Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi

Klausau Audiotekoje tik ką pasirodžiusio Dale Carnegie bestselerio, kuris, na… iš tiesų parašytas dar 1948-tais metais, ir — toks keistas déjà vu jausmas. Nors anksčiau knygos neskaičiau ir neklausiau, bet vietom knyga atrodo tokia… kažkur girdėta! Dabar suprantu iš kur atėjo visi tie pasakymai: „jei nieko negali dėl to padaryti, tai kam nerimauti?“ Ir… kas išpopuliarino garsųjį „gyvenkime šia diena“.

Taigi, pasikalbėkim apie nerimą, kurio mūsų kasdienybėje šiandien tikrai kur kas daugiau nei reiktų. O tuo pačiu — ir apie Audiotekoje tik ką pasirodžiusią Dale Carnegie audioknygą.

Bet prieš tai privalau pasakyti, kad šis laiškas nėra profesionali gydytojo specialisto konsultacija ir nėra pagrindas savarankiškam psichosomatinių ligų diagnozavimui ar gydymui.

O dabar galim grįžti prie audioknygos. Audioknyga, kuri tik ką pasirodė Audiotekoje — tai:

Dale Carnegie audioknyga „Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“

Gal jau skaitei ją? Ne? Tuomet leisk tau papasakoti, atsakymus į kokius klausimus rasi šioje audioknygoje.

Tik prieš tai, turiu pasakyti štai ką: svarbiausią patarimą apie tai, kaip atsikratyti nerimo rasi nemokamoje audioknygos ištraukoje — per pirmąsias 30 minučių. Todėl pradėti rekomenduoju būtent nuo to. Šią ištrauką šį kartą priklijavau ir prie audiolaiško. Na, kad būtų paprasčiau.

Kuo blogas tas nerimas?

Juokingas klausimas, ar ne? Bet.. man atrodo, kad verta apie tai trumpai pasikalbėti, nes mes dažnai susimąstome tik apie pirmines nerimo pasekmes — nerimauti nemalonu. Dėl nerimo neišsimiegam, būnam surizę, sunku susikaupti, sunku dirbti, sunku gyventi.

Tačiau net ir šios knygos rašymo metu — beveik prieš 100 metų — jau buvo žinoma, kad ìlgainiui nerimas turi labai rimtų pasekmių. Kalbu ne apie pilvo spazmus ar nugriaužtus nagus, o apie rimtas psichosomatines ligas — negalavimus, kurių priežastis beveik visada yra būtent nerimas. Tai tokios ligos kaip:

 • Astma
 • Migrena
 • Įvairiausios alergijos
 • Širdies ir kraujotakos sutrikimai
 • Skrandžio opa
 • Bulimija, anoreksija
 • Ir kiti virškinimo sutrikimai (ar net onkologinės ligos!)

Šios ligos prasideda galvoje — mes išgyvename baimę, nerimą, pyktį, ar net depresiją, tačiau galiausiai emocijos įgauna ir fizinę formą. O gydyti visa tai bandome vaistais šalindami nerimo sukeltus simptomus užuot spręsdami tikrąją problemą ir priežastį — nerimą.

Nežinau kaip tau, bet man tai atrodo, mažų mažiausiai, neproduktyvu.

Yra kitas būdas

Dar nuo to laiko, kai prieš 8 metus perskaičiau Goldratt’o „TIKSLĄ“, labai tvirtai įtikėjau, kad visada reikia ieškoti tikrosios problemos priežasties ir spręsti ją.

Kodėl?

Nes spręsdami simptomus, mes be reikalo švaistom energiją (šiuo atveju — dar ir pinigus, bei patį brangiausią savo turtą — sveikatą). Ir… panaikinus vienus simptomus, visada atsiranda nauji simptomai — nes neišsprendžiam pamatinės priežasties.

Čia panašiai kaip žaisti žaidimą „Whac-A-Mole“ — trenki su kūju vienam kurmiui, išlenda kitas. Ir taip be galo be krašto.

Kur kas produktyviau yra tą patį laiką skirti tikrosios priežasties paieškai, kuri, dažniausiai, yra viena. Pašalinus tikrąją priežastį, netrukus išnyksta ir simptomai. Mačiau tai savo gyvenime jau šimtus kartų.

Kalbant apie psichinę ir fizinę sveikatą, šių negalavimų priežastis labai dažnai yra nerimas. O jau apie tai, kodėl kyla nerimas, t.y. kokios yra paties nerimo priežastys ir kaip jas panaikinti — leisiu papasakoti pačiam knygos „Kaipatsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“ autoriui.

Audioknygoje sužinosi:

 1. Kaip analizuoti ir spręsti nerimą sukeliančias problemas?
 2. Kaip įveikti įprotį jaudintis anksčiau laiko?
 3. Kaip apsisaugoti nuo nerimo dėl kritikos?
 4. Kaip išvengti nuovargio ir visada atrodyti jaunai?
 5. Kokie septyni būdai padės pajusti dvasios ramybę?

Taip pat — kaip tu gali kasdien pailginti gyvenimą viena valanda, kas mus vargina ir kaip to išvengti, kaip įveikti nuobodulį, nemigą ir, na, kaip galiausiai nustoti jaudintis dėl niekų ir išmokti gyventi šia diena.

Skamba per gerai, kad būtų tiesa? Reikia nepamiršti, kad — tam, kad tai pasiekti, reiks ne tik pasiklausyti audioknygos, bet dar ir pritaikyti tai savo gyvenime.

O pradėti gali jau šiandien! Nuo šios nemokamos ištraukos.

Trumpai apie audioknygą:

Autorius: Dale Carnegie
Pavadinimas: „KAIP ATSIKRATYTI NERIMO IR PRADĖTI GYVENTTI“
Skaito: Simas Stankus
Trukmė: 9 val. 4 min.
Ištrauka: 30 min.

Nemokamos ištraukos pasiklausyti gali čia.

Linkėjimai,

 

P.S. Audioknygos pristatymo proga, iki šio sekmadienio, spalio 24 d., su kodu „NAUJIENA“ audioknygai –30% nuolaida.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: