau (nes tam bus daugiau laiko). Tai kvietimas susikurti prasmingą ryto ritualą, kuris užpildytų tave visai dienai — kad dieną pasitiktum su įkvėpimu, motyvacija ir nusiteikimu atlaikyti bet kokius dienos sunkumus.

Pats ryto ritualas — labai paprastas. Tačiau kaip ir su visais paprastais dalykais — neturėdami motyvacijos, to tiesiog nedarysim. Juk jeigu pasakysiu tau, kad būtų gerai keltis 5 valandą ir per tą papildomą valandą pasportuoti, pamedituoti, parašyti dienoraštį ir paskaityti knygą — nepradėtum to daryti nekvestionuodamas, ar ne? Taigi…

Pasakojimai, pasidalinimai, parabolės tam ir reikalingos — kad motyvuotų iš tiesų pradėti daryti tai, o ne tik galvoti apie tai. Be to, knygoje rasi daug tikrai naudingų produktyvumo ir efektyvumo strategijų ir 10 konkrečių taktikų:

 1. Visiškas susikaupimas
 2. Taisyklė „90/90/1“
 3. Metodas „60/10“
 4. Penkios mažos kasdienės pergalės
 5. Antroji treniruotė
 6. Du masažai
 7. Transporto universitetas
 8. Svajonių komandos subūrimas
 9. Kassavaitinio planavimo sistema
 10. 60 minučių mokinys

Robin Sharma vadina jas „dešimt genialių viso gyvenimo taktikų“. Šių įpročių ir įgūdžių tikslas — ne tik padidinti tavo produktyvumą, bet ir sukurti daugiau džiaugsmo bei prasmės tavo gyvenime — ko, manau, dažnam trūksta.

Apie autorių

Robin Sharma — indų kilmės Kanados rašytojas, išgarsėjęs visame pasaulyje savo knyga „Vienuolis, kuris pardavė Ferrarį“. Ši knyga tapo megabestseleriu visame pasaulyje — net Lietuvoje jos buvo parduota daugiau nei 100,000 kopijų, kas yra beprotiškai daug.

Iki 25-kerių Sharma iš tiesų dirbo teisininku, tačiau 100% atsidavęs darbui jis greit perdegė, metė teisininko karjerą ir pradėjo iš pagrindų keisti savo gyvenimą. Tuomet išvyko į Himalajų kalnus, kur Sivanos išminčiai įpūtė jam išminties, grįžęs jis pardavė savo Ferrarį, parašė knygą ir išgarsėjo visame pasaulyje.

Tik… paskutinė dalis iš tiesų yra ne visai tiesa. Po knygos „Vienuolis, kuris pardavė Ferrarį“ daug kas manė, jog ši istorija yra paremta tikrais faktais, tačiau, nors Robin Sharma tikrai buvo teisininkas, bet išminties geresniam gyvenimui jis iš tiesų gavo iš knygų, audioknygų ir seminarų. (Juos, beje, vėliau pradėjo rengti ir pats).

Taip kad nebūtina važiuoti į Himalajus, kad įgyti išminties — kartais užtenka pasiklausyti gerą knygą.

Kodėl nustojau keltis 5-tą

Tikriausiai šis laiškas nebūtų išbaigtas, jeigu nepapasakočiau, kodėl aš šiuo metu keliuosi nebe 5-tą, o 6-tą ryto. Bet apie tai — ir stebuklą, kuris neseniai nutiko mano gyvenime — papasakojau jau šiame audiolaiške.

O dabar kviečiu pasiklausyti 30 minučių trukmės audioknygos ištraukos ir nuspręsti — ar toks gyvenimas tau.

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Robin Sharma
Pavadinimas: 5 VALANDOS KLUBAS
Skaito: Audrius Čaikauskas
Trukmė: 10 val. 37 min.
Ištrauka: 30 min.

Šviesūs linkėjimai!,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: