Kaip tavo gyvenimas atrodytų, jeigu jis būtų idealus? (ir kaip jį tokį susikurti)

Turiu klausimą: kaip atrodytų tavo gyvenimas, jeigu jis būtų idealus?

Klausiu ne šiaip sau.

Tai labai svarbus klausimas, kurį pirmą kartą išgirdau klausydamas Stephen Covey audioknygos „7 efektyviai veikiančių žmonių įpročiai“. Šis klausimas — antrojo įpročio esmė: pradėdamas, galvok apie pabaigą.

Jeigu turi aiškų atsakymą į šį klausimą, tuomet lieka „tik“ susikurti tokį gyvenimą (ir taip, labai gali būti, kad čia pasitarnaus ir kiti šeši įpročiai).

O jeigu ne?

Tuomet, tikiu, paklausęs šios knygos, kur kas aiškiau pamatysi, kodėl turėti atsakymą į šį klausimą yra taip svarbu.

Apie šią saviugdos klasiką greičiausiai girdėjai jau ne kartą (juolab, kad vos prieš mėnesį Audiotekoje pristatėme ir Covey paruoštą audioprogramą pagal šią knygą), todėl šiandien nusprendžiau parašyti ne apie knygą, o apie vieną be galo svarbų įrankį — laiko sanaudų schemą.

Laiko sąnaudų schema

Knygoje autorius labai daug dėmesio skiria „laiko vadybai“, o vienas (mano akimis) geriausių jo siūlomų įrankių prioritetams peržiūrėti — tai laiko sąnaudų schema:

Jeigu dažnai trūksta laiko tam, kas tau yra svarbu gyvenime — greičiausiai atidžiau panagrinėjus šią lentelę, nesunkiai rasi atsakymą ir į klausimą — KODĖL taip nutinka?

Dvi dažniausiai iškylančios problemos, kurias aš pastebiu savo gyvenime:

a) Nesvarbūs darbai „apsimetinėjantys“ svarbiais (skambučiai, laiškai, žinutės, įvairiausi „bendradarbiavimo“ pasiūlymai ir dar daug daug kitų „apsimetėlių“).

b) „Gaisrų gesinimas“ — problemos, kurios išlenda dėl proaktyvumo stokos, kuomet per mažai dėmesio skiriu II-ajam kvadrantui.

O Covey sako, kad būtent II-ojo kvadranto veiklai daugiausiai dėmesio mes ir turėtume. Ilgainiui taip turėsime vis mažiau skubių ir svarbių darbų (gaisrų) iš I-ojo kvadranto.

Na o dėl III ir IV kvadrantų — greičiausiai jau akivaizdu, kad visa tai yra nesvarbūs dalykai (net pagal apibrėžimą), ir tam galime sau leisti skirti laiko tik tuo atveju jeigu jau pasirūpinome tikrai svarbiais dalykais. (nuolat kovoji su svarbių darbų atidėliojimu? klausyk knygos 😉).

Žinoma, į pačią lentelę kiekvienas mūsų įrašysim visai kitus dalykus — labai gali būti, kad susirinkimai ir telefono skambučiai tau yra II-ojo kvadranto veikla.

Kviečiu peržiūrėti savo dieną, ir pastebėti — kiek laiko praleidi I, II, III ir IV kvadrante? Jeigu daugiausiai laiko skiri nesvarbiems dalykams, tikriausiai nieko nuostabaus, kad svarbūs dalykai taip ir lieka nepadaryti laiku? 😏

O galbūt PAILSĖTI šiuo metu yra pats svarbiausias „darbas“, kuris niekada neatrodo pakankamai skubus, tačiau vis dėlto turėtų būti II-ajame kvadrante?

Jeigu dar nežinai šios knygos…

Laiko sąnaudų schema — tai tik vienas iš daugybės asmeninės lyderystės įrankių, su kuriais susipažinsi audioknygoje.

Visi septyni įpročiai sudaro vientisą sistemą, su kuria gali susipažinti pradėdamas šios audioknygos klausytis nemokamai (pirmos 45 min.).

Šios audioknygos pasirodymo Audiotekoje aš laukiau jau visus 7 metus (įdomus sutapimas – po metus kiekvienam įpročiui :)). Tad labai tikiuosi, kad ji tikrai patiks ir tau. Bet kur kas svarbiau — kaip ji pakeis tavo gyvenimą.

Lauksiu tavo atsiliepimo — ir nebūtinai tik perklausius audioknygą. Net įdomiau būtų jį išgirsti po pusmečio ar metų, kai realūs pokyčiai tavo gyvenime jau bus įvykę.

Kviečiu pradėti audioknygos „7 efektyviai veikiančių žmonių įpročiai“ klausyti nemokamai (nors per Audioteka programėlę tikrai daug patogiau):

 

Linkėjimai,

P.S. Su nuolaidos kodu MINUS20 dabar šitą audioknygą gali įsigyti 20% pigiau! Nuolaidos kodą gali įvesti čia, Audioteka svetainėje.


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: