audioknyga apie tave — jau Audiotekoje

Kaip laikaisi? Ar dar nenusibodo ši ilgaaaa tamsi žiemaaa?

Nors aš tik ką po atostogų, vos penkios (ir dar gan saulėtos) dienos Lietuvoje — bet jau taip pasiilgau spalvų, šviesos, atbudimo! Tai kol kas tenka vaduotis klausant įdomių audioknygų… ☺️

Noriu pakviesti tave kartu pasiklausyti naujienos, su kuria vaikštinėju šią savaitę. Ji — apie tave, mane ir visus kitus žmones:

KŪNAS. Vadovas po žmogaus organizmą
Bill Bryson

Vos pasirodžiusi knyga tapo New York Times bestseleriu, Washington Post ją pripažino metų knyga, o Goodreads ji buvo nominuota premijai mokslo ir technologijų kategorijoje – čia knyga surinko jau virš 80 tūkst. įvertinimų ir daugiau nei 9 tūkst. apžvalgų (tai yra labai daug).

Audioknygoje amerikiečių žurnalistas ir mokslo populiarintojas Bill Bryson, surinkęs begalę pribloškiančių mokslinių faktų apie mūsų odą, smegenis bei kitus organus ir juose tarpstančius mikroorganizmus, pasitelkęs sveiką humoro dozę, kviečia pakeliauti po visų mūsų kūnus.

Ar žinojai, pavyzdžiui, kad ūkinių prekių parduotuvėje maždaug už penkis dolerius galima nusipirkti visų cheminių medžiagų, sudarančių žmogaus organizmą? Viso mus sudaro vos 59 elementai! (tiesa, kaip paaiškėja vėliau, reikiama visų jų masė kainuotų gerokai daugiau nei penki doleriai).

Štai vos keletas įdomių faktų, kuriuos sužinosi knygoje:

  • Koks organas sunaudoja daugiausiai energijos — net ir miegant?
  • Kas kiek laiko visiškai atsinaujina žmogaus oda? O kaip kiti organai?
  • Kuo mums tokios svarbios bakterijos, kad bendra jų masė gali sudaryti net 2 kg?!
  • Kodėl iš 270 kaulų su kuriais gimstame, suaugus lieka vos 206?
  • Kiek kartų galėtume apjuosti žemę vieno žmogaus kraujagyslėmis, išdėstę jas viena po kitos?
  • Koks vienas kūno organas gali regeneruotis pašalinus net 75% jo?
  • Apie mikrobiomą — kodėl ji gyvybiškai svarbi mūsų sveikatai, įskaitant virškinimą, imuninę sistemą ir netgi – elgesį?
  • Kokį informacijos kiekį (jau paskaičiuota tiksliai) gali išlaikyti žmogaus smegenys?
  • Kas stipresnis — žmogaus kaulas ar betonas?

Net nežinau ar čia bent šimtatūkstantoji dalis to, ką įdomaus išgirsi šioje audioknygoje. Kadangi visos jos neperklausiau ir pats — mūsų laukia dvi be galo įdomios savaitės. 😊

Beje, jeigu įdomu, kaip knyga suskirstyta, greičiausiai labai nenustebinsiu pasakęs, kad kiekvienas skyrius — kitas organas arba organų grupė: oda ir plaukai, mikroorganizmai, smegenys, galva, burna ir gerklė, širdis ir kraujas, cheminiai elementai, griaučiai, judėjimo organai ir t.t.

Panašu, kad reikės rekomenduoti ir savo devintokui. Taip smagiai ir įdomiai apie kūną biologijos pamokose tikriausiai nepasakoja.

Klausyk nemokamai

Ar jau išbandei Audioteka Club? O gal šiuo metu esi Audioteka Club narys? Jei taip — šios audioknygos gali klausytis nemokamai. O jei dar nesi — kodėl gi neprisijungus prie jau 7855 narių bendruomenės?

Primenu, su Audioteka Club:

Jei, visgi, nori tik susipažinti su audioknyga:

35 MIN. NEMOKAMĄ IŠTRAUKĄ RASI ČIA

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Bill Bryson
Pavadinimas: „KŪNAS. Vadovas po žmogaus organizmą“ 
Skaito: Paulius Čižinauskas
Trukmė: 15 val. 35 min.
Ištrauka: 35 min.

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: