Antroji Martyno Starkaus audioknyga apie keliones „Tuk tuk Indija“

Kol laukiam vasaros atostogų (arba planuojam šiemet apsieiti ir be jų), siūlau giliai iškvėpti ir spraustis tarp penkių vyrukų į ankštą ir aikštingą automobilę vardu Lachudra 🚐

Laukia įspūdžių pilna kelionė nuo vienos Indijos pakrantės iki kitos su pakeleiviais, kurių pavydės bent pusė Lietuvos (aš tai tikrai…):

„TUK TUK INDIJA“, Martynas Stankus

Gali skaityti toliau arba paklausyti Audiolaiško čia 🎧:

Nors gal geriau iš karto klausyti audioknygos. Skaito pats autorius, o daug apie kelio knygą pasakoti, tai turbūt tas pats, kaip būti uoliu gidu, kuris nuotoliniu būdu bando vest ekskursiją apie vietą, kurioje niekada nebuvo, bet labaaai jau daug skaitė.

Todėl šį kartą – trumpai.

Su kuo važiuosim?

Ekipažą sudaro:

  • 4 lietuviai vyrai.
  • Du iš jų visuomenei (ar bent jau man) žinomi kaip TV ir radijo laidų vedėjai, žurnalistai,  keliautojai ir viešųjų karantino laiškų tarp miesto ir kaimo pradininkai – Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius.
  • Vairuotojas Habibas, kuris pažeidė ilgai keliautojų puoselėtą paprotį neplauti kelionės automobilio, bet kelionė be jo būtų neįvykusi.
  • Lachudra – garbingo amžiaus, maža, balta ir nepamainoma Indijos keliuose transporto priemonė.
  • Tuk tuk’ai – triračiai automobiliukai, kuriais keliauti, deja, nepavyko. Visa istorija ir bandymų rezultatai – audioknygoje.

O klausytojo-pakeleivio kėdutė skirta Tau!

Martynas Starkus pasakoja taip, kad jautiesi ekipažo dalimi ir nevalingai norisi spaudyt pedalus ar signalą. Nes… kiek galima paskui tą suklerusį autobusą važiuot, o ir pypsėti Indijos keliuose gal net svarbiau nei vairuoti.

Kelionės planas ir neplanuota „vinis“

Pradžioje viena svarbiausių kelionės dalių – automobilio paieškų ir derybų su vietiniais ritualas.

Neįtikėtinos Indijos įvaizdis pasitvirtino iš karto – neprašytų magaryčių ekipažas gavo ir vairuotoją. Bet negi prieštarausi? Vietinis – pravers ilgoj kelionėj per svetimą žemę.

Pagaliau pajudėjus iš Mumbajaus, kelias vedė nuo rytinės šalies pakrantės  iki Kalkutos ir Bengalijos įlankos.

Pakeliui nuotykiai, netikėtos pažintys, maisto skonių įvairovė, žmonių istorijos ir papročių įdomybės, linksmi pokštai ir visai rimtai papasakoti faktai apie šalį.

O ratukas atgal – truputį šiauriau per Varanasį, Delį, vieną iš pasaulio stebuklų Tadž Mahalį  – vėl grąžinant Lachudrą ir vairuotoją Habibą į triukšmingąjį Mumbąjų.

Tik įvykiai sutapo taip, kad Mumbajus grįžtant atgal buvo neįprastai pritilęs ir sukrėstas įvykių apie kuriuos tuo metu kalbėjo visas pasaulis.

Keliautojams teko prisiminti savo žurnalistinę patirtį ir apie tragediją pasakoti Lietuvos žiūrovams bei klausytojams.

Nesinori užbaigti liūdnai, nes keliautojai grįžo namo sėkmingai, o Indija, nepaisant visų tada ir dabar ją užklumpančių nelaimių ir toliau pulsuos emocijų, spalvų ir skonių vaivorykštėmis.

Trumpai apie audioknygą:

Autorius: Martynas Starkus
Pavadinimas: „TUK TUK INDIJA“
Skaito: Martynas Starkus
Trukmė: 9 val. 00 min.
Ištrauka: 30 min.

Rekomenduoju kiekvienam pasiilgusiam kelionių ar tiesiog įtraukiančio pasakojimo!

Malonaus klausymo!

Inga


Apie Autorių

Inga Vilimė

Audioknygas jaukinausi ilgai (iki šiol tai darau), o pradėjau nuo savanoriško jų garsinimo Lietuvos aklųjų bibliotekoje. Knygas dažniausiai skaitau, o audioknygos puikiai papildo kasdienes keliones automobiliu, pasivaikščiojimus ir buities darbus namuose.


Pasidalink: