Ego yra tavo priešas — bent taip sako Ryan Holiday…

Klausytis šio straipsnio:

Kartais atrodo, kad nuo Koperniko laikų į priekį nelabai ir pasistūmėjom.

Dėl Saulės ir Žemės lyg ir nebedvejojam (nors vis dar sakom, kad ryte Saulė kyla, o vakare — leidžiasi). Bet… taip dažnai mums vis dar atrodo, kad viskas — visas pasaulis — sukasi apie mus, kiekvieną iš mūsų.

Ne tiesiogiai, aišku, bet kad kiti turi būti geresni mums, su mumis maloniau elgtis, mokėti mums didesnį atlyginimą, labiau mus mylėti, atsižvelgti į mūsų nuomonę, o geriausia — daryti taip, kaip mes norim.

Visa reklamos industrija, verslas, iš tiesų, tai net ir daugybė saviugdos knygų — nuolat kartoja tą pačią žinutę: „tu esi ypatingas“, „nusipelnei geriausio“, „nes tu to verta(s)“, taip šią pasaulėžiūrą tik sustiprindama. Viskas pastatyta ant „tu“, „tau“, „tavo“.

Nesakau, kad ir pats nesu egocentriškas — būtų gerai, jei užtektų vieno sąmonės prošvaisčio, kad pasikeisti kartą ir visiems laikams.

Bet! Trys audioknygos stipriai keitė (ir lig šiol keičia) mano požiūrį į save, (ne) kaip į visatos centrą:

1. Pirmoji — tai Eckhart Tolle „Naujoji žemė“, kurios vis dar retsykiais pasiklausau, ir visada randu kažką „naujo“ ir vertingo.
2. Antroji — tai Ray Dalio „PRINCIPAI“. Ji Audiotekoje pasirodys šių metų rugsėjo pradžioje.
3. Na o trečioji — tai Ryan Holiday audioknyga, kuri iš tiesų man buvo pirmoji iš šių trijų. Ją klausiau prieš 5 metus — kai tik pasirodė, o šiandien galiu pasidžiaugti, kad ji tik ką atsirado ir Audiotekoje — lietuviškai:

„EGO YRA TAVO PRIEŠAS“, Ryan Holiday audioknyga

Prieš šią, Ryan Holiday parašė ir išleido bestseleriu tapusią knygą „Kliūtis paversk galimybėmis“, kurioje daugiau dėmesio skyrė išorinėms kliūtims siekiant tapti sėkmingam. Jei jos dar neklausei, labai rekomenduoju (ją rasi čia).

O šioje knygoje, „Ego yra tavo priešas“, jis kalba apie pačią didžiausią kliūtį mūsų gyvenime — mūsų EGO.

Knygoje jis dalinasi tiek savo asmeninėmis, tiek kitų istorijomis, kaip ego gali užtemdyti ambicijas, norą augti ir tobulėti kaip asmenybei, kaip tai trukdo mums būti sėkmingiems ir laimingiems. Ryan Holiday teigia, kad dauguma problemų kyla dėl mūsų pasaulėžiūros, savanaudiškumo ir susireikšminimo — ir savo knygoje tai pagrindžia įtikinamais pavyzdžiais.
Aišku, gali būti, kad būtent ego ir sutrukdys paimti šią audioknygą į „rankas“ — tai būtų visai suprantama! 🙄

Bet kuriuo atveju, kviečiu pasiklausyti 20 min. nemokamos ištraukos ir pastebėti savo reakciją.

Apie autorių

Ryan Holiday — modernaus stoicizmo atstovas, savo karjerą pradėjęs reklamos ir medijų srityje (kur ir patyrė — tiek greitą sėkmę, tiek išaugusio ego padarinius). Savo darbuose jis dažnai cituoja tokius antikos filosofus kaip Marką Aurelijų, Epiktetą, Seneką.

Kuo man Ryan Holiday labiausiai patinka, tai kad jis gyvena tokį gyvenimą, apie kokį rašo savo knygose. (Žinoma, neišvengdamas klaidų — kaip ir mes visi).

Audiotekoje jau turime visas tris knygas, kuriose jis dalinasi savo stoiška gyvenimo filosofija. Visas jas labai rekomenduoju. Štai jos chronologine tvarka — kaip buvo parašytos:

  1. KLIŪTIS PAVERSK GALIMYBĖMIS
  2. EGO YRA TAVO PRIEŠAS
  3. VIDINĖ TYLA YRA RAKTAS

Pasiklausyk — ir labai lauksiu tavo nuomonės, atsiliepimų apie jo knygas.

Audioknygos ištrauka:

 

Autorius: Ryan Holiday
Pavadinimas: „EGO YRA TAVO PRIEŠAS“
Skaito: Simas Stankus
Trukmė: 5 val. 20 min.
Ištrauka: 30 min.

Linkėjimai!

 

 

 


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: