Kaip klausytis Audio Knygų per iPhone, iPad ar iPod touch

Turi iPhone ar iPod touch ir ketini jį naudoti audioknygoms klausyti? Puiki mintis – tai iš tiesų vienas patogiausių įrankių audioknygoms klausyti.

O šiame straipsnyje sužinosi, kokių programėlių pagalba audioknygų klausytis per iPhone ar iPod touch patogiausia.

Kiti Apple įrenginiai, tokie kaip iPad, ar iPad mini, taip pat puikiai tinka audioknygoms klausyti, tačiau nešiotis juos, suprantama, ne taip patogu. Ypač jei audioknygų ketini klausytis sportuodamas, važinėdamas dviračiu ar vaikščiodamas parke.

iOS

Operacinė sistema iOS – visų šių įrenginių (iPhone, iPad ir iPod touch) pagrindas, na o vartai į iOS programėlių pasaulį yra Apple App Store parduotuvė. Nors ji ir vadinasi parduotuvė (ir registracijai joje reikalinga mokėjimus internetu leidžianti kreditinė arba debetinė kortelė), iš tiesų daugybę programėlių galima atsisiųsti ir išsibandyti nemokamai.

Mano reikalavimai idealiai programėlei audioknygoms klausyti:

 • Turi būti paprasta įsigyti ir įsikelti knygą
 • Visada įsimenama paskutinė klausymosi pozicija, visoms klausomoms knygoms
 • Galimybė pasižymėti svarbias vietas ir pridėti užrašus
 • Patogi navigacija tarp skyrių
 • Automatinis išsijungimas po nustatyto laiko

Programėlės Audioknygoms klausyti

Programėlių knygoms klausyti iOS platformai yra daug ir visas jas apžvelgti būtų sunki užduotis. Man jų teko išbandyti nemažai (įskaitant ir audioknygas, kurios parduodamos kaip programėlės), o čia atrinkau pačias geriausias, kurias rekomenduoju ir tau:

Audioteka LT

Lietuviškų audioknygų platforma Audioteka.lt jau atšventė 5-tąjį gimtadienį, tad ir lietuviškų audioknygų pasirinkimas jau gan didelis. Tai vis dar yra vienintelė programėlė (ir platforma), kur galima gauti lietuviškų audioknygų – įsigyti, atsisiųsti ir klausyti jų galima tiesiog per programėlę.

Vienas didžiausių šios programėlės privalumų – tai, kad prieš pirkdamas audioknygą, galiu pasiklausyti bet kurios audioknygos vieną-du skyrius visiškai nemokamai, ir tik jau po to sprendžiu, verta už ją mokėti pinigus, ar ne.

Kiti programėlės privalumai:

 • Visada įsimena paskutinę klausymosi poziciją
 • Patogu atsukti 30 sek. atgal ar pirmyn (bet iš iOS kontrolės centro, ar naudojant ausinių pultelį!)
 • Leidžia pasižymėti patikusias vietas ir pridėti prierašą
 • Gali automatiškai nustoti po tam tikro laiko (jei knyga klausoma prieš užmiegant)
 • Sinchronizuojasi su kitais įrenginiais, naudojančiais Audioteka LT programėlę
 • Leidžia nemokamai pradėti klausyti bet kurios audioknygos
 • Galima keisti klausymo tempą

Kaip skelbiama, Audioteka jau turi virš 50,000 registruotų vartotojų.

Audible

Audible turi virš 200 000 audioknygų anglų, ispanų ir kitomis kalbomis. Tai pats didžiausias audioknygų pasirinkimas, kokį tik rasite internete. Knygas perkant po vieną, jos gan brangios, bet galima gauti žymiai geresnę knygos kainą perkant prenumeratą – nuo 10 iki 20 € už audioknygą, priklausomai nuo pasirinkto plano. Be to, čia galite išsirinkti net dvi nemokamas audioknygas, nuo kurių pradėsite naudoti Audible.

Audible turi daugumą privalumų, kuriuos turi ir Audioteka LT programėlė, tačiau (a) nemokamai pasiklausyti galima tik labai trumpos 3-5min trukmės ištraukos, (b) per programėlę negalima įsigyti audio knygų, be to (c) navigacija naudojant ausinių pultą ar iOS sistemos valdymo centrą neveikia taip, kaip norėtųsi.

Ir, žinoma, didžiausias Audible trūkumas tas, kad joje visiškai nėra lietuviškų audio knygų.

Aš turiu abi programėles, vieną jų naudoju Lietuviškų audio knygų klausymui, kitą – Angliškų.

Music

Tai iOS standartinė programėlė, kuri labai patogiai sinchronizuojasi su iTunes biblioteka kompiuteryje, tačiau knygų įsigyti galite paprasčiausiai naudodami iTunes programėlę pačiame iOS įrenginyje. Didžiausias privalumas perkant knygas per iTunes yra tas, kad jos kainuoja gerokai mažiau, nei Audible, tačiau tik tuo atveju, jei iš Audible perkate audio knygas po vieną, o ne naudodami prenumeratą.

Pagrindinis trūkumas – programėlėje negalima pasižymėti patikusių vietų. Be to, kartais pasigendu ir automatinio išsijungimo po nustatyto laiko.

Audiobooks

Ši programėlė leidžia atsisiųsti daugiau nei 5000 Audio knygų anglų kalba nemokamai. Nemokamai ir legaliai – tai klasikinės knygos, kurių autorių teisės yra nebesaugomos įstatymo arba knygos, kurias autoriai sutiko platinti be honoraro.

Naudoti programėlę labai patogu, yra net ir laikmatis, kurį galima įsijungti knygos klausantis prieš miegą.

Pagrindinis trūkumas – negalima pasižymėti patikusių vietų.. Kaip už dyką, manau, nesiskaito. Tiesa, ši programėlė turi ir Premium versiją, tačiau skirtumas tik tas, kad tau nebus rodomos reklamos. Kadangi reklamos tik rodomos, bet ne grojamos knygos klausymosi metu, per daug dėl to nepergyvenčiau.

LoudBook

Daugiau nei 2000 audio knygų rusų kalba. Aplikacija ne itin patogi, kadangi nėra galimybės nei pasižymėti patikusių vietų, nei pasukti 30 sek. į vieną ar kitą pusę, nei reguliuoti skaitymo tempo, tačiau tai pats patogiausias būdas įsigyti ir klausyti rusiškų audio knygų.

Tiesa, nemokamų knygų čia nerasi, tačiau daugumą jų tikrai pigios – nuo 3 iki 10 Litų už audio knygą, o įsigyti galima paprasčiausiai naudojant „in-app purchase” metodą, t.y. atsiskaitant per Apple iTunes prieigą.

Audioteka

Audioteka PL – tai Audioteka LT analogas, tačiau čia rasite audio knygų tik lenkų kalba. Knygų galima įsigiti naudojant „in-app purchase” ar apmokant už knygas per bankinę sistemą, be to galima įsigyti prenumeratą ir vėliau audio knygas pirkti naudojant kreditus.

Prieš pirkdamas bet kokią knygą, gali atsisiųsti vieną skyrių nemokamai ir paklausyti, ar tinka įskaitymas, ir šaip, ar knyga įdomi. Programėlė leidžia pasižymėti patinkančias vietas, taigi praktiškai prilygsta Audible.

Už nuotrauką straipsnio antraštėje labai dėkoju Blake Patterson.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: