Kaip klausytis Audio Knygų per Android telefoną

Neseniai rašiau apie audio knygas iOS prietaisuose ir nusprendžiau, jog būtų tiesiog nepadoru neparašyti ir apie Android – operacinę systemą, kurią tiek bendrai pasaulyje, tiek ir Lietuvoje, naudoja kur kas daugiau vartotojų.

Android įrenginiai

Android – tai operacinė sistema, kurios pagrindu veikia daugybė skirtingų mobilių telefonų ir planšečių. Operacinė sistema yra atviro kodo, labai aktyviai vystoma ir plačiai palaikoma programėlių programuotojų, todėl ją pasirinko ne vienas gamintojas.

Štai keletas populiarių Android telefonų:

Android ir audio knygos

Google Play prekyvietėje gali rasti daugybę programėlių, pritaikytų audio knygų klausymuisi, tačiau tikrai patogiam knygų klausimui, mano manymu, tinka tik viena kita. Štai ko aš tikiuosi iš idealios programėlės audio knygoms klausytis:

 • Turi būti paprasta įsigyti ir įsikelti knygą
 • Visada įsimenama paskutinė klausymosi pozicija, visoms klausomoms knygoms
 • Žymos su užrašais
 • Patogi navigacija tarp skyrių
 • Automatinis išsijungimas po nustatyto laiko

Programėles aš suskirsčiau į dvi kategorijas – tai programėlės, kurios leidžia knygas įsigyti ir iškart klausyti, ir tos, kurios naudojamos klausyti į kortelę įkeltoms audio knygoms MP3, M4B ar panašiu formatu.

Programėlės, leidžiančios įsigyti ar atsisiųsti audio knygų

Mano manymu, įsikelti audio knygą turi būti paprasta, kaip 1-2-3, todėl šioje kategorijoje esančias programėles mėgstu labiausiai – jų pagalba knygos galima pradėti klausyti praėjus vos 3-5 minutėms nuo minties apie ją.

Štai mano rekomenduojamos programėlės:

Audioteka LT

Lietuviškų audio knygų platforma Audioteka.lt jau atšventė 5-tąjį gimtadienį, tad ir lietuviškų audioknygų pasirinkimas jau gan didelis. Tai vis dar yra vienintelė programėlė (ir platforma), kur galima gauti lietuviškų audio knygų – įsigyti, atsisiųsti ir klausyti jų galima tiesiog per programėlę.

Vienas didžiausių šios programėlės privalumų – tai, kad prieš pirkdamas audio knygą, galiu pasiklausyti bet kurios audio knygos vieną-du skyrius visiškai nemokamai, ir tik jau po to sprendžiu, verta už ją mokėti pinigus, ar ne.

Kiti programėlės privalumai:

 • Visada įsimena paskutinę klausymosi poziciją
 • Patogu atsukti 30 sek. atgal ar pirmyn (net ir naudojant ausinių pultelį!)
 • Leidžia pasižymėti patikusias vietas ir pridėti užrašus
 • Gali automatiškai nustoti po tam tikro laiko (jei knyga klausoma prieš užmiegant)
 • Sinchronizuojasi su kitais įrenginiais, naudojančiais Audioteka LT programėlę
 • Leidžia nemokamai pasiklausyti kurios audio knygos
 • Galima keisti klausymo tempą

Kaip skelbiama, Audioteka jau turi virš 50,000 registruotų vartotojų.

Audible

Audible – mano #1 pasirinkimas audio knygoms anglų kalba – tiek iOS, tiek Android platformoje. Audible turi virš 200 000 audio knygų anglų, ispanų ir kitomis kalbomis. Po vieną knygų pirkti nerekomenduoju, nes kai kurios audio knygos yra ypatingai brangios, tačiau galima gauti žymiai geresnę knygos kainą perkant prenumeratą – nuo 10 iki 20 € už audio knygą, priklausomai nuo plano. Be to, čia galite išsirinkti net dvi nemokamas audioknygas, nuo kurių pradėsite naudoti Audible.

Audible turi daugumą privalumų, kuriuos turi ir Audioteka LT programėlė, tačiau (a) nemokamai pasiklausyti galima tik labai trumpos 3-5min trukmės ištraukos, (b) per programėlę negalima įsigyti audio knygų, be to (c) navigacija naudojant ausinių pultą ar iOS sistemos valdymo centrą neveikia taip, kaip norėtųsi.

Ir, žinoma, didžiausias Audible trūkumas tas, kad joje visiškai nėra lietuviškų audio knygų.

Aš turiu abi programėles: Audioteka LT naudoju lietuviškoms audio knygoms, Audible – Angliškoms audio knygoms klausyti.

Audiobooks

Ši programėlė leidžia atsisiųsti daugiau nei 2800 Audio knygų anglų kalba nemokamai (įdomu, kad ta pati programėlė iOS platformai bibliotekoje turi daugiau nei 5000 knygų). Nemokamai ir legaliai – tai klasikinės knygos, kurių autorių teisės yra nebesaugomos įstatymo arba knygos, kurias autoriai sutiko platinti be honoraro.

Naudoti programėlę labai patogu, yra net ir laikmatis, kurį galima įsijungti knygos klausantis prieš miegą.

Pagrindinis trūkumas – negalima pasižymėti patikusių vietų.. Kaip už dyką, manau, nesiskaito. Tiesa, ši programėlė turi ir Premium versiją, tačiau skirtumas tik tas, kad tau nebus rodomos reklamos. Kadangi reklamos tik rodomos, bet ne grojamos knygos klausymosi metu, per daug dėl to nepergyvenčiau.

Loudbook

Virš 2000 audio knygų rusų kalba. Jei neplanuojate klausyti knygų rusiškai, tuomet tikrai nerekomenduoju naudoti šios programėlės, kadangi tai pati nepatogiausia programėlė audio knygoms klausyti, kokią teko kada nors naudoti. Štai vos keletas trūkumų:

 • nėra galimybės pasižymėti patikusių vietų
 • nepatogu pasukti 30 sek. į vieną ar kitą pusę
 • negalima reguliuoti skaitymo tempo

Nepaisant to, ši programėlė leidžia labai paprastai įsigyti rusiškų audio knygų. Jos mokamos, tačiau kainos siekia vos 3-10 Litų už audio knygą, o įsigyti labai paprasta naudojant “in-app billing” metodą.

Programėlės įkeltų audio knygų klausymui

Jeigu nori įsikelti audio knygą MP3 formatu, pavyzdžiui nusipirkęs kompaktinę plokštelę, ar atsisiuntęs audio knygą iš interneto, tuomet jų negalėsi klausyti su nė viena iš anksčiau paminėtų programėlių.

Iš esmės MP3 audio knygų įmanoma klausytis su standartiniu Android muzikos grotuvu, tačiau yra daugybė niuansų:

 • Neįsimenama paskutinė klausymosi pozicija
 • Nėra laikmačio, kad knyga automatiškai sustotų
 • Negalima keisti įskaitymo tempo
 • Nėra galimybės įdomių/svarbių vietų pasižymėjimui
 • Nepatogus knygos išrūšiavimas

Be to, muzikos grotuvas negali atidaryti M4B formato bylų – tai gan dažnai naudojamas formatas audio knygoms supakuoti.

Na, o programėlių būtent audioknygoms klausyti yra daug, bet dauguma jų yra arba prastokos, arba ypač prastos. Vis dėlto yra dvi, kurias norėčiau paminėti, kadangi jos yra tikrai geros. Dvi, nes ir viena ir kita turi šiokių trūkumų, o tu jau pats nuspręsi, kas tau svarbu, o kas ne.

Smart audiobook player

Iš pat pradžių ši programėlė man sukėlė didelių abejonių, kai jai nepavyko nuskaityti vienos audio knygos (iš trijų bandytų), tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, tai vienintelis ypač reikšmingas jos trūkumas. Programėlė yra mokama, kainuoja $2, tačiau 30 dienų veikia nemokamai pilnu pajėgumu. Smart audiobook player turi vieną savybę, kuri man ypač patiko ir kurios neturi nė viena iš anksčiau paminėtų programėlių: sustabdžius knygą, prieš paleidžiant įrašą iš naujo, šis yra automatiškai atsukamas 3 (jei sustabdyta buvo trumpam) arba 10 (jei pauzė ilgesnė) sekundžių.

Jei trumpai, esminiai programėlės privalumai:

 • Sustabdžius knygą, ją atsuka 3 arba 10 sekundžių
 • Knyga gali būti automatiškai sustoti po nustatyto laiko
 • Reaguoja į išorinį (ausinių) Play/Pause mygtuką
 • Patogu sukinėti įrašą pirmyn ir atgal

Trūkumai:

 • Nepavyksta nuskaityti kai kurių audio knygų (mano atveju vienos)
 • Nepatogu žymėtis
 • Skaitymo tempas reguliuojasi tik Android 4.0+ platformoje

Akimbo Audiobook Player

Akimbo programėlei labai nedaug trūksta, kad visiškai išstumtų “Smart audiobook player” iš šio sąrašo, tačiau vis dėlto ji taip pat ne ideali. Visų pirma paminėsiu, kad nuoroda yra į mokamą programėlės versiją, kuri kainuoja 6.5 Lt. Pasibandymui galite atsisiųsti nemokamą programėlės versiją, kuri turi vieną esminį apribojimą – knyga automatiškai sustoja po 5 min. ir tęsti klausimąsi galima tik praėjus dar 15 sekundžių.

Akimbo privalumai:

 • Sustabdžius knygą, ją gali atsukti nustatytą skaičių sekundžių
 • Sėkmingai nuskaitė visas knygas
 • Daugybė nustatymų, kad prisiderinti programėlę prie savęs
 • Aktyvavus laikmatį, pasibaigus klausymosi laikui, garso įrašas labai gražiai nutyla
 • Patogu dėti žymes

Trūkumai:

 • Nereaguoja į išorinį (ausinių) Play/Pause mygtuką (nebent tai bluetooth ausinės)
 • Skaitymo tempas reguliuojasi tik Android 4.0+ platformoje

Kaip matote, ši programėlė turi tik vieną esminį trūkumą – ji nevaldoma per ausines. Šią funkciją aš naudoju labai dažnai – važiuojant dviračiu, telefonas dažniausiai būna kuprinėje, taigi, norint sustabdyti įrašą, man reikėtų sustoti, nusiimti kuprinę, išsitraukti telefoną, atsirakinti ir paspausti atatinkamą mygtuką. Ne ypač patogu.

Kadangi nėra vienos platformos, kurioje būtų galima rasti visas norimas knygas (nebent jos tik anglų kalba), tai neišeina išsirinkti ir vienos vienintelės programėlės audio knygoms klausyti. Laimei dauguma programėlių yra nemokamos arba labai pigios, be to, neužimta daug vietos, todėl nematau didelės problemos turėti kelias programėles ir atitinkamų knygų klausytis atitinkamomis programėlėmis.

Gal žinai kitų gerų programėlių audio knygoms klausyti? Būtinai palik komentarą puslapio apačioje!

Už nuotrauką straipsnio antraštėje labai dėkoju Norebbo, kuris davė sutikimą ją panaudoti.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: