Vaikiškai paprasta audioknyga apie pinigus ir sėkmę

Ar norėtum gyventi geriau?

Kvailas klausimas, ar ne? 🙂 Manau, dauguma mūsų to norėtume. Ir dažnai geresnį gyvenimą siejame su geresne finansine situacija. Aš taip pat manau, kad tvirtas finansinis pagrindas yra svarbus mūsų gerovės jausmui.

Tačiau su pinigais dauguma mūsų elgiamės vadovaudamiesi principais, taisyklėmis, įsitikinimais, perimtais iš tėvų ar senelių, kurie gyveno visai kitomis sąlygomis (ne kapitalizmo). Man atrodo, būtų labai sveika tuos principus bei įpročius peržiūrėti — apmąstyti, kurie vis dar efektyvūs šiandien, o kurių būtų galima atsisakyti.

Bodo Schäfer buvo vienas pirmųjų mano kartos sėkmės mokytojų, paneigusių daugybę klaidingų įsitikinimų, kuriuos aš turėjau apie sėkmę ir pinigus. Puikiai pamenu kaip varčiau jo knygą „Kelias į finansinę laisvę“ — prieštaraudamas viskam, niekaip negalėdamas patikėti, kad tokie dalykai įmanomi ir kad tikrai viskas galėtų būtų taip paprasta (beje, tai taip pat buvo ir pirmoji mano sėkmės literatūros knyga).

Tikiuosi, kada nors galėsime išleisti ir šią jo knygą.

O šiandien — noriu pasidalinti kitu jo bestseleriu, kurį Bodo rašė vaikams ir paaugliams, bet — išleidus jį, nutiko vienas keistas dalykas… Kalbu apie šią audionaujieną Audiotekoje:

MANIS arba PINIGŲ ABĖCĖLĖ

-Bodo Schäfer- 

Išleidus „Manį“, autorius sulaukė gausybės atsiliepimų iš tėvų tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse (knyga išversta į 29 kalbas) — paaiškėjo, kad suaugusiems toks formatas taip pat daug labiau patinka, ir daug geriau padeda įsisąmoninti esminius turtėjimo ir sėkmės principus. Taip knyga netrukus tapo bestseleriu.

Beje, žinau net vieną organizaciją Lietuvoje, kur kiekvienam prisijungiančiam prie komandos, ši knyga yra privalomas skaitinys susipažinimui su finansų pagrindais.

Apie ką ši knyga

„Manis“ — tai pasakojimas, kuriuo Bodo atskleidžia su kokiais iššūkiais dauguma mūsų susiduriame, praktiškai pradėję keisti savo finansų nuostatas bei įpročius. Čia susipažinsime ir su pačiais principais, kuriais jis pirmą kartą pasidalino knygoje „Kelias į finansinę laisvę“, ir su praktiniu jų pritaikymu.

Knygoje kalbantis šuo vardu Manis moko Kirą, nepasiturinčioje šeimoje gyvenančią vienuolikmetę mergaitę, kaip tinkamai elgtis su pinigais. Kiros tėvai nuolat pykstasi, o dažniausia jų ginčų priežastis — pinigai ir jų turimos skolos.

Kai Kira, primokyta Manio, pradeda taikyti sėkmės dėsnius, ne viskas klojasi taip, kaip norėtųsi. Manau, dauguma mūsų — jei bent kartą bandėme daryti panašius pokyčius savo gyvenime — Kiroje atpažinsime save.

Knygoje autorius supažindins mus net su trisdešimt keturiais pinigų, sėkmės ir investavimo dėsniais. Pasidalinsiu keletu jų čia:

Pirmiausia išsiaiškinkime, ką jums iš tikrųjų reiškia pinigai.
Įsivardykime svarbiausius tikslus. Kodėl keletą tikslų turime išbraukti iš savo „didžiojo pageidavimų sąrašo“.
Kaip mums padeda pasąmonė ir kokias sąlygas privalome vykdyti, kad taip būtų.
Kodėl vien didesnės pajamos nepadeda išspręsti mūsų finansinių sunkumų.
Ką daryti, kad ilgainiui neatsisakytume savo sumanymų. Vizualizavimo menas.
Ne visada bus lengva. Atsiras žmonių, kurie atkalbinės nuo svajonių ir užsibrėžtų tikslų siekimo. Dažniausiai tai bus draugai ar šeimos nariai. Vis dėlto yra paprastų priemonių ir būdų nesileisti išmušamiems iš vėžių.
Kodėl sėkmės žurnalas padeda vis daugiau uždirbti ir kodėl jo dėka imame labiau pasitikėti savimi.
Kaip savo mėgstamiausią užsiėmimą paversti profesija ir taip dar padidinti savo nuopelnus.
Svarbiausia įgyvendinimo taisyklė: 72 valandų taisyklė.
Tikroji laimės prigimtis ir kaip tapti laimingesniems.

Taip pat Bodo knygoje skiria daug dėmesio investavimui — investavimo principus jis pateikia taip, kad net vaikams būtų aišku. Štai keletas esminių principų, kurių knygoje išmoko Kira:

1. Vienas veiksmingiausių būdų pagausinti savo pinigus – investicijų klubas. Penkios taisyklės, kurios užtikrina sėkmingą klubo veiklą.
2. Stebuklinga formulė, kaip iš nieko pasidaryti pinigų.
3. Penkios bet kokio pinigų investavimo taisyklės.
4. Kas yra tos akcijos ir kaip jos iš tikrųjų funkcionuoja. Kaip gaunamas pelnas (pelnas iš kurso ir dividendai). Ar investavimas į akcijas yra teisingai jūsų pasirinktas kelias. Netrukus galėsite apsispręsti.
5. Kodėl akcijų fondai tokie patikimi ir duoda gerą pelną. Trys kriterijai, pagal kuriuos turėtumėte rinktis saugų fondą.
6. Ką investavus į fondą galima gauti iš savo pinigų. Procentų procentai.
7. Kintamumas: kaip apsvarstyti rizikos ir pelno santykį.
8. Kaip atmintinai nesunkiai apskaičiuoti procentus ir procentų procentus.
9. Ką reikėtų daryti, jei kristų kursas. Kaip iš tokios situacijos išspausti didelį pelną.
10. Ką iš tikrųjų reiškia infliacija ir kaip nesunkiai apskaičiuoti jos poveikį savo pinigams. Kaip infliacija gali tapti jūsų geriausia drauge, jei tik būsite tinkamai investavę.

Nesvarbu ar turi kiek vyresnio amžiaus vaikų ir tai darysi su jais, ar vienas — jeigu finansų tema tau kelia sumaištį, jauti, kad nesi dar išsisprendęs šio klausimo savo gyvenime, labai rekomenduoju pasiklausyti 20 minučių ištraukos — galbūt ir tau ši audioknyga pasirodys įdomi, naudinga, ir, galiausiai, padės gyventi geriau.

20 min. trukmės nemokamą ištrauką rasi čia.

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Bodo Schäfer
Pavadinimas„MANIS, ARBA PINIGŲ ABĖCĖLĖ“
Vertėja: Vida Balvočienė
Skaito: Vita Ličytė
Trukmė: 4 val. 35 min.
Ištrauka: 20 min. 

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: