Gyvenimas audroje — Pauliaus Kovo audioknyga

Ar norėtum iš vėjo krypties atpažinti artėjančius pokyčius savo gyvenime, o audros bangas pasikinkyti sau naudinga kryptimi ir skrieti be baimės pasitikti to, kas nežinoma? Realiai – kiekvienos dienos?

Tada šis  Audiolaiškas ir jame pristatoma paties autoriaus Pauliaus Kovo įgarsinta audioknyga „Gyvenimas audroje“ yra kaip tik tau:

Ir visai nesvarbu, ar tu šeimos židinio kurstytoja, savo kelio ieškantis gimnazistas ar įmonės direktorius. Nes „Gyvenimo audroje“ pasakojimo stilius – suprantamas, temos – atpažįstamos ir aktualios, o išminties krislai žiba iš po kiekvienos naujos kelionių įspūdžių bangos. Sakyčiau, tai – audioknyga, kurią gali, o gal net ir turėtų perklausyti visa šeima, nuo mažo iki didelio.

„GYVENIMAS AUDROJE“, Pauliaus Kovo audioknyga

Paralelės

Audioknygos autorius P. Kovas kukliai save vadina knygos prodiuseriu, bet ir pats pripažįsta, kad „Gyvenimas audroje“ yra parašytas sąmoningai vedant paraleles tarp to, kas laukia jūroje ir žmogaus, įmonės, o ir visuomeninio gyvenimo kelionės.

Tiek gyvenime, tiek jūroje galima gudriai nusukti kampą siekiant išvengti audros. Tačiau lygiai taip pat svarbu vieną dieną pakreipti savo laivą audringo Horno kyšulio link ir drąsiai pasitikti tai, kas tavęs laukia – gyvenimą kvėpuojant pilnais plaučiais ir meile plakančia atvira širdimi saviems.

Bijome dažniausiai iš nežinojimo, o dažnai ir braidome po savo jūras iliuzijų rūkuose. „Gyvenimas audroje“ tarsi vandeniu nejučia užpildo nežinojimo spragas ir sklaido įsivaizdavimo miglas.

Audioknygoje tavęs laukia:

 • Devynis mėnesius trukusios lietuvių „Tūkstantmečio odisėjos“ aplink pasaulį jachtos „Ambersail“ dienoraštis pačių įgulos narių lūpomis.
 • Iš pažiūros poetiškas, o iš tikro – labai taiklus buriuotojų taisyklių pritaikymas mums atpažįstamose ar gąsdinančiose gyvenimo situacijose.
 • Sužinosi, kaip pasiruošti ir ką daryti ištikus krizei – jūroje, asmeniniame gyvenime ar versle. Taip pat:
  • Kaip svajonę paversti tikslu ir kaip jo siekti.
  • Kaip elgtis tavo komandą ištikus panikai.
  • Kodėl svarbu ne tik prisiimti, bet ir išmokti deleguoti atsakomybę.
  • Kiek daiktų reikia imti į kelionę ir kaip atsirinkti tik tai, kas yra reikalinga gyvenime.
  • Kaip prisijaukinti nepatogumus.
  • Kas yra jūrligė ir kodėl daugeliu atveju ji – tik mūsų galvose.
  • Kaip atsirinkti bendraminčių komandą.
  • Kodėl svarbu turėti misiją ir mylėti.

Keliskart klausydama audioknygos jaučiau besitvenkiančią ašarą. Nuo atpažįstamumo jausmo ir užplūdusio dėkingumo, kad tapau šios kelionės liudininke – tikrai aplankė pojūtis, kad sėdžiu su vyrais audringų vandenų talžomos jachtos kampe įsikibusi už bet ko, kad neapsiversčiau ir jausdama šios akimirkos svarbą. Gyva ir pasitikinti savo komanda, kokia visi ir esame.

Karaliai

Jei tikėtume teorija, kad žmogus jau viską žino, ši knyga yra puikus priminimas to, ką esame linkę primiršti ir užgrūsti po buities rūpesčiais. Lietuvos Karaliaus dieną, kurią šiandien švenčiame linkiu visiems prisiminti, kad esame savo gyvenimo karaliais ir galime valdyti savo karalystę išmintingai, su meile ir pasišventimu kažkam daugiau, žinodami esminius dėsnius ir jausdamiesi saugiai pasaulyje būdami savimi.

Kontekstas

2008 m. spalį prasidėjo devynis mėnesius trukusi „Tūkstantmečio odisėja“, žygis aplinkui pasaulį, subūręs viso pasaulio lietuvių bendruomenes į bendrą kvapą gniaužiančios kelionės patyrimą ir 2009 m. liepos 6 d. vainikuotas pirmą kartą viso pasaulio lietuvių kartu giedama Tautiška giesme. Lietuviai su jachta „Ambersail“ aplankė Europą, Afriką, Australiją su Okeanijos salynui priklausančią Naująja Zelandija, Pietų ir Šiaurės Ameriką.

Profesoriaus Egidijaus Aleksandravičiaus teigimu, ši audioknyga “(…)yra labai rimtas įrodymas to, kaip susilieja į viena kūrybiškų, veikiančių, ryžtingų, vaizduotės polėkį įvaldžiusių individualybių energija.

Tam tikra prasme, Ambersail  burės ir lietuvių sielos atskleidė siekiamybę ir viltis, kad šiame praktiškumo ir daiktiško vartojimo pasaulyje ne viskas matuojama paliečiamos ar paragaujamos naudos procentais, kad tiesiog turime dėti valios pastangas, jog laisvės, demokratijos ir garbingo žaidimo taisyklės taptų vertybėmis, be kurių mūsų visų gyvenimas prarastų prasmę ir skonį”.

Trumpai apie audioknygą:

Autorius: Paulius Kovas
Pavadinimas: „GYVENIMAS AUDROJE“
Skaito: Paulius Kovas, Nijolė Narmontaitė, Simas Stankus
Trukmė: 6 val. 46 min.
Ištrauka: 34 min.

Turiningos kelionės ir iki kito karto,
Jurga


Apie Autorių

Jurga Šeduikytė

Facebook Instagram

Audioknygas atradau neseniai, bet jos iš karto tapo vienu jaukiausių būdų sužinoti ką nors naujo ar nusiraminti prieš miegą išsisukusias mintis. Juk esu garso žmogus ;)


Pasidalink: