Kaip išmokti mokytis iš klaidų (nebūtinai savo)

Kaip jautiesi, kai padarai klaidą?

Jei tai nedidelė klaida tekste, kurį pamatė vos 5 žmonės — lyg ir nieko.

Bet kaip su didesnėmis klaidomis — kas, jei tai klaida reklaminiame plakate, kurį kasdien mato dešimtys tūkstančių žmonių? Vien nuo šios minties man pasidaro karšta (nors kaip tik neseniai mačiau tokį plakatą visame Vilniaus senamiestyje).

O kaip jaustumeisi, jeigu ši klaida — tavo klaida — būtų nulėmusi žmogaus mirtį? Ar… šimtų žmonių? Ir.. tą klaidą būtų įmanoma nuslėpti.

Ar nuslėptum ją? Ar, visgi, pripažintum tai — kad ir kiti galėtų pasimokyti iš tavo klaidos, ir panašių nutikimų būtų galima išvengti ateityje?

Audiotekoje tik ką pasirodžiusioje audioknygoje — pasakojimas būtent apie tai: kaip išmokti pasimokyti iš savo klaidų, o ne slėpti jas, net jei (ypač jei!) jos kainavo labai brangiai:

Matthew Syedo audioknyga „Juodosios dėžės metodas“

Knygoje autorius išsamiai nagrinėja dvi industrijas, kuriose klaidos dažnai kainuoja gyvybes: aviaciją ir mediciną.

Kodėl būtent šias?

Nes dar visai neseniai aviacija buvo procentaliai viena daugiausiai žmonių gyvybių nusinešančių sričių (pirmosiose armijos aviacijos mokyklose mirtingumas buvo arti 25%).

Tačiau aviacija išmoko mokytis iš savo klaidų, padarė milžinišką pažangą ir dabar yra viena saugiausių industrijų (pavyzdžiui 2013 metais visame pasaulyje įvyko 36,4 milijono komercinių skrydžių, jais skrido daugiau nei 3 milijardai keleivių, žuvusių — tik 210).

O štai medicina… 2013 metais „Journal of Patient Safety“ paskelbto tyrimo duomenimis, dėl išvengiamos žalos kasmet miršta daugiau nei 400 000 žmonių. Tokį netekčių skaičių atitiktų kas parą nukrintantys du dideli keleiviniai lėktuvai.

Audioknygoje išgirsi ne vieną šiurpą keliančią istoriją, kaip galima buvo išvengti nelaimės, tačiau to padaryti nepavyko:

  • Elaine Bromiley — jaunos dviejų vaikų mamos „eilinė“ nepavojinga operacija,
  • „Malaysia Airlines“ 370 reisas,
  • Klaidingai paskirtos mirties bausmės,
  • „US Airways“ 1549 reisas (šiame, tiesa, per plauką nelaimės pavyko išvengti),
  • Ir daugybė istorijų iš įvairiausių sričių — nuo filmų industrijos, teisės iki socialinės rūpybos programų.

Autorius audioknygoje ne tik dalinasi šiomis istorijomis, bet ir analizuoja, dėl kokių priežasčių tam tikrose srityse įvyksta klaidos, kodėl jos nuslepiamos ir ką galima būtų keisti, kad ateityje panašių klaidų būtų išvengta.

Sužinoti šias priežastis paliksiu malonumą tau (kai kurios jų mane tiesiog šokiravo), o dabar — trumpai apie autorių ir… kaip šios audioknygos Audiotekoje gali klausytis nemokamai.

Apie autorių

Matthew Syed – ne vieną apdovanojimą pelnęs „The Times“ ir „The Sunday Times“ žurnalistas ir net šešių bestselerių autorius. Jo mėgstamos temos — kompleksiškumas, kintamumas, našumas, inovacijos, antropologija, psichologija, ryšiai tarp sėkmės ir nesėkmės.

Man jo pasakojimo stilius labai patinka, todėl ir jau anksčiau Audiotekoje pasirodžiusią jo audioknygą „Mąstymas be sienų“ suklausiau su didžiausiu malonumu. Ir labai laukiau kada pasirodys ši — pati garsiausia jo knyga — Juodosios dėžės metodas“.

Tad pabaigai — kaip šios (ir daugiau nei 350 kitų audioknygų) ateinančias 14 dienų gali klausytis nemokamai.

Klausyk nemokamai

Ar jau matei, kad mes turime milžinišką naujieną Audiotekoje?

Ji vadinasi Audioteka Club, ir taip — tai yra klausyk-kiek-širdis-geidžia audioknygų prenumerata!!! 🥳

Visus metus kartu su Audioteka komanda dirbome, kad galėtume pristatyti tau šią naujieną ir džiaugiuosi, kad pagaliau Audioteka Club veikia!

Štai pagrindiniai akcentai ir atsakymai į dažniausiai apie ją užduodamus klausimus:

👉 Pirmos 14 dienų — NEMOKAMAI. Tai reiškia, kad pirmas 14 dienų nuo prenumeratos užsakymo gali nemokamai klausytis bet kurios prenumeratoje esančios audioknygos (įskaitant ir šią).

👉 Kaina po šių 14-kos dienų — 9,99€/mėn. (nuskaitoma tik po 14-kos dienų)

👉 Per svetainę užsakyti pigiau! Programėlėje prenumeratos kaina — 12,99€/mėn. (tačiau funkcionalumas užsakant per svetainę lygiai tas pats — audioknygų galėsi klausyti per programėlę).

👉 85% mūsų turimų audioknygų įeina į prenumeratą (šiuo metu tai 351 audioknyga).

👉 Prenumeratoriai gali klausyti kiek nori — t.y. čia NE kreditų sistema. Pradėjai klausyti vienos, nepatiko — numetei ir gali klausyti kitos.

👉 Nutraukus prenumeratą (ir pasibaigus einamajam prenumeratos mėnesiui) — toliau klausyti nebegali. Bet visos ĮSIGYTOS audioknygos lieka kaip buvę.

👉 Klausyti galima tik per naująją Audioteka programėlę (ji nauja jau virš metų, bet tikrai dar yra kas naudoja senąją).

👉 Galima klausyti ir be interneto (t.y. galima pasirinktas audioknygas atsisiųsti į programėlę — kaip netflix’e).

👉 Katalogas nuolat pildomas (2-5 naujos audioknygos kiekvieną mėnesį).

Ir dar vienas bene dažniausiai pasitaikantis klausimas: kaip mes atsirenkame, kurios knygos įeina į prenumeratą? Tai iškart atsakau, kad mes jų neatsirenkame. Mes siekiame, kad kuo daugiau audioknygų būtų prieinamos prenumeratoje ir keliame visas, kurioms turime licenciją — t.y. autorių/leidėjų raštišką sutikimą.

PLAČIAU APIE PRENUMERATĄ ČIA

Trumpai apie audioknygą:

Autorius: Matthew Syed
Pavadinimas: „Juodosios dėžės metodas“
Skaito: Simas Stankus
Trukmė: 10 val. 54 min.
Ištrauka: 30 min.

Nemokamos ištraukos pasiklausyti gali čia.

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: