Gyvulių ūkis jau Audiotekoje

„Ši knyga – tai paminklas žmogaus niekingumui“ — Algis Ramanauskas-Greitai

Ar skaitei Orwello „Gyvulių ūkį“? Jei ne, dabar turi puikią galimybę su ja susipažinti audio formatu, nes ši knyga tik ką pasirodė Audiotekoje.

Kaip ir su dauguma „būtina perskaityti“ knygų, su šia aš susipažinau labai vėlai – kiek daugiau nei prieš metus. Ir ji tikrai paliko gilų įspūdį! 🐖

Knyga prasideda kaip graži pasakėčia: gyvuliai sugalvoja išsilaisvinti nuo žiauraus ūkininko Džounso ir ūkyje sukurti savo tvarką. Skamba gražiai, tačiau neleisk pradžiai suklaidinti – tai tikrai nėra ta audioknyga, kurią rekomenduočiau klausyti kartu su mažamečiais vaikais. Vėliau knygoje prasideda tokie dalykai, apie kokius aš nesapnavau savo baisiausiam sapne.

Nors ir labai norėčiau nesutikti su Algio Ramanausko (kuris, beje, šią knygą ir įgarsino) įvertinimu, jog „Gyvulių ūkis – tai paminklas žmogaus niekingumui“ (ypač dėl žmogaus niekingumo), visgi ši knyga tikrai atskleidžia tamsiąją žmogaus prigimties pusę. O kadangi knygos siužetas yra alegorija, tai iš šalies, emocionaliai taip neįsitraukiant į ją pažiūrėti kiek lengviau.

Šią knygą rašytojas Eric Arthur Blair (mums visiems žinomas George Orwell pseudonimu) parašė 1943 metais, kritikuodamas rusijos revolucijos ir Stalino režimą, tačiau jokie konkretūs politiniai įvykiai knygoje nėra minimi ir ji iki šių dienų neprarado savo aktualumo. Įdomu bus paskaityti tavo atsiliepimą ir sužinoti, ar sutinki su tuo ;).

Pabaigai, noriu pasidalinti 7-iais svarbiausiais Gyvulių ūkio įsakymais:

  1. Kas tik vaikšto dviem kojom, tas priešas.
  2. Kas vaikšto keturiomis arba turi sparnus, tas draugas.
  3. Jokiam gyvuliui nevalia dėvėti drabužių.
  4. Jokiam gyvuliui nevalia gulėti lovoje.
  5. Jokiam gyvuliui nevalia gerti alkoholio.
  6. Jokiam gyvuliui nevalia nužudyti kito gyvulio.
  7. Visi gyvuliai lygūs.

Pamėgink atspėti, į ką išvirto visi šie įsakymai besibaigiant knygai…

Apie audioknygą trumpai:

Autorius: George Orwell
Pavadinimas: „GYVULIŲ ŪKIS“
Trukmė: 2 val. 31 min.
Ištrauka: 20 min.

PASIKLAUSYK 20 MIN. NEMOKAMOS IŠTRAUKOS

GAUK 20% NUOLAIDĄ AUDIOKNYGAI

 

Linkėjimai!
Aurimas


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: