Audiotekoje — vienas žinomiausių (ir galbūt geriausių) visų laikų romanų

Kaip man patinka užbaigti ilgai užsitęsusius darbus! 🎉 Vis dar sunku patikėti, bet su šia audioknyga užtrukome beveik du metus.

O ji verta laukimo ir vietelės audiolentynoje… 🎧

Visų laikų žymiausio (ir gal net geriausio) romano pirmoji dalis jau Audiotekoje:

LEVO TOLSTOJAUS AUDIOKNYGA „ANA KARENINA“

Antrąją knygos dalį jau garsiname ir pažadu, kad laukti dar du metus tikrai nereikės 😉

Apie ką ši knyga

Tai nuostabus romanas apie meilę, šeimą, gyvenimo prasmę ir aistros prigimtį.

F. Dostojevskis pripažino jį „nepriekaištingu meno kūriniu“, o kino, dramos ir kitų meno šakų kūrėjams tai ir per šimtą metų neišsemta tema.

Tiesa, dauguma tuomečių Rusijos kritikų knygą pavadino „lengvabūdišku aukštuomenės romanu“ 🙄​ Net smalsu pasidaro, o kas tuomet buvo laikoma rimtąja literatūra…

Laikmetis

Knyga pirmą kartą išleista 1878 metais (penkerius metus iki tol buvo publikuojama dalimis periodinėje spaudoje).

XIXa. Rusija, valdoma caro Aleksandro II-ojo, išgyvena didžiulių reformų laikotarpį — panaikinta baudžiava, atsiranda vietos savivalda (zemstvos), pertvarkomi teismai ir kariuomenė, moterims leista siekti aukštojo mokslo.

Sparčiai plečiasi geležinkelių tinklas, bankai, auga pramonė, o kartu su ja ir verslo elitas. Senosios aristokratijos vaidmuo menksta, prasideda įvairūs teisių ir laisvių reikalaujantys judėjimai.

Aktyviai keliamas moters vaidmens visuomenėje klausimas, galimybė mokytis ir pasirinkti ne tik suknelę vakaro puotai…

Knygos veikėjai dažnai aptarinėja šiuos pokyčius, o jų pasirinkimai ir psichologiniai portretai dar labiau atskleidžia sudėtingą šalies ir visuomenės paveikslą.

„Nelaimingos savaip“

„Visos laimingos šeimos panašios viena į kitą, kiekviena nelaiminga šeima yra nelaiminga savaip“

Romane pasakojamos kelių šeimų, tokių panašių savo laimės akimirkomis ir taip skirtingai nelaimingas, istorijos.

Pagrindinė siužeto linija – aukštuomenės damos Anos Kareninos, kuri paliko šeimą dėl meilės grafui Aleksejui Vronskiui, taip sugriaudama savo ir kitų žmonių gyvenimus.

Kita — apie dvarininką idealistą Konstantiną Leviną, kuris šeimoje ieško meilės ir tiesos.  Beje, L. Tolstojaus žmona yra pasakiusi, kad Levinas — tai L. Tolstojus tik be talento, o Anai Kareninai autorius suteikė nemažai A. Puškino dukters Marijos Gartang savybių.

Audionygoje daugybė veikėjų ir genialiai nutapytų žmogaus sielos portretų, galbūt juose atrasite ir save, ir savo draugus, partnerius ar šeimos narius, o gal net galėsite nuspėti kaip pasielgs vienas ar kitas veikėjas.

Apie audioknygą trumpai

 

Autorius: Lev Tolstoj
Pavadinimas: Ana Karenina, 1 knyga
Garsina: Lina Pavalkytė
Trukmė: 18 val. 53 min.
Nemokama ištrauka: 90 min.

GAUK 20% NUOLAIDĄ AUDIOKNYGAI

 

Linkėjimai,
Inga


Apie Autorių

Inga Vilimė

Audioknygas jaukinausi ilgai (iki šiol tai darau), o pradėjau nuo savanoriško jų garsinimo Lietuvos aklųjų bibliotekoje. Knygas dažniausiai skaitau, o audioknygos puikiai papildo kasdienes keliones automobiliu, pasivaikščiojimus ir buities darbus namuose.


Pasidalink: