Niekas nenorėjo pristatinėti šios audioknygos

Prieš pristatydamas Audiotekos lentyną tik ką papildžiusią naujieną, noriu užfiksuoti keletą labai svarbių dalykų:

1. Jei audioknyga būtų pasirodžiusi prieš spalio 3 dieną, jos pristatymas šiandien skambėtų visai kitaip.

2. Knygos „herojus“ per paskutines 2 savaites ne kartą aštriai pasisakė Twitteryje dėl aneksuotų Ukrainos teritorijų. Atstovaudamas tiek knygos leidėją (leidyklą Eugrimas), tiek mus (Audioteką), turiu pasakyti, kad jo išsakytoms mintims apie Ukrainą mes nepritariame.

3. Nors knyga įgarsinta vos prieš mėnesį, originalo kalba ji buvo parašyta dar 2015 m. ir su šiandienos įvykiais turi mažai ką bendro.

4. Tai ne autobiografija, šią knygą parašė Ashlee Vance ir jos „herojus“, Elon Musk, negauna nieko už jos pardavimus.

5. Kartu su leidykla Eugrimas nusprendėme 20% pajamų už šios audioknygos pardavimus skirti organizacijai Blue/Yellow, teikiančiai pagalbą kariams, savanoriams ir teritorinės gynybos vienetams, kovojantiems už Ukrainos laisvę.

Audioknyga leidybai buvo paruošta dar prieš kelias savaites ir tik kai jau viskas buvo paruošta, pasirodė jo pasisakymai apie Ukrainą, tai iškart buvo toks 😖.. ką tu čia dabar sugalvojai?

ELONAS MUSKAS:
„Tesla“, „SpaceX“ ir
fantastinės ateities paieškos—Ashlee Vance— 

Šiandien Elonas Muskas yra turtingiausias žmogus pasaulyje. Jo turtas vertinamas 228 milijardais JAV dolerių. Tuo metu kai buvo parašyta ši knyga, jo turto vertė buvo „tik“ 10 milijardų JAV dolerių.

Gimęs ir augęs Pietų Afrikoje, studijuoti jis išvyko į Kanadą — Kanados universitetą. Vėliau persikėlė į Pensilvanijos universitetą, kur baigė fizikos ir ekonomikos bakalauro studijas.

Netrukus po šių studijų įkūrė online navigacijos kompaniją Zip2, sėkmingai ją išvystė, pardavė ir iškart po to sukūrė X.com — atsiskaitymų sistemą, kurią pardavė internetinių aukcionų platformai eBay. Ši platforma šiandien žinoma kaip PayPal.

Vėliau, 2004-aisiais jis tapo stambiausiu Tesla Motors investuotoju bei įmonės vadovu, o dar 2002-aisiais — įkūrė „Space X“, su misija kolonizuoti Marsą.

Šioje knygoje Ashlee Vance — kaip netruksi pajusti, didelis Elon Musk fanas — pasakoja apie tai, kaip viskas prasidėjo:

  • Apie Elono jaunystę Afrikoje,
  • Studijas Kanadoje,
  • Pirmąjį Musko startuolį,
  • „Paypal mafijos“ laikus,
  • Siekį užkariauti kosmosą,
  • Ambicijas išvystyti elektromobilių pramonę

Ir iššūkius, su kuriais jis susidūrė kurdamas visa tai — kaip ne kartą buvo ties bankroto riba, bet, būdamas apsukrus ir išradingas, kaskart vėl viską apversdavo aukštyn kojom.

Po paskutinių Elono Musko pasisakymų, tikrai sunku žavėtis jo asmenybe. Tačiau galbūt bus įdomu sužinoti kaip, pradėjęs nuo nulio, jis tapo turtingiausiu žmogumi pasaulyje.

Ashlee Vance apie jį knygoje kalbėjo taip:

„Elonas Muskas — genijus, apsėstas tokios didingos paieškos, kokia net ne kiekvieno vaizduotei“

Audioknygos nemokamai pradėti klausyti gali čia.

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Ashlee Vance
Pavadinimas: ELONAS MUSKAS: „Tesla“, „SpaceX“ ir fantastinės ateities paieškos
Vertėja: Vilma Kačerauskienė
Skaito: Simas Stankus
Trukmė: 11 val. 50 min.
Nemokama ištrauka: 30 min.

Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: