Kaip pakelti savivertę ir įgauti pasitikėjimo savimi jei esi intravertas? Su šia audioknyga.

Ar tau teko girdėti apie TED konferenciją? Ne TEDx, bet TED.

Richard Branson, Bill Clinton, Stephen Hawking, Bill Gates, Jamie Oliver, Bono  – tai tik keletas įžymybių, skaičiusių pranešimus šioje kasmetinėje konferencijoje, kuri dar iki TEDx laikų burdavo pasaulio įtakinguosius dalintis idėjomis, kurios gali pakeisti – ir jau keičia – pasaulį.

Bestselerio „Tyla“ autorės Susan Cain TED pranešimas pavadinimu „Intravertų galia“ iki šiol yra vienas populiariausių TED – sulaukęs jau daugiau nei 22,4 milijonų peržiurų.

Bill Gates, dalyvavęs konferencijoje tais metais, sakė: „Tai vienas geriausių visų laikų TED pranešimų!“ (galbūt ir nekeista turint omeny, kad jis pats yra intravertas)

Ir, nors pranešimas iš tiesų vertas dėmesio, ir labai rekomenduoju jį pažiūrėti, tai buvo vienas tų retų atvejų, kai pranešimas TED’e yra tik intriguojanti įžanga į gilią, moksliniais tyrimais paremtą, net 7 metus ruoštą knygą. Knygą, kuri po daugiau nei metų pertraukos, sugrįžo ir į Audioteką:

Taip – sugrįžo.

Kadangi ir man ši knyga padėjo geriau suprasti save, suprasti, kad esu normalus (net jei esu intravertas), ją išleidome audio formatu vos tik jai pasirodžius – ir ji ilgą laiką buvo Audioteka perkamiausių sąraše.

Tačiau pasibaigus terminui, licencijos nebepratęsėme. Kodėl nepratęsėme – atskira istorija (beje, labai intravertiška), kurią papasakosiu kada prie progos. Svarbiausia, kad ji vėl čia – Audiotekoje. 😌

O dabar norėčiau trumpai papasakoti apie pačią knygą ir kam vertėtų ją paklausyti.

Apie audioknygą „Tyla“

Net nežinau nuo ko pradėti… Ši audioknyga – tokia įvairialypė, kad labai sunku įsprausti ją į kažkokius rėmus.

Tačia man – tai tarsi intraverto, gyvenančio ekstravertiškoje visuomenėje, manifestas:

  • Susan Cain remiasi faktais, statistika, tikromis istorijomis ir jos pačios socialiniais tyrimais, ir parodo, kad introvertai gali tapti (ir tampa!) sėkmingi ne nepaisantsavo intravertiškumo, o būtent dėl jo.
  • Ji lygina skirtingas verslo aplinkas, komandinio darbo metodus, aptaria kas padeda labiau atsiskleisti intravertams, ir kas – ekstravertams. (Pvz. ekstravertiškas vadovas geriau vadovauja kai gauna mažiau įžvalgų iš kitų komandos narių, o intravertiškas – priešingai)
  • Knyga padeda pamatyti, kad tu nesi nenormalus, jei mėgsti dažnai pabūti vienumoje, jei nuo „networking’o“ vakarėlių tave pykina, jei geriausia pramoga tau – vakaras su knyga.

Noriu pasidalinti viena citata, labai gražiai apibūdinančią intravertą:

„<..> Tuo tarpu intravertai, nors dažnai ir turi gerus socialinius įgūdžius ar net mėgsta verslo susitikimus, bet po kiek laiko – jiems tiesiog norisi grįžti namo ir įsisukti į šiltą antklodę. Savo socialinę energiją jie mieliau taupo savo artimiausiems draugams, kolegoms ar šeimai. Jie klauso daugiau nei kalba, prieš kalbėdami – gerai apgalvoja, ir labai dažnai raštu išreikšti savo mintis jiems sekasi kur kas geriau nei žodžiu. Jie nemėgsta konfliktų. Bereikšmiai pokalbiai jiems kelia šiurpą, tačiau jie labai mėgsta gilius pokalbius.“

Jei jauti, kad dėl tavo intravertiškumo, kenčia tavo savivertė, pasitikėjimas savimi (ar, galbūt, kaip ekstravertui, intravertai atrodo „nenormalūs“), ši audioknyga padės suprasti, kad intravertai ir ekstravertai tiesiog gyvena visiškai skirtinguose pasauliuose. Tačiau abu šie pasauliai yra nuostabūs ir vienodai svarbūs.

Dar vienas dalykas…

Šią knygą įskaitė Ernesta Platūkytė, kuri taip pat yra introvertė (ją, beje, ši knyga labai stipriai palietė – todėl ir sutiko ją įgarsinti), ir esu girdėjęs iš keleto ekstravertų, kad norėtųsi, jog knyga būtų įskaityta greitesniu tempu.

Išduosiu paslaptį: Audioteka programėlėje tu pats gali keisti skaitymo tempą. Lėčiau, greičiau, kaip tik tau labiau patinka. Jei nerasi kaip tą padaryti – brūkštelėk mūsų pagalbos skyriui, būtinai padėsim.

Apie audioknygą trumpai:

Image

Autorius: Susan Cain
Pavadinimas: „TYLA. Introvertų galia pasaulyje, kuris nesiliauja kalbėjęs“
Trukmė: 14 val. 22 min.
Ištrauka: 1 val. 30 min.

🎧 PASIKLAUSYTI 1.5 val. NEMOKAMOS IŠTRAUKOS

GAUK 20% NUOLAIDĄ AUDIOKNYGAI

 

Linkėjimai!

Audioteka.lt įkūrėjas


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: